رفتن به محتوای اصلی

شادباش به نرگس محمدی، به مردم ایران و زنان و دخترانی که جهانی ستایش‌گر پایداری مدنی‌شان است!
07.10.2023 - 02:13
نرگس محمدی

هیئت سیاسی - اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) دریافت این جایزه را صمیمانه به خانم محمدی تبریک می‌گوید. ما بر این باوریم که نرگس محمدی از اعتبار این جایزه برای طرح دامن‌گسترتر حقوق سرکوب‌شدهٔ مجموعهٔ مردم و به ویژه زنان ایران استفاده خواهد کرد و نیز بر این باوریم که اعتبار نام خانم محمدی که از مبارزات او و جایگاه او در میان مردم و مبارزان ایران سرچشمه می‌گیرد، به جایزهٔ صلح نوبل اعتبار خواهد بخشید.

هیئت سیاسی - اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

امروز کمیتهٔ صلح نوبل، با شعار «زن، زندگی، آزادی»، جایزهٔ معتبر صلح نوبل سال ۲۰۲۳ را به خانم نرگس محمدی اهداء کرد. هیئت سیاسی – اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) دریافت این جایزه را صمیمانه به خانم محمدی تبریک می‌گوید.

خانم نرگس محمدی، که در حال حاضر برای چندمین بار در زندان به سر می‌برد، دهه‌هاست در راه تأمین و تحقق حقوق جامع و جهان‌شمول بشر و به ویژه آزادی‌های سیاسی – اجتماعی و تأمین حقوق زنان مبارزه می‌کند و در این راه متحمل هزینه‌های سنگین شخصی، خانوادگی و اجتماعی شده است. نرگس محمدی سال‌هاست به خاطر مبارزات پیگیر خود از دیدار و زندگی با فرزندان خود نیز محروم شده، اما نه تضییقات و نه محرومیت‌های اعمال شده توسط حکومت ولایی جمهوری اسلامی موجب آن نشده است که او از مبارزهٔ خود علیه هنجارهای استبدادی و متحجر دست بردارد.

کسب جایزهٔ صلح نوبل در پرتو جنبش انقلابی «زن، زندگی، آزادی» به گسترده‌تر شدن پژواک نام و افزایش تأثیرگذاری خانم محمدی دامن خواهد زد. ما بر این باوریم که نرگس محمدی از اعتبار این جایزه برای طرح دامن‌گسترتر حقوق سرکوب‌شدهٔ مجموعهٔ مردم و به ویژه زنان ایران استفاده خواهد کرد و نیز بر این باوریم که اعتبار نام خانم محمدی که از مبارزات او و جایگاه او در میان مردم و مبارزان ایران سرچشمه می‌گیرد، به جایزهٔ صلح نوبل اعتبار خواهد بخشید.

ما هم‌چنین اهدای جایزهٔ صلح نوبل به یک بانوی مبارز ایرانی را به مردم ایران، به‌ویژه به همۀ زنان مبارز، آزادی‌خواه و فعال برای برابرحقوقی و علیه تبعیض، هم‌چنین به مبارزان جنبش «زن، زندگی، آزادی» و همهٔ مبارزان ایرانی راه صلح، آزادی، برابری، مردم‌سالاری (دموکرسی) و عدالت اجتماعی تبریک می‌گوییم.

بار دیگر کسب جایزهٔ صلح نوبل را به خانم نرگس محمدی تبریک می‌گوییم و آزادی‌خواهی، ایستادگی و شجاعت این بانوی بزرگوار و مبارز ایران‌زمین را می‌ستاییم.

 

جمعه، ۱۴ مهر ۱۴۰۲ (۶ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی)

هیئت سیاسی – اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

 

 

 

برگرفته از کار: http://kar-online.com?p=81024

 

 

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

حمید احمدزاده
برگرفته از:
نشریه کار http://kar-online.com/?p=81024

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.