رفتن به محتوای اصلی

نصب بنرهای «انتقام می‌گیریم» در تهران با تصاویر ۵ فرمانده ارشد اسرائیل
03.04.2024 - 17:35
  •  

  • ادامه روند افزایش بهای دلار و طلا در ایران پس از حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق

   در پی حمله به ساختمان کنسولی جمهوری اسلامی در دمشق، از روز سه‌شنبه ۱۴ فروردین قیمت سکه طلا در بازار تهران با افزایش بی‌سابقه‌ای مواجه شد.

   بهای سکه در روز چهارشنبه ۱۵ فروردین از حدود ۴۰ میلیون تومان به بیش از ۴۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

   قیمت هر دلار آمریکا نیز از ۶۳ هزار تومان گذشت.

    

  • .۱۵ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۲۱

   پیام تسلیت رییس دفتر سیاسی حماس در پی کشته شدن دو فرمانده و پنج عضو سپاه پاسداران در سوریه

   اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی حماس، در پیامی ویدیویی برای تجمعاتی در تهران، بیروت و بغداد، کشته شدن فرماندهان سپاه قدس در حمله اسرائیل به ساختمان کنسولی جمهوری اسلامی در سوریه را تسلیت گفت.

   پیش از این شاخه نظامی حماس بدون اشاره به جزییات اعلام کرد محمدرضا زاهدی، فرمانده کشته شده در حمله اسرائیل به ساختمان کنسولی ایران در دمشق، در حمله این گروه به اسرائیل نقش بارزی داشته است.

  • .۱۵ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۰۲

   بررسی اهداف جمهوری اسلامی از نصب بنرهایی با عکس فرماندهان ارتش اسرائیل در تهران

    

  •  

   اتحادیه اروپا حمله به ساختمان کنسولی ایران در دمشق را محکوم کرد

   اتحادیه اروپا در اطلاعیه‌ای «حمله به مراکز و ساختمان‌های دیپلماتیک ایران در دمشق» در روز اول ماه آوریل (۱۳ فروردین) و کشته شدن افراد در این حمله را محکوم کرد.

    

   در بیانیه اتحادیه اروپا که روز چهارشنبه ۱۵ فروردین منتشر شد، آمده است: «در این وضعیت بسیار پرتنش منطقه‌ای، لازم است حداکثر خویشتن‌داری نشان داده شود.»

   این اتحادیه تاکید کرد تشدید تنش در منطقه به نفع هیچ کس نیست.

   اتحادیه اروپا در بیانیه خود یادآور شد اصل مصون ماندن مکان‌ها و پرسنل دیپلماتیک و کنسولی، باید در همه موارد و در هر شرایطی، مطابق با قوانین بین‌المللی رعایت شود.

  •  

  • از فرماندهان و اعضای کشته شده سپاه پاسداران در حمله اسرائیل به دمشق چه می‌دانیم؟

   در جریان حمله روز دوشنبه ۱۳ فروردين به ساختمان کنسولی جمهوری اسلامی ایران در دمشق هفت نفر از فرماندهان و افسران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشته شدند.

   این حمله واکنش‌های گسترده‌ای در داخل ایران و عرصه بین‌المللی به همراه داشت و شورای امنیت سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه ۱۴ فروردین با موضوع بررسی حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق تشکیل جلسه داد. ایران خواستار برگزاری این نشست شده بود.

   اما افراد کشته شده چه کسانی بودند و چه جایگاهی در سپاه پاسداران داشتند؟

    

  • نماینده مجلس: ایران قبلا پاسخ اسرائیل را داده است

   فداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، حمله اسرائیل به کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق را «تجاوز» به دو کشور ایران و سوریه دانست.

   مالکی روز چهار‌شنبه ۱۵ فروردین گفت اسرائیل پیش از این نیز بخشی از مراکز مرتبط به جمهوری اسلامی را در کنسولگری ایران هدف قرار داده بود.

   او افزود: «پاسخ جمهوری اسلامی قبلا داده شده و الان هم داده می‌شود. اما چون پشت صحنه این عملیات آمریکایی‌ها قرار دارند و هدفشان کشاندن ایران به جنگ منطقه‌ای است، ایران با تدبیر و دوراندیشی نسبت به این مساله پاسخ نهایی را می‌دهد.»

  • نصب بنرهایی در تهران با موضوع انتقام‌گیری همراه با تصویر ۵ فرمانده ارشد ارتش اسرائیل

  • رسانه‌ها در داخل ایران گزارش دادند بنرهایی با مضمون گرفتن انتقام از اسرائیل به همراه تصاویر پنج فرمانده ارشد ارتش اسرائیل در شهر تهران نصب شده‌اند.

   در این بنرها که از سوی «لشکر قدس» در سطح پایتخت نصب شده‌اند، عبارت «انتقام می‌گیریم» به دو زبان انگلیسی و عبری دیده می‌شود.

   در این بنرها، تصاویر یوآو گالانت، وزیر دفاع، هرتزی هالوی، رییس ستاد کل و همچنین فرماندهان نیروی دریایی و هوایی ارتش اسرائیل به چشم می‌خورند.

   به گفته رسانه‌های داخلی، این بنرها روبه‌روی «سفارت‌خانه‌های دارای روابط با رژیم اسرائیل» قرار داده شده‌اند.

