رفتن به محتوای اصلی

قتل مشکوک هنرمند نامدار داریوش مهرجویی و همسرش در ویلای شخصی خود در کرج+ویدئو ها
15.10.2023 - 00:23

 

 

جزئیات بیشتر در مورد قتل مشکوک داریوش مهرجویی و همسرش

نامه داریوش مهر جویی به علی کریمی و علی دایی

تصویر

 

 

گزارش‌ها از ایران حاکیست که پیکر داریوش مهرجویی و همسرش در ویلای شخصی آنها در کرج پیدا شده است.

به گزارش رسانه‌های داخلی در ایران پلیس استان البرز گفت که جسد این کارگردان سینمای ایران ساعتی پیش کشف شده است.

خبرگزاری ایسنا به نقل از محمدمهدی عسگرپور، مدیر هیات رئیسه خانه سینما، تایید کرد که آقای مهرجویی و همسرش وحیده محمدی فر «به قتل رسیده اند.»

خبرگزاری صداوسیما می‌نویسد که قتل در شهرک زیبادشت منطقه فرخ آباد در شهرستان فردیس در حوالی ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه الی ۲۲ شنبه شب روی داده است.

این خبرگزاری نوشت: «در هفته گذشته وحیده محمدی‌فر (نویسنده) و همسر داریوش مهرجویی در صفحه شخصی خود از تهدید شخصی ناشناس با چاقو خبر داده بود.»
 

داریوش مهرجویی فیلم‌هایی چون هامون، دایره مینا، گاو، اجاره‌نشین‌ها، لیلا، مهمان مامان و سنتوری را ساخته است. 

آخرین فیلم او «لامینور» بود که در سال ۱۳۹۸ ساخته شد.

حمید هداوند، فرمانده انتظامی استان البرز، به خبرگزاری ایسنا گفت: «این حادثه در ساعات پایانی شنبه‌شب از طریق تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع داده شد که با حضور ماموران در محل مشاهده شد که داریوش مهرجویی و همسرش در ویلای شخصی‌اش واقع در زیبادشت مشکین آباد به قتل رسیده‌اند.»

او گفت که دختر آقای مهرجویی این حادثه را به پلیس اطلاع داده بود و اضافه کرد: «تیم‌های تخصصی پلیس آگاهی در محل حاضر شده و تحقیقات خود را آغاز کرده‌اند.»

او اضافه کرد: «این حادثه به علت نامعلوم توسط فرد یا افراد ناشناس رخ داده و هنوز انگیزه قتل مشخص نیست. شواهد حاکی از آن است که این قتل بر اثر جراحت ناشی از ضربات سلاح سرد از ناحیه گردن و اعضای بدن انجام شده است.»

داریوش مهرجویی و همسرش

 

به گزارش خبرگزاری قوه قضاییه، میزان، حسین فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری استان البرز، گفته است که مونا مهرجویی، دختر داریوش مهرجویی، در ساعت ۲۰:۵۰ شنبه با پدرش تماس داشته است.

او در ساعت ۲۲:۲۵ به منزل پدرش می‌رسد، اما کسی در را باز نمی‌کند. او «با کلید در را باز و وارد منزل می‌شود و مشاهده می‌کند که پدر و مادرش با ضربات چاقو یا جسم برنده دیگر به نواحی گردن به قتل رسیده‌اند.»

به گزارش روزنامه «اعتماد» خانم محمدی‌فر هفته گذشته، پانزدهم مهرماه، در صفحه اینستاگرام خود از تهدید شخصی ناشناس و همچنین سرقت وسایل‌شان خبر داده بود.

البته بعضی از کاربران تاریخ این پست خانم محمدی‌فر را سال گذشته می‌دانند. صفحه اینستاگرام خانم محمدی‌فر خصوصی است اما عکس این پست را رسانه‌ها منتشر کرده‌اند، هرچند تاریخ آن در این «اسکرین‌شات» مشخص نیست.

با این حال او بعد از روز ۱۵ مهر در مصاحبه‌ای با روزنامه «اعتماد» تایید کرده بود که یک فرد ناشناس با چاقو پشت شیشه خانه آنها ظاهر شده، آنها را تهدید کرده و بعد گریخته است.

او همچنین گفت: «البته مدتی پیش هم یکسری وسایل از جمله سنتور مربوط به فیلم سنتوری را از خانه ما سرقت کردند که در حال حاضر وکیل همسرم پیگیر کارهای قانونی این موضوع است.»

داریوش مهرجویی فیلم‌هایی چون هامون، دایره مینا، گاو، اجاره‌نشین‌ها، لیلا، مهمان مامان و سنتوری را ساخته است.

آخرین فیلم او «لامینور» بود که در سال ۱۳۹۸ ساخته شد.

اولین عکس از ویلای داریوش مهرجویی بعد از قتل

رسانه‌های ایران تصویری از ویلایی در جهان‌شهر کرج را که داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی‌فر در آن به قتل رسیده‌اند، منتشر کردند. به گفته رییس‌کل دادگستری البر، مونا، دختر داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر، حدود ۲۲:۲۵زنگ منزل آنها را زد و پس از آنکه کسی جواب نداد، با کلید خود وارد خانه شد. اما او پس از ورود، پیکر پدر و مادرش را دید که با ضربه‌های چاقو یا جسم برنده دیگر به نواحی گردن، به قتل رسیده‌اند

امین حیایی بلافاصله پس از اعلام خبر تلخ قتل داریوش مهرجویی و همسرش به ویلای محل قتل رفت.

