رفتن به محتوای اصلی

از ۷۵ هزار مسجد کشور، درب ۵۰ هزار مسجد بسته است گفت‌وگو با جابر رجبی
04.06.2023 - 07:02

 

محمد حاجی‌ابوالقاسم دولابی، نماینده ویژه رئیسی در امور روحانیت، با اشاره خلوت و خالی شدن برخی از مساجد کشور گفت: «متاسفانه دولت‌های ما در گذشته کارنامه خوبی در حمایت از نهادهای دینی بر جای نگذاشته‌اند و امروزه از بین حدود ۷۵ هزار مسجد در کشور، درب تعداد ۵۰ هزار مسجد بسته است که این فاجعه‌ای است که باید بر آن خون گریست.»

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

دیدگاه‌ها

lachin

ســالام دوســلار...
آقای سیتاره  لاپ قیرمیزی- چوخ قیزمیزی و یا قئپ قیرمیزی تبریزی... 
وقت آن رسیده است که شما دیگر برای ما  زبان به اصطلاح غلط ( پارسی و یا فارسی ) که زبان (( دری )) است , یاد ندهید. همانطور که بار ها و بار ها گفتید و نوشتید ( زبان چیزی جزء وسیله ارتباط نیست )  آشنا هستیم.در ضمن با زبان های مادری, عمه ای , خاله ای, پدری , عمه قیزی شما هم بیشتر آشنا داریم.  تعجب ما در این جاست که شما هر وقت یک انشاء معذرت میخواهم یک مقاله می نویسید, در آخر شروع میکنید معنی کلمات را به دری ترجمه میکنید. حتم دارم کسانی که به ایران گلوبال رجوع میکنند آنقدر سواد سیاسی دارند که معنی این نوشته ها را بفهمند , درک بکنند و از همه مهمتر (( ارتباط )) حاصل برقرار بکنند. شما چرا این همه زحمت میکشید که این ( ارتباط ) را بیشتر (( ارتباط تر )) بکنید؟  ترجمه کلمات شما ما را به یاد کلاس های ادبیات به اصطلاح فارسی می اندازد که پشت سر یک مطلبی در کتاب فارسی دری  , لغات ترجمه شده هم چاپ میشد.  یادش بخیر .. در این امتحانات ادبیّات , بعد از خواندن و تجزیه و تحلیل مطلبی, معلم هم ترجمه چندین کلمات را هم می پرسید . 

اما در باره این مساجد... حتم دارم ملت ایران به این آگاهی و رشد سیاسی رسیده اند که در آینده نزدیک , این مساجد را به کتابخانه ها و یا به  میحانه ها و بار ها و کلوپ های رقص  تبدیل خواهند.  به امید هر چه زوتر آن روز. 

در آخر.. انتخاب مجدد رجب طیّب اردوغان را به تمام مخالفان و ضد تورک های منطقه تسلیّت میگوئیم. 

ی., 04.06.2023 - 19:26 پیوند ثابت
محسن کردی

با این حال صلواتی عنایت بفرمایید بلکه فرجی شود👳🏽‍♂️

فرجی نشد!؟

پس والسلام و علیکم ورحمته الله و الفرار کاته 👳🏽‍♂️🏃🏿‍♂️🏃🏿‍♂️🏃🏿‍♂️🏃🏿‍♂️

ی., 04.06.2023 - 16:46 پیوند ثابت
تبریزی

نخست آن که از نگر دستور زبان پارسی به کارگیری (درب) به جای (در) نادرست است و واژگانی مانند: درب مسجد، درب سلول، درب خانه، درب زندان، درب ماشین و ..... همگی از نگر دستور زبان نادرست هستند و باید گفت و نوشت: در مسجد، در سلول، در خانه، در زندان، در ماشین و ..... به هر روی هرچند زبان پارسی نیاز به ویرایش بنیادین دارد و این ویرایش در سایه آخوندیسم و رژیم دوزخی ولایت فقیه ناشدنی است اما از هم اکنون باید از نادرست نویسی و نادرست گوئی پرهیخت و برای ویرایش این زبان کوشید تا در ایران آینده زبان کاربردی ایرانیان زبانی کارآمد باشد.

اما گذشته از دستور زبان نرفتن مردم ایران به مسجدها و بسته شدن در مسجدها نشانه شسته شدن مغز مردم ایران از آخوندیسم است، همان آخوندیسمی که رژیم ولایت فقیه در سایه آن با فرهنگ و روش های زمان برده داری و شترچرانی در سده بیست و یکم بر ایران و ایرانی فرمانروائی می کند!

ایرانیان برای چه باید به مسجدها بروند؟ برای جایگزین شدن دوزخ آخوندی به جای زندان آریامهری؟ برای بازگشت ایران و ایرانی به هزار و چهارصد سال پیش؟ برای به زنجیر کشیده شدن زن های ایرانی با حجاب سیاهی و تباهی؟ برای سرکوب و شکنجه و کشتار هزاران تن از کسانی که آخوندیسم و خرافه های آخوندی را نپذیرفتند؟ برای پیاده شدن برنامه ایران بر باد ده خصوصی سازی از سوی یک رژیم دزدسالار؟ برای رنج بردن مردم گرسنه ایران از تورم تازنده و گرانی های جهشی؟ برای گرداندن یک کشور با پندارهای خرافی و با روضه و نوحه و مرثیه؟ و .....

ی., 04.06.2023 - 10:05 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.