رفتن به محتوای اصلی

فقط بر اساس حدثیات
18.10.2023 - 11:58

 

1- این که این انفجار کار راکت بوده و عامل آن اسرائیل یا حماس یا حتا اتفاق هنوز روشن نیست. شاید ناخواسته بوده. مثلا میدانیم که حماس دست بازی برای شلیک راکت از خانه های مردم دارد و زیر خانه های مردم تونل انبار راکت و سلاح دارد و شاید در اثر احتراق یا هرچه این انبار مهمات منفجر شده باشد. حماس نیک میداند که اگر اسرائیل بیمارستان را بزند به لحاظ اخلاقی بشدت مورد حمله قرار خواهد گرفت پس این کار را نمی کند و چه جایی بهتر از بیمارستان برای انبار مهمات. 

2- سود تبلیغاتی زدن بیمارستان به جیب کدام میرود؟  فرض کنیم کار اسرائیل بوده باشد. اگر قبل از شلیک راکت یک مقام اسرائیلی نظر مرا می پرسید و میگفت که ما میخواهیم بزنیم بندازیم گردن حماس. در پاسخ بی تردید می گفتم که چه شما بزنید و چه نزنید این کار را حماس و جمهوری اسلامی به گردن اسرائیل میاندازند و حماس دست به مظلوم نمایی میزند پس بهتر است که اسرائیل چنین خبطی نکند. پس عقل حکم می کند که اسرائیل بیمارستان را نزند. و فکر میکنم تحلیل گران اسسرائیل اینقدر را عقلشان برسد که همچه خبطی نکنند. عقل حکم می کند که اگر اسرائیل قصدش آدم کشتن و ترس انداختن و یا انتقام باشد بیمارستان را هرگز  انتخاب نکند. انتخابهای دیگری دارد. مثلا خانه های مسکونی عادی را بزند بدون آنکه اعلام کند که میخواهد آدم بکشد

3- . چند روز پیش حماس اطلاعیه ای داد و گفت که اگر اسرائیل بدون اخطار قبلی خانه مسکونی را بزند حماس موشک شلیک خواهد کرد. و اسرائیل هم رعایت کرد.  امروز حماس میگوید که اسرائیل بیمارستان را زده است. آنهم بدون اخطار قبلی. چرا حماس دست به موشک پرانی در ابعادی که وعده داده بود نزد؟ زدن بیمارستان که بسیار شنیع تر از زدن خانه مسکونی است. چرا بجای ابراز خشم و فرستادن موشک ها به مظلوم نمایی پرداخت؟ (البته فرستادن موشک ها هم باز انگشت اتهام را از حماس بر نمی گرداند). 

4- چرا این کار میتواند کار حماس باشد؟ 

برای پاسخ به این سوال باید به زیربنای فکر حماس و جمهورس اسلامی نگاه کرد. در این که حماس از مشاوران سپاه سود میبرد شکی نیست.  در نگاه ایدئولوژیک اسلامی بر علیه کفار و نگاه مشترک حماس و جمهوری اسلامی در این مورد هم شکی نیست. برای حفظ حکومت اسلامی میتوان نماز و روزه را تعطیل کرد و مسجد خراب کردی، تهمت درواغ زد و هزار نابکاری در راه اسلام، ... . چرا در راه اسلام نتوان بیمارستان خراب کرد و انداخت گردن اسرائیل؟

- مگر وقتی که هواپیمای اوکراینی را زدند تا سه روز انکار نکردند؟

- مگر علی شیمیایی نبود که فرزندان ما را در مدارس با گاز مسموم کرد و بعد با وقاحت چشم در چشم ما گفت که انها که این کار را کردند ارشاد کردیم؟ یعنی از انکار وقیح تر گفتند میدانیم کی بوده و ارشاد کردیم. در این مسمومیت ها هیچ یک از فرزندان مقامات نظام مسموم نشدند. و حتا از قبل به برخی خبر دادند که به مدرسه نروند. پس اینها میتوانند آدم بکشند و استفاده تبلیغاتی بکنند و جان انسانها برایشان ارزشی ندارد. 

- مگر وقتی مازیار ابراهیمی را دستگیر کردند و وزارت اطلاعات با شکنجه او را وادار به اعتراف کرد را شاهد نبودیم؟ قضیه تنها وقتی  برملا شد که بین اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات اختلاف پیش آمد. وزارت اطلاعات میخواست اطلاعات سپاه را بپیچونه که کار ..کار مازیار ابراهیمی بوده. وقتی اطلاعات سپاه شخصا از مازیار ابراهیمی بازجویی میکنه و تناقضات در گفتار مازیار پیدا میکنه و مچ او را میگیره مازیار متوجه میشه که این بازجوها همان قبلی ها نیستند و و به گریه میافته و از شکنجه هایی که شده میگه و میگه وزارت اطلاعات مرا مجبور کرده این حرفها را بزنم. در اعتراض اطلاعات سپاه، وزارت اطلاعات میگه ما نتونستیم خرابکاران را پیدا کنیم و این به معنی ضعف دستگاه اطلاعاتی هست. ما لازم است که مازیار ابراهیمی و شوهرخواهر و خواهرش رو در تلویزیون نشون بدیم و اعدام کنیم که اقتدار نظام ثابت بشه. اینها هم چون در راه اسلام اعدام شده اند شهید محسوب شده و به بهشت خواهند رفت. 

