رفتن به محتوای اصلی

حوثی های یمن و حامی آنها رژیم ایران آنچنان منفورند که هیچ کشوری به بمباران  آمریکا علیه حوثی ها اعتراض نمیکند!
05.02.2024 - 09:59

وقتی آمریکا خواست به عراق حمله کند،بخش وسیعی از کشورهای جهان معترض شدند! اما اینک در حمله آمریکا به حوثی های یمن هیچ کشوری معترض نیست چون حوثی ها به کشتی های غیر جنگی و تجاری  مانند دزدان دریایی حمله می کند و تجارت جهان غرب به شرق و بالعکس  آنرا  در معرض خطر جدی قرار داده است.اقتصاد جهانی که در سایه کرونا و جنگ روسیه و اکراین ضربات سختی متحمل شده است دیگر نمی تواند تهدیدهای پابرهنه حوثی های خنجر بدست یمن را تحمل کند که تجارت جهانی را مورد تهدید قرار داده است.در کنار بدنامی حوثی های یمن، رژیم ولایت فقیه بعنوان حامی تروریست های دزدان دریایی یعنی حوثی های یمن ، نیز در سطح جهان منفور شده است.رژیم جمهوری اسلامی پس از آنکه  بر همگان مسلم و آشکار  شده است که در پشت هر اقدام تروریستی  در خاورمیانه  نام رهبران قرار دارد  ،آنچنان  منفور شده است که در صورت هر حمله هوایی به منافع ایران  هیچ کشوری معترض نخواهد شد..این وضعیت از سال‌های گذشته  بطور جدی علیه رژیم ولایت فقیه بسیار رشد کرده است و کشورهای روسیه و چین توان حمایت از یک رژیم تروریستی  و نیروهای نیابتی اش را ندارند.رژیم اسلامی اينک کاملا در حال عقب نشینی قرار گرفته است و همه نیروهای نیابتی خود را به حال خود رها کرده و هیچ مسئولیتی در قبال آنها  نمی پذیرد چون به رشد افکار عمومی علیه تروریسم بین‌المللی  به سرکردگی  رژیم ولایت فقیه پی برده است. آمریکا و اروپا بطور متحد حمله های متوالی را علیه حوثی های یمن آغاز  کرده اند که تنگه باالمندب را لوث حوثی پاکسازی کنند.اهمیت دریای سرخ آنچنان  اهمیت دارد که استقرار دائمی  نیروهای  امپریالیستی درآنجا  را اولویت درجه اول خود مبدل کرده است.همین حوثی ها وقتی سالهای طولانی علیه عربستان می جنگیدند و شهرهای مهم عربستان را با پهپاد ها و موشک های ساخت جمهوری اسلامی مورد هدف قرار می دادند هیچ کشور امپریالیستی  معترض نبود اما به خطر افتادن تجارت جهانی از طریق حوثی های یمن ، همه کشورهای صنعتی جهان را به وحشت انداخته است . از روز گذشته اروپا  برای تامین امنیت خویش ورود کامیون های ایرانی را به اروپا ممنوع کرده است  تا از انتقام گیری رژیم جمهوری اسلامی از طریق انتقال بمب های جاسازی شده در کامیون های باربری جلو گیری نمایند. اروپا اینک متحد آمریکا در حمله به حوثی یمن می باشد و اروپا از انتقام گیری رژیم اسلامی وحشت دارد و امکان ممنوعيت پروازهای مستقیم ایران به اروپا نیز در دستور تامین امنیت اروپا قرار گرفته است مبادا رژیم ولایت فقیه از طریق پروازهای انتحاری علیه اروپا اقدامی انجام دهد

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

مهرداد مهاجر

در میان اپوزیسیون داخل و خارج علیه حمهوری اسلامی جنبش چپ و طیف چپ نیز باید امیدوار باشد و در پروسه مبارزه علیه راست و سکتاریسم در مبارزه علیه ارتجاع مذهبی از پای ننشیند و امید به بازگشت و ادامه مبارزه علیه جنگ و علیه بی عدالتی در درون ایران را بعهده بگیرد.
دود از کنده بر می خیزد.
https://kar-online.com/85337/

د., 05.02.2024 - 23:07 پیوند ثابت
اپوزیسیون بیدفاع

بلاخره حوثی ها مستقل هستند یا جاش و مزدور اخوندها ؟ اینقدر ادعاهای ضد و نقیض سیاسی در تاریخ بشریت بی سابقه است. این توهین به کاربران نیست؟ فکر نمیکنم کسی اینگونه تحلیل های سوررئالیستی را نگاه کند. در مورد حزب الله و حماس و الشعبی و ستون پنجم دیاسپورا و زینبیون و فاطمیون و اکبریون و قاسمیون و ....هم همین سئوال است. آیا آخوندها دیگر در جنگهای نیابتی نقشی ندارند؟ حقوقشون این گروههای نیایتی را کی میده ؟ لابد خانم کلینتون بقول سلطنت طلبان و حزب اللهی ها؟ !

د., 05.02.2024 - 10:27 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.