جواد خادم:میرحسین موسوی می تواند شاپور بختیار زمان خود باشد

فایل صوتی / بحث و گفت و گو  جالبی در اتاق فرهنگ گفتگو دیشب تا پاسی از شب جریان داشت و منتقدین سئوالات خود را با اقای جواد خادم در میان گذاشتند .ایشان در بخش دوم سخنرانی خود مطرح کرد که ...« اقای میر حسین موسوی پیغام دادند که  ایشان می تواند ، شاپور بخیتار زمان خود باشد » 

کنفرانس " اتحاد برای دموکراسی در ایران" در استکلهم ، پیرامون انتخابا ت جاری ریاست جمهوری در ایران، تفاوت و تعارض هایش با انتخابا ت آزاد و منصفانه ، نقش انتخابات آزاد و منصافانه در حل مشکلات داخلی وخارجی ایران، راه های همگرایی نیروهای اپوزیسیون پیرامون چالش ها و گسلهای اجتماعی در ایران بحث و گفت و گو  جالبی در اتاق فرهنگ گفتگو دیشب تا پاسی از شب جریان داشت و منتقدین سئوالات خود را با اقای جواد خادم یکی از بنیانگزاران اتحاد برای دمکراسی طرح کردند . .ایشان در بخش دوم سخنرانی خود مطرح کرد که به یکی از دوستان اقای میر حسین موسوی پیغام دادند که  ایشان می تواند ، شاپور بخیتار زمان خود باشد . 

شایان ذکر است که کنفرانس های " اتحادبرای دموکراسی درایران " بر ضرورتِ وفاقِ ایرانیان برای نفیِ استبداد، نفیِ هرگونه تبعیض و نقضِ حقوقِ بشر، برای دموکراسی بر مبنایِ جداییِ نهاد دین از دولت وبرگزاری انتخاباتِ آزاد براساس معیارهایِ بین‌المللی، تاکید دارند و در راستایِ تداوم و گسترشِ گفتگو‌ها درجمع بزرگتری از نیروهایِ اپوزیسیون دمکرات، می کوشند.

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
لینک زیر قسمت دوم سخنان جواد خادم است در آن به یکی از یاران میر حسین موسوی گفته بود که شاهپور بختیار زمان باشد.
http://www.iranglobal.info/node/19198
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
شاپور بختیار یک شخصیت تاریخی است که در تاریخ معاصر سیاسی ایران مانندش نبوده و بعید میدانم کسی به بصیرت، شهامت و صدای رسای او در آینده ایران ظهور کند. مقایسه او با این نقاش ... نهایت بیسوادی و بی انصافی است.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
شاپور بختیار یک شخصیت تاریخی است که در تاریخ معاصر سیاسی ایران مانندش نبوده و بعید میدانم کسی به بصیرت، شهامت و صدای رسای او در آینده ایران ظهور کند. مقایسه او با این نقاش الکن نهایت بیسوادی و بی انصافی است.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
بنیام گرامی / تیتر سخنرانی از من است ولی جناب جواد خادم در بخش دوم سخنرانی خود مطرح کرد که به یکی از دوستان اقای میر حسین موسوی پیغام دادند که ایشان می تواند ، شاپور بخیتار زمان خود باشد . این سخن در نوار دوم قرار دارد که فردا منتشر می شود.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
من نوار را گوش دادم، هیچ جا اسمی از دکتر بختیار نشنیدم ، ممکن است بفرمایید در دقیقهُ چندم این حرف زده شده؟
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
مقایسه موسوی و دکتر بختیار از بنیاد اشتباه است.بختیار اصلا در حاکمیت نبود تا اینکه بشود اورا با موسوی مقایسه کرد. شاه بسیار دیرهنگام برای نجات کشور ودودمان خود ، دست به دامان بختیار شد.بختیار قول بر قراری نظام جمهوری رابا آرای مردم را داده بود اما موسوی برگشت به دوران امام راحل را داد.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای خادم گرامی یادی از بختیار کردن نظر لطف شما است . اما به این آسانی نمیتوان بختیار دیگری پیدا کرد . شاید 100 سال طول بکشد تا مادر دهر چنین فرزندی بزاید . آنچه بختیار را متمایز کرده بود ؛ آزاد اندیشی . مناعت طبع . پای بندی به اصول و پرنسیب های اخلاقی و دموکرات بودن او بود . روحیه انقیاد ناپذیری و تسلیم به دیکتاتور زمان نشدن و به دستبوسی نرقتن ؛ روحیه استقلال طلبی و عدم کرنش به قدرتهای بر تر ؛باغث تمایز بختیار از دیگران شده بود .بختیار در تعارض با خرافات مذهبی بود و نمونه یک انسان سکولار بود . چگونه میشود از یک سید که ذوب در مذهب و انقیاد به مرجع تقلید است احیای مذهب و فرهنگ مذهبی و دستبوسی ایات عظام ؛ جزئ کارنامه سیاسی او میباشد ؛ انتظار داشت بختیار گردد .شاید یکی از موانع دسترسی به دموکراسی برای ما ؛همین روحیه رفرمیستی مذهبی میباشد که ازتغییر و تحول بنیادی گریزان است .با سپاس
عدم انتشار شده: 
false