رفتن به محتوای اصلی

تمام مشکل در این هست که اسلام آمریکایی جا نمی افتد!
20.01.2024 - 21:08

اسلام انگلیسی از عهد صفویه در ایران جا افتاد و شیعه انگلیسی دستاورد اصلی ان بود.اسلام روسی در عصر قاجار توسط تزار به زعامت  شیخ فضل الله نوری در  سرکوب مشروطیت  توسط محمدعلیشاه 

به اوج خود رسید و پس از انقلاب اکتبر روسیه که ادیان سرکوب شدند، خاموشی 

گرفت. 

یک دوره کوتاه  مدت اسلام پروسی و آلمانی  در دوره قیصر ویلهلم و سپس هیتلر شکل گرفت که پس از شکست آلمان  در جنگ دوم جهانی پایان یافت

خامنه ای پیرور اسلامی روسی هست .اسلام آمریکایی که از دهه پنجاه میلادی به دکترین  امریکا تبدیل شد همچنان در  ریشه یابی در ایران و خاورمیانه  به بن بست رسیده است.

در سال ۵۷ در پاریس فرستادگان جیمی کارتر با خمینی به توافق موقت دست یافتند که شاه از ایران برود و ارتش و ساواک  با خمینی به سازش برسند اما در میانه راه چپ اسلامی ضد امریکائی  که می دید اسرائیل  مورد حمایت دائمی  آمریکا هست از خط سازش جدا شد تا در کنار جنبش‌های اسلامی منطقه علیه اسرائیل  به نبرد علیه آمریکا ادامه دهد.حزب توده و زیر دستانش نیز به یاری چپ اسلامی شتافتند و ایدولوژی  لازم را ف اهم ساختند تا خط امام ضد امپریالیستی شکل بگیرد. 

حمایت آمریکا از اسرائیل  به یک مشکل تاریخی برای جا افتادن اسلام امریکائی  تبدیل شده است.حتی حمایت های آمریکا از اسرائیل  به خوشایند  رهبران عربستان  سعودی  و بقیه دولتهای اسلامی نمی باشد.اما جمهوری اسلامی خواهان برچیده شدن اسرائیل  و قرار گرفتند ایران اسلامی در مصدر فرامنطقه ای خاورمیانه هست که مورد پذيرش آمریکا نیست

آمریکا از همان آغاز به ضدیت مسلمانان خاورمیانه با اسرائیل  بها نداد و آنرا جدی نگرفت.در همین راستا آمریکا به ضدیت خمینی با اسرائیل  توجه کافی نشان نداد.خمینی در آشتی با امریکا هیچ مشکلی نداشت اما با امریکای متحد و حامی اسرائیل  بطور جدی مرزبندی داشت.

خمینی از همان بلوای ۴۲ علیه شاه،ضدیت آشکار خود را با اسرائیل  نشان اما همزمان تلگرافاتی به واشنگتن برای آغاز  همکاری فرستاد.تا زمانیکه آمریکا از اسرائیل  حمایت کند، هرگز اسلام آمریکایی در منطقه خاورمیانه شکل نخواهد گرفت.شاید در سطح دولت ها تحت عنوان پیمان " ابراهیم" و غیره بین دول اسلامی و اسرائیل،امریکا  به توافقاتی دست یابند اما در میان مردم خاورمیانه _  اسلام  آمریکایی  هیچگاه جا نخواهد افتاد چون در ذهنیت توده ها اسرائیل  یعنی آمریکا و بالعکس  تداعی می‌کند.امریکا تاکنون در حمایت هایش از اسرائیل  بسیار صدمه دیده است که قابل جبران نمی باشند

اسرائیل  با تشکیل دولت فلسطین  مخالف است و این درحالیست که در سال ۱۹۴۸ قرار بود که دو دولت فلسطینی و اسرائیل در کنار یک و دیگر تشکیل  شوند که سماجت های یهودستیزی اعراب از یک سو و از سویی دیگر عدم اعتماد یهودی ها به اعراب از تشکیل دولت فلسطینی  ممانعت بعمل آمده  است.دولت نتانیاهو  رسما به امریکا  دیکته می‌کند که دولت فلسطین نباید تشکیل  شود و دولت آمریکا  را دست نشانده  خود می پندارد و همه جهانیان شاهد این فاجعه سیاسی هستند  و نفرت به امریکای بی اختیار در دنیا بیشتر شده است.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

نظرات رسیده

اسلام انگلیسی با هزاران کتاب پر از اراجیف و خرافات امثال مجلسی ها و.... از زمان صفویه و وجود آخوندهای باصطلاح مجتهد  قوی ترین مورد برای عقب ماندن و فلاکت ما بوجود آمده. همانطور که کارتر ملعون و هم پالکیهای جمهوری خواه با تز اسلام و مذهب شیعه انگلیسی مارو به ورطه نابودی کشوندن. اسرائیل برای حکومت ملایان مترسکی ست که نسخه آن نیز توسط استعمارگر پیر برای جمهوری اسلامی جهت سرکوب مردم ایران نوشته و اجرا میشود! شک نکنید . کاسه داغتر از آش( اعراب) برای حفظ حکومت ننگین آخوندی و چپاول و تباهی برای مردم وتمدن چندین هزارساله ایران، همگی زائیده مذهب و بخصوص شیعه کذائی تر هست وبس!!!!

ی., 21.01.2024 - 09:56 پیوند ثابت
حمید مرادی

حماقت و بیسوادی و بی فرهنگی مردم عوام را به گردن خارجی ها نیتداز و آدرس غلط ندهید!
وقتی ............مقاله نویس و ژورنالیست و تحلیل گر /////////////// و هر هفته چندین اشتباه سیاسی اجتماعی تاریخی فرهنگی میکنید و به ملیون میگویی مصدق چی، و به سوسیالیستها در فیسبوک ات میگویی چپول، و به انقلابیون در همین سایت میگویی 57 ها ! و انقلاب را مانند شاه: نتیجه اتحاد ارجاع سیاه و قوای مخرب سرخ! در این سایت نشان میدهی! ، دیگر از مردم عوام که نور روشنگری را در 3 قرن اخیر از مرحمت شاه و شیخ و امپریالیسم جهانخوار دوران جنگ سرد، ندیده اند چه انتظاری دارید!
لوطفن. خود شکن که آینه شکستن خطاست !. آدرس غلط ندهید و دیگران را گمراه نکنید !
.........................

ش., 20.01.2024 - 21:56 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.