رفتن به محتوای اصلی

۶۰ سال زندان برای زن آمریکایی اینفلونسر در یوتیوب که به کودکانش گرسنگی می‌داد
21.02.2024 - 04:10

رابی فرنک، چهره سرشناس یوتیوب که به پند و اندرز دادن به والدین برای «چگونگی تربیت فرزندان‌شان» شهرت داشت، در دادگاه به تحمل ۶۰ سال زندان محکوم شد. 

قاضی پیش‌تر این اینفلونسر اهل ایالت یوتا آمریکا را به علت گرسنگی دادن به کودکان و سوء رفتار با فرزندانش گناهکار تشخیص داده بود. 

او امروز - سه‌شنبه ۲۰ فوریه - به همراه شریک تجاری سابق خود، جودی هلیدبرندت در دادگاه حاضر شد. قاضی هر کدام از این دو نفر را با استناد به قوانین موجود در ایالت یوتا به حداکثر مجازات ممکن برای اتهامات‌شان محکوم کرد.

این مجازات‌ها شامل چهار دوره محکومیت است که در هر کدام از یک تا ۱۵ سال زندان دیده شده و هر دوره پس از اتمام دوره دیگر آغاز می‌شود. این که هر کدام این دو نفر در نهایت چه قدر در زندان خواهد ماند بسته به تصمیم هیات عفو ایالت یوتا خواهد داشت. 

اریک کلارک، دادستان پرونده قبل از این که قاضی میزان مجازات تعیین شده را قرائت کند گفت که فرزندان خانم فرانک در وضعیتی شبیه اردوگاه‌های دوران آلمان نازی زندگی و نگه داشته می‌شدند. او رابی فرانک را تهدیدی برای جامعه خواند. 

آقای کلارک در دادگاه گفت که کودکان خانم فرانک «به طور متداوم از دریافت غذا، آب، خوابیدن در تخت خواب و هرگونه تفریح و سرگرمی محروم» می‌ماندند. 

رابی فرانک علت این رفتار و نگرش خود را قبلا چنین توصیف کرده بود:‌ «من به این باور رسیده‌ام که جهان مکانی شیطانی است که پر شده از ماموران پلیس که به دنبال کنترل ما هستند، پر است از بیمارستان‌هایی که به بیماران آسیب می‌رسانند، دولت و حکومتی که به دنبال شستشوی مغزی ما است، کلیساهایی که به ما دروغ می گویند خود به دنبال لذت و شهوت‌اند، پر از شوهرانی که از ما حمایت نمی‌کنند و فرزندانی که نیاز به تنبیه دارند». 

پرونده رابی فرانک و شریک کاری او در ماه اوت ۲۰۲۳ و پس از بازداشت این دو نفر به صدر اخبار اجتماعی آمریکا راه یافت. 

ماجرا به این ترتیب بود که پسر ۱۲ ساله خانم فرانک توانسته بود از طریق پنجره فرار کند و نزد همسایگان برود تا هم از آنها غذا بخواهد و هم درخواست کمک کند. 

پلیس یوتا در گزارش خود آورده بود که همسایه‌ها با یک پسربچه که آشکارا از سوءتغذیه رنج می برد و رد طناب روی دست و پاهایش مانده بود روبرو شدند که درخواست آب و غذا می‌کرد. 

رابی فرنک (راست) در این ویدیو در کنار جودی هیلدبرنت در یک ویدیو در یوتیوب دیده می‌شود

منبع تصویر، CONNEXIONS YOUTUBE CHANNEL

توضیح تصویر، 

رابی فرنک (راست) در این ویدیو در کنار جودی هیلدبرنت در یک ویدیو در یوتیوب دیده می‌شود

بازداشت خانم فرانک پایانی بود بر شبکه ویدیویی مناقشه برانگیز او در یوتیوب که در آن توانسته بود ۲ میلیون مشترک برای خودش دست و پا کند و از سال ۲۰۱۵ تا تابستان گذشته به بینندگان خود درباره «تربیت فرزندان توصیه و راهکار» ارایه کند.

البته او در این ویدیوها بیشتر شبیه یک مادر معمولی پیرو آموزه‌های کلیسای مرمن‌ها بود که برای فرزندانش آشپزی می‌کند، برای آنها در خانه مدرسه راه انداخته و با همکارش درباره مسایل معمولی زندگی گپ می زند.

اما در سال ۲۰۲۰ برخی از دنبال‌کنندگان کانال یوتیوب او شروع کردند به ابراز نگرانی از اظهارات خانم فرانک درباره رفتار با فرزندانش؛ مانند این که او برای تنبیه پسرانش انها را مجبور کرده طی ۷ ماه به جای تختخواب روی کیسه پر از حبوبات بخوابند. 

این ویدیوبلاگر قبلا هم به علت اعمال روش‌‌های «سختگیرانه و بیرحمی» با فرزندانش با اعتراض و شکایت رسمی روبرو شده بود.

به گزارش رسانه‌های آمریکا، پس از بازداشت خانم فرنک، دختر بزرگ او به نام شری فرنک در اینستاگرام نوشت که او و سایر اعضای خانواده «بسیار خرسندند که بالاخره عدالت در حال اجرا» است.

او نوشته:‌ «ما سالها بود که به پلیس و مرکز حمایت از کودکان می‌گفتیم که کاری بکنند و حالا خوشحالیم که آنها بالاخره دست به کار شدند».

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال
برگرفته از:
بي بي سي

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.