رفتن به محتوای اصلی

اسنادی در باره تحصیل خامنه‌ای در دانشگاه روسی RUDN و ارتباط او با KGB
21.11.2023 - 09:07

اسنادی در باره تحصیل خامنه‌ای در دانشگاه روسی RUDN و ارتباط او با ک جی بی KGB
تهیه شده بر اساس اطلاعاتی در این رشته توئیت:
https://twitter.com/LightofRev/status/17266942499…

متن توئیت ها:
۱) خامنه‌ای، KGB, دانشگاه (Peoples' Friendship University)RUDN در روسیه.
مطمئنا سیستم امنیتی-اطلاعاتی روسیه، داده‌ها و اطلاعات زیادی رو پاک کرده یا از انتشارشون جلوگیری کرده ولی تو این رشتو مطالبی که تونستم از سایت‌ها و مقالات متفاوت پیدا کنم رو به اشتراک میذارم.
۲) KGB:
سرویس اطلاعات و امنیت اتحاد جماهیر شوروی سابق است. نام کامل آن کمیته امنیت دولتی بوده‌ است.
در سال ۱۹۵۳ تاسیس و در فاصله سال‌های ۱۹۵۴ تا ۱۹۹۱ فعالیت داشت.
‏۳) دانشگاه RUDN:
این دانشگاه در سال ۱۹۶۰ تاسیس شد.
اول با اسم Patrice Lumumba و تحت‌نظر KGB اداره و کنترل میشد و در سال ۱۹۹۲ به Peoples' Friendship University of Russia تغییر نام داد.
(KGB در‌ سال ۱۹۹۱ منحل شد!)
۴) در ۲۵ نوامبر ۲۰۰۳، سایت روسی kommersant مقاله‌ای منتشر کرد در مورد دانشگاه RUDN که در انتهای مقاله اشاره کرده، علی خامنه‌ای از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده.
‏۵) در ۵ فوریه ۲۰۱۰ شبکه RT جشن ۵۰سالگی دانشگاه RUDN رو نشون میداد که خبرنگار اشاره میکنه علی خامنه‌ای از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده. (دقیقه ۱:۳۶)
‏۶) آلفونه در ۲۳ فوریه ۲۰۱۳ در مقاله‌ای نوشت: «در بیوگرافی علی خامنه‌ای نوشته شده یکسال به صورت مخفیانه در تهران زندگی میکرده، بین سال‌های ۱۹۶۶ تا ۱۹۶۷ (سال ۱۳۴۵). ممکنه این یکسال در روسیه زندگی کرده باشه؟ آیا خامنه‌ای بازداشت شد چون ساواک به این بازدید پی برده بود؟»
۷) بن کارسون که در سال ۲۰۱۶ نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا بود، در چندین مصاحبه خبری اعلام میکنه که علی خامنه‌ای و محمود عباس در دانشگاه RUDN هم‌دانشگاهی بودن.
(دقیقه ۴۰ — کارسون خامنه‌ای رو به اشتباه علی خمینی میگه ولی منظورش علی خامنه‌ای هست)
‏۸) Cliff Kincaid نویسنده مقاله «کمونیست‌ها و مسلمانان: دست پنهان KGB» در مقاله‌اش نوشته که خامنه‌ای در این دانشگاه فارغ‌ااتحصیل شده.
۹) طبق گفته کارسون و آلفونه اگه خامنه‌ای در اون سال‌ها در این دانشگاه درس خونده باشه یا به روسیه سفر کرده باشه، این همزمان میشه با ریاست یکی از این دونفر در KGB:
«Vladimir Semichastny» که به مخالف سرسخت غرب و فرهنگ غرب معروف بود و «Yuri Andropov» که به سرکوبگر مخالفان معروف بود

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

فیروز امیری
برگرفته از:
توئیتر

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

دیدگاه‌ها

همایون

آیا برای فارغ تحصیل شدن از دانشگاهی در خارج از ایران نباید زبانی مانند انگلیسی و یا زبان ان کشور مربوط را دانست؟ خامنه ایی در آن دوران و یا اکنون چه زبان بیگانه را میداند بجز چند جمله دست و پا شکسته به زبان ترکی؟ آیا اگر کسی در قایقی روی آبهای هنکنگ پارو بزند میتوان گفت که در دانشگاهی هنکنگی فارغ تحصیل شده ؟

