رفتن به محتوای اصلی

جنایتِ علیه بشریتِ اسرائیل در بمباران بیمارستان المعمدانی در غزه را محکوم می‌کنیم!
18.10.2023 - 20:44
جنایت اسرائیل در غزه

جنایتِ علیه بشریتِ اسرائیل در بمباران بیمارستان المعمدانی در غزه را محکوم می‌کنیم!

ما جنایتِ علیه بشریتِ اسرائیل در بمباران بیمارستان المعمدانی را به‌شدت محکوم می‌کنیم، به ملت فلسطین تسلیت می‌گوییم و جهانیان را به دفاع و حمایت از مبارزۀ برحقّ مردم ستم‌دیدۀ فلسطین و به محکوم کردن جنایات حکومت تجاوزکار اسرائیل فرامی‌خوانیم. ما شورای امنیت را مسئول و موظف می‌دانیم به این‌که جلوی ادامۀ این فاجعۀ رسوای نسل‌کشی را بگیرد.

 

هیئت سیاسی - اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)   گل فداييان

 

 

ارتش سرکوب‌گر اسرائیل شامگاه سه‌شنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۲ (۱۷ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی)، دست به جنایتی دهشتناک زد و بیمارستانی مملو از بیماران و زخمی‌ها و کودکان و آوارگان فلسطینی پناه‌گرفته در آن را بمباران کرد. در همان ساعات اولیه بیش از ۵۰۰ جنازۀ بیماران و کودکان از خرابه‌های بیمارستان المعمدانی (الاهلی) در غزه بیرون کشیده شد و ساعت‌به‌ساعت شمار آنان فزونی گرفت و به بیش از هزار نفر رسید. بیمارستان المعمدانی همان بیمارستانی است که، روزی که نتانیاهو به مردم غزه گفت از خانه‌هایتان بیرون بروید تا آن‌ها را ویران کنیم، پزشکان و پرستاران‌اش اعلام کردند، ما بیمارستان‌مان را ترک نمی‌کنیم و به انجام وظیفهٔ‌مان در قبال بیماران متعهد می‌مانیم. اکنون این بیمارستان بمباران و روی سر بیماران‌اش و زنان و کودکانی که به آن پناه آورده بودند، تخریب شده است و معلوم نیست چند نفر از آن پزشکان و پرستاران و بیماران زنده مانده‌اند.

 

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) این جنایت علیه بشریت را به‌شدت محکوم می‌کند، از سوی اعضا و دوست‌داران خود به ملت فلسطین تسلیت می‌گوید و جهانیان را به دفاع و حمایت از مبارزۀ برحقّ مردم ستم‌دیدۀ فلسطین و به محکوم کردن جنایات حکومت تجاوزکار اسرائیل فرامی‌خواند.

 

این‌که این جنایت هم‌زمان با سفر صدراعظم آلمان به تل‌‌آویو و در آستانۀ ورود رئیس جمهور ایالات متحدۀ آمریکا صورت گرفت، نشان‌دهندۀ حمایت بی‌شرمانۀ این دو حکومت مدعی دفاع از حقوق بشر است از نقض جنایت‌کارانۀ حقوق بشر. و رفتار این دو حکومت، نماد رفتار عمومی کشورهای مدعی دموکراسی و دفاع از حقوق بشر «غرب» است. حکومت‌های غربی، به سردمداری آمریکا، با حمایت بی‌چون‌وچرا از اسرائیل، از جمله سکوت تأییدآمیز تمامی بمباران‌های هولناک و کشتار عظیمی که در روزهای اخیر در برابر دیدگان جهانیان علیه مردم غزه انجام داده، در حقیقت مشوّق و شریک او در تجاوزکاری و اِعمال جنایت‌‌اند. برخوردی از نوع برخورد معاون نخست‌وزیر اسپانیا که حمله به بیمارستان را جنایت جنگی می‌نامد و می‌گوید جامعهٔ جهانی دیگر بیش از این نباید شاهد این توحش باشد، استثناء است. در چنین زمینه‌ای است که با وجود گذشت ده روز از آغاز جنگ، شورای امنیت سازمان ملل متحد حتی از صدور قطع‌نامه‌ای برای تأکید بر برقراری آتش‌بس نیز ناتوان است.

 

همۀ حکومت‌های منطقه، که بسیاری از آن‌ها تنها زیر فشار افکار عمومی مردم کشورشان از همان آغاز جنگ از اسرائیل فاصله گرفته بودند، آشکارا این جنایت اسرائیل را محکوم کردند. ابعاد جنایت به قدری وحشتناک بود که محکومیت‌ها بُعد جهانی به خود گرفت و حامیان بی‌چون‌وچرای اسرائیل در غرب نیز آن را محکوم کرده و غیرقابل توجیه خواندند.

