رفتن به محتوای اصلی

به ارزانی قیمت یک فنجان قهوه!
02.10.2023 - 18:28

به ارزانی قیمت یک فنجان قهوه!
در زمانی که قاضی مقیسه قرار است بصورت آنلاین در دادگاه حمید نوری به عنوان شاهد به نفع او شهادت دهد، رژیم اسلامی همه ی بازوان ویرانگرش را بکار گرفته تا جنبش دادخواهی و چهره ی مشخص آن را هدف آماج حملات قرار داده و به زعم خود این چهره را مخدوش کند و از اعتبار او بکاهد. برای این منظور، به صداهای جدیدی نیاز دارد تا ایرج مصداقی، و در واقع دادخواهان را، با زشت ترین کلمات آماج حملات خود کند، چراکه دست چهره های کهنه برای مردم رو شده است. رژیم اسلامی از این کار سه هدف را دنبال می کند: نخست بی اعتبار کردن دادخواهان و آقای مصداقی، و دوم مخدوش کردن همین چهره هایی که پیش از این نام و اعتباری نزد مردم داشته اند (اگر داشته اند) و سوم به جان هم انداختن اپوزیسیون خارج از کشور و دامن زدن به اختلافات پیدا و نهان آنان. 
جای تاسف دارد که برخی شخصیت های به اصطلاح سیاسی به سرعت به دام طرحها و نقشه های رژیم میافتند، دست به عقده گشایی علیه آقای مصداقی می زنند و لحظه ای تردید و اندیشه نمی کنند که آبشخور این حملات کجاست، چیست، چه نفعی برای رژیم و چه زیانی برای دادخواهان دارد. روزی دست در دست مجاهدین علیه ایرج مصداقی توطئه می کنند، روزی فرد بدنامی چون کاوه موسوی را به میدان میاورند، زمانی هادی خرسندی را به خدمت می گیرند و گاه علی جوانمردی را تا برسیم به خانم ناهید پرشون که اگر نام و اعتباری نزد مردم داشته به دلیل خون برادرش بوده که در زندان های رژیم اعدام شده. هیچکدام از آنان وزنه ای نیستند که تعادل رژیم را در دادگاه استکهلم حفظ کنند. اینها مانند انداختن ریگی در برکه، برای مدت کوتاهی موج دوار بی خروشی ایجاد کرده و سپس ساکت شده اند. بهای برخی از این افراد ناچیز است، به ارزانی «یک فنجان قهوه»!
اما وظیفه ی ما به عنوان انسانی آگاه و عدالت جو، پاسداری و حفظ حرمت دادخواهی ست. مصداقی خاریست در گلوی ارتجاع غالب و مغلوب. سکوت ما در برابر این توطئه ها به نفع رژیم تمام می شود و چراغ سبزی برای حملات بیشتر به شخصیتی ست که در دفاع از انسانیت از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است. سرکوب ایرج مصداقی، سرکوب دادخواهی ست. پس دست از باندبازی و عقده گشایی برداریم و از عدالت و انصاف دفاع کنیم و حرمت دادخواهی را پاس بداریم. در واقع حرمت خود را پاس بداریم و اجازه ندهیم به شعور ما توهین کنند. باور ما به تلاش های آقای مصداقی بر پایه ای استوار بنا شده است. ما بوته های بی ریشه نیستیم که با باد صحرا به هر سو رانده شویم. اگر به آگاهی و درک و شعور خود باور داریم، از نظر انسانی موظفیم که صدای اعتراض مان را بلند کرده و دروغگویان را رسوا کنیم.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.