ای خواننده عزیز.. شما با یک همچه جانورانی طرف هستید.. این اسلام اینها و این دستورالعمل و راهنمای اینها برای عمل کردن در صحنه زندگی و جنگ است. از اینها بر می آید که بیمارستان را به دست خودشان منفجر کنند و بگویند همه کشته شدگان شهید محسوب شده و به بهشت خواهند رفت اما اسرائیل بدنام خواهد شد. تصمیم در این مورد برای آنها مثل آب خوردن است. تا قبل از مازیار ابراهیمی باورم نمیشد که این رژیم تا به این حد نابکار باشد. حماسی ها چه کسانی هستند؟ آدمهایی از نوع داعش که در ذهن شان حاضرند بخاطر عقیده احمقانه شان کشته شوند و به بهشت بروند. مشاوران آنها همان بازجویان مازیار ابراهیمی هستند. هرچند رهبران حماس زندگی لوکسی دارند اما به واقع آماده شهادت هم هستند. تا کنون اسرائیل کم از رهبران آنها را نکشته اما اینها بازهم مانده اند و بر عقیده شان پابرجا. از اینها هر جنایتی بر میآید. 

عقل نمیتواند بپذیرد که انفجار بیمارستان کار اسرائیل بوده باشد. 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

محسن کردی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

محسن کردی

عنوان مقاله
تقصیر آلزایمر است

 یک بار در ایران گلوبال نوشتم مثلن و حتمن. یکی از نویسندگان ایراد گرفت که بیسوادم. در آن زمان در فرهنگستان گفته بودند که میتوان بجای مثلا از مثلن استفاده کرد. حوصله جر و بحث نداشتم و لازم هم نبود و تعصبی ندارم از آن پس نوشتم مثلا. 

امروزه اما اغلاط املایی ام مثل  عنوان این مقاله  « فقط بر اساس حدثیات» بجای حدسیات دیگه نوبر بود. ولی خب.. بر من ببخشایید که وقت کمی دارم و و سریع و ده انگشتی تایپ می کنم و یک بار با سرعت مرور میکنم و از دستم در میره. وقت ندارم و همچنان در 66 سالگی هم کار میکنم و هم  باید  چندین مقاله و خبر  و ویدیو را مطالعه یا تماشا کنم لذا وقت کافی برای مرور مقالاتم ندارم.  تصمیم گرفتم زیاد اهمیت ندهم و منظور را برسانم. 

یک بار نوشتم اما بار دیگر میگویم که اگر کار می کنید و وقت مطالعه مقالات را ندارید و اگر میخواهید کسی برایتان مقاله را بخواند میتوانید با استفاده از مرورگرMicrosoft Edge مقاله را موبایل یا لپتاپ برای تان بخواند و شما گوش کنید. به همه زبانها از جمله فارسی دارد. 

تماشای ویدیوها وقت گیر است. میتوانید ویدیوهای یوتوب را در تنظیمات سرعت بدهید.  از سرعت کمی بیشتر شروع کنید و بعد سرعت را میتوانید تا دو برابر زیاد کنید. من سرعت ویدیو را روی  یک و هفتادوپنج صدم تنظیم میکنم و زمان گوش کردن یا تماشا نیم میشود. خیلی باحاله امتحان کنید. بخصوص حرف زدن های آهسته کیانوش بسیار سریعتر و قابل استفاده تر میشود خخخخ 

چ., 18.10.2023 - 21:00 پیوند ثابت
فرامرز حیدریان

عنوان مقاله
حدسیاتی که بر قطعیات تجربی استوارند!

دروووود بر آقای کردی گرامی!

موجز و مختصر.