باری واکنش مردم در کشورهای مختلف منطقه پس از آگاهی از جنایت بمباران، بسیار گسترده و طوفانی بود؛ بلافاصله و به‌سرعت به خیابان‌ها ریختند و حمایت گستردۀ خود از مردم فلسطین را با شکوه تمام به نمایش گذاشتند. اسرائیل، چند ساعت پس از بمباران وحشیانه و پس از آغاز حرکت بسیار گستردۀ مردم کشورهای منطقه، و گسترش محکومیت این جنایت به حامیان همیشگی‌اش، بی‌شرمانه کوشید بمباران از سوی خود را انکار و مسئولیت فاجعه را به‌دروغ متوجه گروه الجهاد کند.

 

ما ادعای اسرائیل در دست‌نداشتن در بمباران جنایت‌کارانۀ بیمارستان را بی‌اعتبار دانسته، شورای امنیت سازمان ملل متحد را فرا می‌خوانیم با فوریت تمام نشست فوق‌العاده برگزار کرده و در نخستین گام اسرائیل را وادار به پذیرش آتش‌بس و موظف به تمکین به قوانین سازمان ملل متحد کند.

 

ما شورای امنیت را مسئول و موظف می‌دانیم به اینکه جلوی ادامۀ این فاجعۀ رسوای نسل‌کشی را بگیرد.

 

چهارشنبه، ۲۶ مهر ۱۴۰۲ (۱۸ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی)

هیئت سیاسی – اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

 

 

برگرفته از نشریه کار:   http://kar-online.com?p=81450

 

 

 

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

حمید احمدزاده
برگرفته از:
نشریه کار http://kar-online.com/?p=81450

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

ناشناس

تمام روزنامه‌های معتبر جهانی اعلام کردند که راکت از طرف نیروهای مرتجع جهاد اسلامی پرتاب شده است. ولی هنوز شما اسراییل را مسئول این کشتار میدانید. تا کی یهودی ستیزی.

س., 24.10.2023 - 14:36 پیوند ثابت
محمود علوی

عنوان مقاله
اعلامیه سازمان فدائیان اکثریت

خانمها و آقایان عضو هیئت سیاسی و اجرایی سازمان اکثریت، هنوز هم بعد از پنجاه و چند سال کار سیاسی یاد نگرفته اید که قبل از انتشار اعلامیه هایتان یکبار آنرا بخوانید و بسنجید که آیا فردا هم می توانید از آن دفاع کنید!؟ هنوز هم بدون تفکر و از ترس اینکه از قافله عقب نمانید اعلامیه صادر می کنید؟ دیروز که خطاب به آخوندهای حاکم می نوشتید " سپاه را به سلاح سنگین مسلح کنید " و امروز باید جواب دهید که براستی آن سلاح سنگین بر علیه کی استفاده می شود، امپریالیسم جهانی یا مردم اسلام زده ایران!؟ امروز هم که همه تان به سنین هفتاد و بیشتر پا گذاشته اید، بدون توجه به اینکه هنوز معلوم نیست واقعا کدام طرف بیمارستان را زده است، " اسرائیل تجاوزکار" را محکوم می کنید و " ادعای اسرائیل را در نزدن بیمارستان " قبول نمی کنید! براستی شما اصلا کجای کار هستید و کی اعلامیه های شما را می خواند که بخواهید اسرائیل را محکوم کنید!؟ ایکاش می توانستید در خیابانهای ایران از مردم نظرسنجی کنید و لیار کار دستمان بیاید که چند درصد از مردم تصور می کنند اسرائیل بیمارستان غزه را زده است. باور بفرمائید اکثریت قریب به اتفاق مردم ایران معتقدند اسرائیل در زدن بیمارستان هیچ نفعی ندارد و کار کار خود حماس یا جهاد اسلامی است. سینما رکس آبادان را که بخاطر دارید، همانها که آن را آتش زدند و ۸۰۰ نفر را زنده زنده در آنجا سوزاندند امروز حاکمان ایران و کارفرمایان حماس و جهاد اسلامی هستند. صبر می کردید تا تحقیقاتی بیطرفانه انجام شود و معلوم شود واقعا اسرائیل بیمارستان را زده و طرف مقابل برای منظور نمایی اینکار را نکرده! واقعا تا کی می خواهید همان سیاستهای پوپولیستی زمان جوانی تان را ادامه دهید؟

چ., 18.10.2023 - 23:33 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.