س., 21.11.2023 - 12:16 پیوند ثابت
ساکینه دایگزیم

این ادعای واهی و این سبک افشاگری ،فقط میتواند از جانب سلطنت طلبان مامور و مزدور امریکا و سازمان سیا برآید.! چون هیچ شعوری در هیچ زمینه ای غیر از خشونت و توهین و تهمت و تفرقه اندازی و تعصب و شارلاتانیسم ندارند، و اعتبار و آبروی سایر مخالفان آخودیسم را برده اند.
در این موردگویا روشنگری و افشا شد که در این دانشگاه انقلابی لومومبا برای جوانان چپ کشورهای جهان سوم، افراد زیادی با اسامی مستعار تحصیل میکردند، تا بعدا در کشور خود مورد تعقیب قرار نگیرند.
احتمالا یک نفر توده ای و مشهدی که نام علی خامنه ای را شنیده بود، خود را با این نام آنجا ثبت نام کرده بوده.
گاهی از اسامی مستعار مشهور استفاده میشود که فرد تحت تعقیب آن نام را در موقع ضروری بتواند بیاد آورد. الان ببینید چند صد نفر از اسامی مستعار افراد مشهور در فضای مجازی استفاده میکنند. جند نفر با اسم و تصویر رضا پلویی از نظام منحوس داغان شده پیشین حمایت میکنند؟.
--- موضوع دیگر اینکه این کتاب قطور و با اینهمه عکس و اسناد جعلی را سازمان سیا و بخش "جنجال و ابتذال و زرد "در اختیار عباس فخرآور قرار داده چون به نظر کارشناسان تهیه این کار در آن مدت کوتاه اقامت فخرآور باورکردنی نیست.
آقای م .آزرم شاعر مشهدی و دوست و همرزم خامنه ای در آن تاریخ قایق سواری بحر خزر، در مصاحبه ای این ادعا را غیرممکن و جعلی نامید؛ چون مدام با خامنه ای جوان و دارای زن و بچه، و علاقمند به محافل ادبی، آنزمان در تماس بوده ؛ بدلیل علاقه خامنه ای به شعر نو و شعر کهن ایرانی.
جمعبندی : جنجال و رسوایی احتمال مامور شوروی بودن خامنه ای ، به اندازی بی اخلاقی و شایعه پراکنی و دروغ های سلطنت طلبات شارلاتان، زشت و محکوم است.

س., 21.11.2023 - 12:10 پیوند ثابت
کیانوش توکلی

دانشگاه پاتریس لومومبا یا دانشگاه دوستی ملل روسیه یا دانشگاه دوستی خلق روسیه (روسیРоссийский университет дружбы народов، انگلیسیPeople's Friendship University of Russia) واقع در شهر مسکو پایتخت فدراسیون روسیه در فوریه ۱۹۶۰ میلادی در دوران اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی تأسیس شد. این دانشگاه به بخشی جدایی ناپذیری از حمله فرهنگی شوروی به کشورهای غیرمتعهد تبدیل شد. در بخش ماموریت‌های این دانشگاه نوشته شده این دانشگاه رهبرانی را برای بهتر شدن جهان تربیت می‌کند.[این دانشگاه تا سال ۱۹۹۲ میلادی و قبل از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی، پاتریس لومومبا نام داشت.

در ان سالها کشورههایی که به اقمار شوروی معروف بودند و یا عضو یا سمیاد احزاب کمونیست ویا سازمانهای آزادی بخشی که تمالات چپ داشتند بورسیه می داد در حالی که به  روحانیونی امثال علی خامنه ای که  بشدت ضد کمونیست و ضد شوروی بود چنین امکانی داده نمی شد تازه در ان سالها علی خامنه ای یک اخوند دو زاری بود و هیج بنی بشری فکر نمی کرد که روزی اخوند علی خامنه ای بتوانند  رهبر جمهوری اسلامی  شود  که بخواهد روی او سرمایه گذاری نماید . در وافع دانشگاه پاتریس لومومبا با اوردن نام علی خامنه ای می خواست تبلیغی برای خود بکند که همانطور گفتم روز بعد این ویدئو از ارشیو دانشگاه حذف شد .

در باره دانشگاه پاتریس لومومبا :