شیوه های کشتارگری در نظر مومنان به ادیان ابراهیمی؛ مخصوصا اسلامیّت، اظهر من الشّمس است و با مراجعه به متون کلاسیک اسلامی و سیره محمّد و امامان و خلفا و والیان و غیره و ذالک کندوی متشرّعین میتوان به راحتی انواع و اقسام طُرُق قتل و کشتار را و سپس مظلوم نمایی آنها و متّهم کردن قربانیان را به عیان کشف کرد و شناخت. قصّه تازه ای نیست که کسانی بخواهند تعجّب کنند و شاخ در آورند. اساسا هر نوع جنایتی و تبهکاری در نزد الله، ستوده و پذیرفته و پاداش داده میشود. مخصوصا پاداشهای لذیذ جنسی از «غلوم [جهت شغل شیرین لواطکاری!] گرفته تا حور».  در نظر بگیر، الله در قرآن میگه که چه بکشی، چه کشته شوی، در نزد من، عزیزی. این به آن میماند که من به «آقای کردی» بگویم: «چه موجودی بانک را خودت غارت بکنی، چه دیگران غارت بکنند، در هر صورت رئیس مادالعمر بانک خواهی ماند و حقوق مکفی دریافت خواهی کرد!». یه مثالی دیگر: «چه در موقع رانندگی، صدها نفر را زیر بگیری و بکشی، چه تصادف کنی و زیر تریلی بروی، در هر صورت، اعتبار گواهینامه و بیگناهی ات، ابدالدّهر برقرار است!».

این شیوه فقط مختص اسلامیون نیست. تمام حکومتهای توتالیتری و مستبدی و کثیف به چنین اقدامهایی شبانه روز تقلّا میکنند. تاریخ روسیه و دوران حزب کمونیستش و ختّا همین دوره جدیدش را بخوان، ببین چه خبره. در دوران جنگ جهانی دوم، روسها برای آنکه بتوانند بر لهستان چیره شوند و آن را در انقیاد خود در آورند، تمام افسران ارشد لهستان را از ترس، در محلّی به نام «کاتین/Katyn» زنده زنده در گور دستجمعی انداختند و کشتند و تقصیرش را گردن آلمانیهای نازیست انداختند. در حالیکه آلمانها فقط بعد از قتل عام افسران لهستانی به محلّ رسیده و آنجا را کشف کرده بودند. تا دوران به قدرت رسیدن گورباچف، همه دنیا باور داشتند و خیال میکردند که آلمانهای نازی، افسران لهستانی را قتل عام کرده اند و آلمانها نیز هیچ چیزی نمیتوانستند بگویند، چون در معرض اتّهام بودند. بعد از فروپاشی روسیه، گورباچف در دیداری که با رئیس جمهور لهستان داشت، دو نوار ویدئویی را که اسناد کشتار افسران لهستانی به دست روسهای عصر استالین بودند در اختیار او گذاشت.
از اینگونه مثالها در تاریخ، زیاد است که نمیخواهم ذکر کنم. حتّا در همان مملکت خودمان از قدیم الایام و حتّا در دوره معاصر که صدها مورد را میتوان نام برد، مخصوصا در تحت سیطره آخوندها.
همه این وقایع هولناک باید بتوانند ایرانیان را هوشیارتر کنند و به خود آورند تا در گامی و عزمی که برای منسوخ کردن ابدی اسلامیّت و خلع ید زمامداران فقاهتی برمیدارند، در تصمیم خود، هیچ شکّی را راه ندهند و با قاطعیّت تام به پیش بروند؛ وگر نه اسلامیون تا زمانی که در اقتدار و قدرت اجرایی هستند به اجرای هر جنایتی قادرند و هیچگونه عذاب وجدانی و انسانی نیز ندارند؛ چونکه الاهیات اسلامی از تمام مومنان، ترمیناتورهای ابزاری ساخته است و همچنان خواهد ساخت که هیچ بویی از آدمیگری در آنها نمیبینی، سوای فلز مذاب و حماقت سمنتی.
شاد ز و دیر زی!
فرامرز حیدریان

چ., 18.10.2023 - 13:20 پیوند ثابت
کیانوش توکلی

١-جنگ "عقل " ندارد.

٢- احتمال اشتباه از هر دو سوي جنگ وجود دارد

٣- اسراييل به دليل تكنولژي پيشرفته ؛ خطاي تكنيكي بسيار كمتر دارد

٤- موشك هاي حماس و جهاد اسلامي در داخل غزه تهيه مي شود و امكان ازمايش هاي مكرر در خاك غزه نيست

٥- اما راكت هاي ساخت غزه قدرت چنين انفجاري را ندارد كه موجب نابودي يك محوطه چند صد متري شود .بنابراين دو تئوري طرح ميشود: 

١- در زير بيمارستان انبار مهمات بزرگي بوده  باشد و راكت جهاد اسلامي بد عمل كرده و موجب چنين انفجار وحشتناكي شده أست 

٢- كار ارتش اسراييل بود كه بطور آگانه براي نا بودي مهمات حماس دست به چنين جنايتي. زده باشد

بنابراين به بوق تبليغاتي دو طرف جنگ گوش نكنيد و از سازمان ملل  بخوانيد فورا كارشناس بي طرفي را عازم غزه كند ، 

چ., 18.10.2023 - 12:34 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.