01.jpgا

 

02.jpg03.jpg

 

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

نظرات رسیده

‏جمهوری اسلامی در قتل ‎#داریوش_مهرجویی و همسرش یا نقش مستقیم داره و یا بواسطه ناامنی که ایجاد کرده نقش غیر مستقیم، در هر صورت متهم ردیف اول باز هم جمهوری اسلامی‌ است ، وقتی اکثر توان مالی و امنیتی کشور رو اختصاص میدی به سرکوب دخترهای #بی‌حجاب و کمک به حماس نتیجه‌اش میشه ناامنی داخل ایران ..

💬پوريا امین

ی., 15.10.2023 - 11:56 پیوند ثابت
محسن کردی

عنوان مقاله
کامنت ها به نظر من منطقی است

کامنت ها در تابناک بنظر منطقی میرسد اما انعکاس آنها در اینجا باعث میشود تهمت نژاد پرستی به ما وارد آید. طبیعی است وقتی چند میلیون مهاجر بدون حساب و کتاب وارد می کنید و بی کنترلی و بدون نان آب در میان مردم رها می کنید این فجایع در هرکجای جهان از جمله در ایران رخ بدهد. اگرچه نظردهندگان مشکل را مهاجرین افغان می بینند اما مشکل و چشم تمساح رژیم جمهوری اسلامی است که نابکارانی در خارج و داخل کشور به شکل استمرار طلبی و دایه مهربانتر از مادر نگران مام وطن و ایجاد جنگ داخلی هستند و پستان به تنور می چسبانند. ما که خودمان یه پا پان ایرانیست و مهین پرست هستیم نگران تجزیه و جنگ داخلی نیستیم حالا این ..سابق شده اند از ما ایران پرست تر! نه به اون داریه دمبک زدنت.. نه به این زینب و کلثوم شدنت..  

ی., 15.10.2023 - 11:37 پیوند ثابت
محسن کردی

عنوان مقاله
احتمال کار رژیم را نمیتوان رد کرد

این احتمال را نمیتوان رد کرد که کار رژیم هم باشه و رفته باشه سراغ یک مهاجر بوق و کله خر یه پولی هم داده باشند که او این کار را براشون انجام داده باشه و خود این شخص را هم دستگیر کنند که بگویند پلیس در خدمت مردم است. با توجه به مقاله آقای محمود علوی میتوان این قتل را نیز در کنار قتل پور احمد و فروهرها و نظایر آنها قرار داد. به نظر من حتا فردین و حبیب خواننده نیز به وسیله حکومت کشته شده اند. همه حقایق پس از آنکه رژیم سقوط کرد و اسرار خانه اشباح بیرون ریخت مشخص میشود که امامزمان و خداوند تبارک و تعالی تا چه حد در این نابکاری ها و قتلها دست داشته اند. بهرحال اینها مدعی هستند که قتلو فی سبیل الله می کنند. 

ی., 15.10.2023 - 11:30 پیوند ثابت
بهاره میری

عنوان مقاله
قتل کارگردان و همسرش.

زیاد بخودتان فشار نیارید. اگر تا دوروز قاتل پیدا و اعدام شد قاتل خودی نبوده واگر پرونده رفت تا انشالله کار خود رژیم آدمکش است .

ی., 15.10.2023 - 11:22 پیوند ثابت
نظرات رسیده

دیروز همسر وی وحیده محمدی فر در اینستاگرام نوشته بود که فردی که لهجه ایرانی نداشت(!؟) از پشت در منزل با نشان دادن کارد گفته به ۱۱۰ زنگ بزن! ولی حسابتون را می رسم

ی., 15.10.2023 - 08:03 پیوند ثابت
محسن کردی

عنوان مقاله
قتل مهرجویی و همسرش

به سایت تابناک سر بزنید خیلی چیزا دستگیرتون میشه بخصوص در بخش کامنت ها. عکسی از صفحه اینستای همسرمهرجویی گذاشته که تاریخ آن مشخص نیست ااما ممکنه شب قبل یا همان شبها باشه. صفحه اینستا خصوصی است. بنا بر همان صفحه اینستا خانه مهرجویی قبلا مورد دستبرد قرار گرفته. همسر مهرجویی کمپینی بر علیه حضور افغان ها در ایران داشته و از این بابت مورد تهدید قرار گرفته.

این فرازها از اینستای همسرمهرجویی مهم هستند: 

1- نوشته به خانه دستبرد زده شده - شب قبل یا روزهای قبل-  و سنتور و غیره را برده اند.

2- سگ شان پارس میکند و همسر مهرجویی نگاه می کند فردی با چاقو پشت پنجره او را تهدید می کند.  همسرمهرجویی به او میگوید که الان به 110 زنگ میزنم طرف گفته زنگ بزن و تهدید کرده و لهجه غیر ایرانی داشته. پس از این تهدید فرد مهاجم فرار می کند. 

ظاهرا بنظر نمیرسه کار رژیم باشه و ظاهر کار نشون میده کار یک بی سروپا باشه که حتا در دزدی هم ناشی بوده و رعایت جوانب احتیاط را نمیکرده و رد پای زیادی از خودش بجا گذاشته. این که هم دزدی کند و هم تهدید و هم ترسی نداشته باشد که خود را نشان بدهد نشان از ناشی گری کسی است که از کوره دهات یکی از کشورهای همسایه آمده باشد.  احتمالا بزودی دستگیر هم بشه. 

 

ی., 15.10.2023 - 07:48 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.