دولت اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی، این دانشگاه را در ۵ فوریه ۱۹۶۰ میلادی تأسیس کرد. هدف اعلام شده وز تاسیس آن در اوج جنگ سرد، کمک به کشورهای در حال توسعه بود. بسیاری از دانشجویان کشورهای پیشرفته نیز در این دانشگاه حضور داشتند. در ۲۲ فوریه ۱۹۶۱ میلادی، این دانشگاه پس از کشته شدن پاتریس لومومبا، رهبر استقلال کنگو که در ماه ژانویه این سال در کودتایی کشته شده بود، به نام او، دانشگاه پاتریس لومومبا نامگذاری شد. هدف اعلام شده از تأسیس این دانشگاه، فراهم نمودن فرصت تحصیل برای جوانانی از آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین به ویژه از خانواده‌های فقیر برای تبدیل شدن به متخصصین مجرب بود.[۵] نهاد هایی که به عنوان بنیانگذار دانشگاه از آنها یاد شده‌ : اتحادیه کل اتحادیه‌های کارگری اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی، کمیته همبستگی افریقا-آسیایی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی و اتحادیه دوستی و روابط بین فرهنگی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی.[۶] در سال ۱۹۶۰، مطالعات زبان روسی برای دانشجویان بین‌المللی در دانشکده مقدماتی آغاز شد. اولین ۲۸۸ دانش آموز از ۴۷ کشور جهان در سال ۱۹۶۵ فارغ‌التحصیل شدند. دهه ۱۹۹۰ شاهد ایجاد دانشکده‌ها و موسسه های جدید بود: دانشکده اکولوژی، دانشکده اقتصاد، دانشکده حقوق، دانشکده فلسفی، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، دانشکده آموزش تازه سازی برای متخصصان مراقبت‌های بهداشتی، پژوهشکده زبان‌های خارجی، موسسه آموزش از راه دور، موسسه تجارت و گردشگری میهمان نوازی و موسسه گرانش و کیهان‌شناسی. بیش از ۷۷۰۰۰ فارغ‌التحصیل این دانشگاه در ۱۷۰ کشور جهان مشغول به کار هستند که از این میان بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ نفر دارای مدرک دکتری و بالاتر هستند. مدرسان در ۶۲ رشته و رشته تحصیلی متخصصان را آموزش می‌دهند. بیش از ۲۹۰۰۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد از ۱۴۰ کشور که از سال ۲۰۱۴ در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. آنها نماینده بیش از ۴۵۰ کشور و ملیت در جهان هستند. این تیم دارای ۴۵۰۰ کارمند است که از میان آنها، ۲۸۲۶ معلم دارند. صندوق فکری دانشگاه شامل بیش از ۸۷۰ گواهی تألیف و ۱۵۰ اختراع ثبت شده در همه زمینه‌های تحقیق علمی از فدراسیون روسیه است. بسیاری از چهره‌های سیاسی و عمومی خارجی و روسی، محققان و دانشمندان به اساتید برجسته تبدیل شده‌اند. این افراد شامل روسا و رهبران کشور های نامیبیا، آنگولا، سریلانکا، جمهوری آفریقای جنوبی، ایران، گابن، گویان و نیجریه هستند. نخست وزیران بنگلادش و قزاقستان؛ مدیر ارشد اجرایی سازمان ملل در زمینه آموزش، فرهنگ و علوم و مدیر CEPES یا کنفدراسیون سازمانی اسپانیایی اقتصاد-اجتماعی.
س., 21.11.2023 - 10:50 پیوند ثابت
کیانوش توکلی

6 سال پیش اولین  بار امیر عباس فخر اور  بود  که ویدیویی از تلویزیون دولتی راشاتودی روسیه در مورد جشن پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشگاه پاتریس لوبومبای مسکو پخش  کرد که در ان برنامه نام بسیاری از سران ویا مقامات دولتی جهان  از جمله نام علی خامنه ای  را ذکر کرد(یک برنامه تبلیغی برای  داشنگاه بود ) . این برنامه بلافاصله روز بعد از ارشیو ز تلویزیون دولتی راشاتودی روسیه حذف شد و لی سازمان سیا که برنامه های  تلویزیون دولتی راشاتودی را ضبط می کرد ان را مجدا منتشر کرد و بشکلی بدست فخر اور افتاد .  برخی ها در این باره تحقیق کرد ند و مشخص شد که علی خامنه ای که در سالها که بشدت ضد شوروی و ضد کمونیست بود در شهر مشهد زندگی می کرد و خبری که  فخر آور در کتاب" رفیق ایت الله " آورده بود که در ان عکسی از خامنه ای در دریا با یک قایق کوچک  در حال  پاروزدن است  را دلیلی بر ان خبر دروغ بود  در وافع   منشا ان خبر دورغ خود   تلویزیون دولتی راشاتودی بود  . در ان سالها هزاران ایرانی در اتحاد شوروی زندگی می کردند  و صد ها ایرانی در  دانشگاه پاتریس لوبومبای درس خوانده اند و هیج کدام  این  خبر را تائید نکرده اند.

واقعیت  امروز این است که علی خامنه ای  و جمهوری اسلامی عملا در اختیار روسیه پوتین هستند ولی در ان سالهایی که شوروی بود این خامنه ای بشدت ضد روس و ضد کمونیست بود و امکان نداشت شوروی ها به این شخص دون پایه ضد کمونیست اجازه ورود به شوروی را بدهند

 

س., 21.11.2023 - 10:11 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.