رفتن به محتوای اصلی

مردی در حمله با چاقو به یک مرکز اسلامی دو زن را کشت
28.03.2023 - 15:08

 

 

تصویر

 

دویچه وله -

مردی در حمله با چاقو به یک مرکز اسلامی در پایتخت پرتغال دو زن را کشت و دو نفر دیگر را مجروح کرد. نخست‌وزیر پرتغال می‌گوید این اقدام "احتمالا تروریستی" بوده است.

در حمله‌ای که روز سه‌شنبه، ۸ فروردین (۲۸ مارس) به یک مرکز اسلامی در لیسبون، پایتخت پرتغال صورت گرفت دو نفر کشته و دو نفر دیگر مجروح شدند. کشته‌ها دو زن در سنین ۲۰ و ۴۰ سال بوده‌اند.

خبرگزاری‌ها به نقل از شبکه خبری سی ان ان پرتغال گزارش داده‌اند که عامل حمله یک شهروند افغانستان بوده است.

پرتغال کشوری است که جمعیت مهاجران در آن نسبتا کثیر است، ولی در مجموع چندان شاهد اقدام تروریستی اسلام‌گرایانه یا علیه مسلمانان نبوده است.

پیش از ظهر سه‌شنبه به پلیس لیسبون اطلاع داده می‌شود که مردی با یک چاقوی بزرگ به گونه‌ای مشکوک وارد مرکز اسلامی موسوم به "مرکز اسماعیلیه" شده است. تا رسیدن پلیس او با چاقو به افراد حاضر در محل حمله می‌‌کند. با امتناع مهاجم از تسلیم خود به پلیس و زمین گذاشتن کارد، هنگامی که او تلاش می‌کرد به پلیس نزدیک شود مأموران به او تیراندازی کردند و از حرکت بازداشتند. مهاجم جراحت سختی برداشته و هم اکنون در بیمارستان بستری است.

 

آنتونیو کوستا، نخست‌وزیر پرتغال در سخنانی با ارائه شرحی از ماجرای حمله، گفته است که حمله به مرکز اسلامی احتمالا یک اقدام تروریستی بوده است.

اوحمله را این یک "اقدام جنایتکارانه" خوانده و افزوده که همه نشانه‌ها حاکی از آن است که فرد مهاجم به تنهایی عمل کرده و خطر تکرار این جنایت وجود دارد.

هنوز در باره انگیزه فرد مهاجم گزارشی منتشر نشده است.

 

 

اظهارات رییس جمهور پرتغال  سال گشته در ضیافت افطار شیعیان اسماعیلی

 

تصویر

  سال گشته آقای مارسلو دی سوزا در سخنرانی خود در مرکز شیعیان اسماعیلیه در لیسبون، رمضان را فرصتی برای توجه دوباره به زندگی در صلح، انضباط مذهبی و ممارست ایمان توسط مسلمانان، امور خیریه و توجه به خانواده دانست و تاکید کرد که اینها پیامهای اساسی هستند که قرآن و پیامبر اسلام به ما عرضه کرده اند.

تصویر

وی افزود که پیام ها و مفاهیم انسانی رمضان ابزارهای کاملی برای تغییر در عرصه‌های مختلف زندگی منجمله اجتماعی، مذهبی و انسانی از درون و بیرون هستند که جوامع مسلمان در سراسر جهان از جمله مسلمانان پرتغال دنبال می‌کنند.

در حاشیه ضیافت افطار مرکز اسماعیلیه، سفیر کشورمان گپ و گفتی کوتاه با آقای مارسلو انجام داد.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.