رفتن به محتوای اصلی

رابطه‌ی علی شریعتی و ساواک و چگونگی ساخته شدن حسینه‌ی ارشاد
01.04.2024 - 19:45

حمایت ساواک از دکتر علی شریعتی؟!

صحبت‌های جالب و عجیب دکتر سید حسین نصر رئیس دفتر فرح پهلوی و رئیس دانشگاه آریامهر در قبل از انقلاب درباره‌ی رابطه‌ی دکتر علی شریعتی و ساواک و چگونگی ساخته شدن حسینه‌ی ارشاد دکتر شریعتی آن زمان که در حسینیه‌ی ارشاد علیه حکومت حرف می‌زد، مدتی بعد ممنوع‌التدریس شد ولی با پشتیبانی ساواک، از دانشگاه فردوسی مشهد حقوق کاملش را دریافت می‌کرد و زمانی که به تهران آمد، مشاور وزیر علوم شد و بدون کوچکترین کاری حقوق خیلی بالایی می‌گرفت.

یک بار من و مرحوم مرتضی مطهری شب عاشورا رفتیم حسینه‌ی ارشاد‌. شریعتی در آن سخنرانی بسیار چگوارا را مدح کرد و گفت امام حسین فعلی ما چگوارا است! من و مطهری از سالن بیرون رفتیم و دیگر هیچ‌وقت به حسینه‌ی ارشاد نرفتیم.

اندیشه‌ای که التقاطی از حق وباطل در آن باهم درآمیخته باشند از اندیشه‌ی کاملا باطل خطرناک‌تراست. پرویز ثابتی رئیس اداره‌ی امنیت داخلی ساواک از مهم‌ترین حامیان شریعتی و حسینیه‌ی ارشاد بود.

بود.

 

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال
برگرفته از:
gooya news

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

رسول جرجیس

عنوان مقاله
.گمنامان مشکوک ریوانجیست.

اینگونه مطالب زیرزمینی و تاریک خانه ای را سلطنت طلبان و ارتش سایبری آخوندها به روز میکنند تا مبارزات صد ساله مردم ایران را مخدوش و روشنفکران را به تئوری های توطئه هدایت کنند..
علی اکبر اکبری حدود 60 سال پیش هدف ساواک و سازمان سیا برای فعالیت حسینیه ارشاد و علی شریعتی را افشا نمود. با اینهمه میتوان گفت که علی شریعتی به ساواک و مامورانش نارو زد و آنها را سوار اسب اشتباهی نمود و مبلع اسلام مسلحانه سرخ علیه سلطنت گردید اگرچه بخشی از جوانان مبارز را بسوی مجاهدین تشویق نمودو از کمونیست ها دور کرد.
چون تمام سیستم پهلوی بی فرهنگ و ناتوان بود حتی شریعتی توانست سر آنان کلاه بگذارد. حسین نصر و مطهری و پرویز ثابتی متوجه این نبوغ علی شریعتی آنزمان شدند ولی مبارزه اسلامگرایان بر اطاق فکر سازمان سیا و ساواک پیروز شد.
نتیجه: سلطنت طلبان چون مخالف اپویسیون غیر شاه اللهی هستند، مدام با کمک ارتش سایبری آخوندی، اینگونه موضوعات را به روز میکنند و منتشر می نمایند تا جمهوری خواهان سکولار و دمکرات در مقایل رضا پهلوی و ملی مذهبی ها ،سنگری آهنین نداشته باشند.
ضرورت مرحله ای مبارزه اپوزیسیون ایجاب میکند که مسئول سایت و ادمین های گمنام، قدری باهوش باشند و نگذارند ماموران رسوای شاه و شیخ اینجا جولان بدهند و یکه تازی کنند و نیرو های اصیل مبارز و مردمی را به حاشیه برانند.
آزادی رسانه ای نیز مرز و معیار و هدف و سیاستی دارد.نباید اجازه داد که دشمنان خدا و خلق یکبار دیگر بر گرده ایرانیان سوار شوند.

س., 02.04.2024 - 00:02 پیوند ثابت
اریا

عنوان مقاله
مصاحبه با نصر

با درود
آقای کیانوش خسته نباشید
دوست عزیز این نوشته را لازم نیست که انتشار بدهید فقط می خواستم بگم که امیدوارم که سایت شما تبدیل به سایت های دیگر نشود که وای بر احوال ….
آقای حسین نصر بعد از چهل سال یادشون افتاد که شریعتی کلاش به تمامی معنا آن زمان با ساواک همکاری می کرد و اصلا این مصاحبه چه دردی از این مردم فلک زده دوا خواهد کرد.
ایامتان خوش و بار دیگر خسته نباشید.

د., 01.04.2024 - 22:39 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.