رفتن به محتوای اصلی

حملۀ ماجراجویانۀ اسرائیل به کنسولگرى ایران در سوریه و افزایش خطر جنگ در منطقه را محکوم مى‌کنیم!
02.04.2024 - 00:27
گل فداييان خلق ايران (اكثريت)

حملۀ ماجراجویانۀ اسرائیل به کنسولگرى ایران در سوریه و افزایش خطر جنگ در منطقه را محکوم مى‌کنیم!

سازمان فداییان خلق ایران (اكثریت) ضمن محكوم كردن حملۀ اسرائیل به كنسولگرى ایران در سوریه، به جمهورى اسلامى نیز هشدار می‌دهد ماجراجویی دولت اسرائیل را نه با ماجراجویی متقابل و اقدام تلافی‌جویانه، که از طریق شورای امنیت و با اتکا به قوانین بین‌الملل پاسخ بدهد. اولین اقدام می‌تواند درخواست نشست فوری شورای امنیت برای محکوم کردن اسرائیل باشد.

هیئت سیاسی ـ اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

حملۀ ماجراجویانۀ اسرائیل به کنسولگرى ایران در سوریه که، با هدف شکستن انزواى بین‌المللى و انحراف افکار عمومی مخالفان داخلی نتانیاهو در اسراییل صورت گرفته، منطقه را با خطر گسترش جنگ  روبه‌رو کرده است.

در پی تصویب  قطعنامۀ درخواست آتش‌بس فوری از سوی شوراى امنیت سازمان ملل متحد و محکومیت اسرائیل توسط دیوان عالى دادگسترى بین‌المللى، دولت اسرائیل با أنواع ترفندها کوشیده تا از تعهد به قطعنامۀ شوراى امنیت سرپیچى کرده و با توسل به گسترش جنگ در منطقه، اجرای این قطعنامه را منتفی کند.

در عین حال، با شدت گرفتن اعتراض‌های داخلی در اسرائیل، دولت برای سرپوش گذاشتن بر شکست خود در رسیدن به اهدافش، علیرغم جنایت‌های سنگین در غزه، در پی امنیتی کردن فضا و جلوگیری از اعتراضات  گستردۀ مخالفان سیاست‌های محافظه‌کارانه و جنگ‌طلبانۀ دولت ناتانیاهو به بهانۀ تهدید خارجی است.

اسرائیل به ویژه از آغاز جنگ غزه، بارها  به تلاش‌های نافرجامی برای کشاندن پای ایران به جنگ دست زده است. حملات مکرر و ترور مستشاران نظامی ایران در لبنان و سوریه تا کنون با واکنش مستقیم ایران روبه‌رو نشده است. این بار دولت ناتانیاهو و نیروهای مسلح اسرائیل با هدف گرفتن کنسولگری ایران در سوریه دست به ماجراجویی بزرگ‌تر و خطرناک‌تری زده‌اند. کنسولگری‌ و یا سفارت‌خانۀ کشورها در خاک یکدیگر، بر مبنای کنواسیون‌های بین‌المللی خاک کشور مربوطه محسوب شده و حملۀ نظامی به آن، مصداق حمله به خاک آن کشور است. دولت ناتانیاهو با آگاهی کامل دست به نقض قوانین‌ بین‌المللی زده است و با این اقدام مذبوحانه امیدوار است این بار به هدف گسترش جنگ در منطقه و کشاندن پای ایران به جنگ موفق شود.

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) ضمن محکوم کردن حملۀ اسرائیل به کنسولگرى ایران در سوریه،  به جمهورى اسلامى ایران نیز هشدار می‌دهد ماجراجویی دولت اسرائیل را نه با ماجراجویی متقابل و اقدام تلافی‌جویانه، که از طریق شورای امنیت و با اتکا به قوانین بین‌الملل پاسخ بدهد. اولین اقدام می‌تواند درخواست نشست فوری شورای امنیت برای محکوم کردن اسرائیل باشد.

 

دوشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ (۱ ۱ آپریل ۲۰۲۴ میلادی)

هیئت سیاسی – اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

 

 

برگرفته از نشریه کار: http://kar-online.com?p=86942

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

حمید احمدزاده
برگرفته از:
نشریه کار http://kar-online.com/?p=86942

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.