   یک سخنگوی دفتر نخست‌وزیری اسرائیل در پاسخ به پرسش ایران‌اینترنشنال درباره واکنش اسرائیل به این بنرها از اظهار نظر خودداری کرد و گفت: «واکنشی نداریم.»

    
  •  

   پنتاگون: پس از حمله به کنسولگری ایران در دمشق با تهران تماس گرفتیم

   سابرینا سینگ، معاون دبیر مطبوعاتی پنتاگون اعلام کرد آمریکا پس از حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه، با تهران تماس گرفته و تاکید کرده واشینگتن در این حمله نقشی نداشته است.

   سینگ روز سه‌شنبه ۱۴ فروردین در یک نشست خبری گفت ما «بسیار واضح» و از طریق «کانال‌های خصوصی» به ایران پیام دادیم که مسوول حمله‌ای که در دمشق رخ داد، نیستیم.

   او افزود ایالات متحده پیش از وقوع این حمله، اطلاعی در مورد آن نداشته است.

  •  

   مسیح علی‌نژاد به اپوزیسیون: به جای اشک ریختن برای سپاه، برای تروریست شناختن آن تلاش کنید

   مسیح علی‌نژاد در ارتباط با حمله به کنسولگری ایران در دمشق گفت: «اپوزیسیون نباید برای هیچ فرمانده ارشد سپاه تروریستی جمهوری اسلامی کوچک‌ترین اشکی بریزد، بلکه باید برای وارد کردن سپاه به فهرست تروریستی اتحادیه اروپا تلاش کند.»

    

  • چین حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی را نقض حاکمیت ملی ایران و سوریه دانست

   نماینده چین در شورای امنیت حمله به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم کرد و آن را نقض جدی قوانین بین‌المللی و ناقض حاکمیت ملی ایران و سوریه دانست.

   نماینده چین با ابراز همبستگی با دولت و مردم ایران، ابراز امیدواری کرد اسرائیل به اعتراض‌های کشورهای مختلف به اقدام‌هایش پاسخ دهد.

    

    
  •  

   روسیه حمله به کنسولگری ایران را محکوم کرد و خواستار همبستگی جهانی با تهران شد

   واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در شورای امنیت، حمله اسرائیل به کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق را به شدت محکوم کرد و حمله به مراکز دیپلماتیک را غیر قابل پذیرش خواند. او گفت که این اولین باری نیست که اسرائیل یک منطقه پرتراکم را در دمشق هدف حمله قرار می‌دهد.

   نماینده روسیه افزود: باید اقدام‌های اسرائیل در خاورمیانه و حمله‌های آن به کشورهای همسایه‌اش مورد بررسی کامل و بی‌طرفانه قرار گیرد. حمله به کنسولگری ایران بر خلاف قوانین بین‌المللی است و اگر جامعه جهانی با جمهوری اسلامی ابراز همبستگی نکند، اماکن دیپلماتیک کشورهای دیگر نیز ممکن است هدف حمله قرار گیرد.

    

    

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال
برگرفته از:
ایران‌اینترنشنال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

بهمن

عنوان مقاله
نصب بنر های تصاویر

هیچ جنگی پایانی انسانی و دوستانه ندارد.
بهترین راه حل شناسایی حق زندگی برای مردم یهودی تبار و مردم فلسطین است.
قرنها حقارت های دینی که از سوی کلیسا و بسیار کمتر ازسوی مسلمانها علیه مردم یهود اعمال میشد، پایان خود را در شکل و شمایل کنونی اسرائیل هویدا کرد.
تا زمانیکه کشوری بنام فلستین ایجاد نگشته آشوب و جنگ ادامه خواهد یافت و میدان برای
مرتجعان مسلمان و یهودیان عقب گرا باز خواهد بود.
آسایش و آرامش مردم یهود، در خاورمیانه بیشتر میسر است تا در اروپا ویا آمریکا. رهبران یهود باید برای سعادت مردم خود و صلح درمنطقه و احترام به باورهای دینی دست از لجاجت
و کینه توزی واصرار بر برگزیده بودن قوم برتر بردارند و سعادت دنیا را تبدیل به جهنم برای خود و دیگران نکنند.
اکنون این مردم اسراییل هستند که باید برای حق سکونت مردم فلستین و صلح درخاورمیانه به خیابان‌ها بیایند آینده فرزندان خود را در تفاهم و تعامل ودمکراسی عملی کنند.
مردم ایران هرگز دشمن مردم یهود نیستند بسیاری از پیامبران یهود در ایران بخاک رفته در حقیقت ایرانی هستند. فرض ده ژنرال اسراییلی هم از بین رفتند، باز هم کمکی به مردم خاورمیانه نخواهد شد. بدون شک شناسایی کشور فلستین امنیت تاریخی برای مردم یهود به ارمغان خواهد آورد و نظام اسلامی حاکم بر کشور ما انگیزه ای نخواهد داشت.
سیاست‌ دولت های حاکم بر اسرائیل تا کنون ایجاد جنگ و تحریک و تفرقه و ترور و اخراج دسته جمعی مردم فلستین بوده و ادامه این سیاست به تنفر بیشتر علیه مردم یهود و جنگ های دیگر خواهد بود.رهبران قوم یهود باید به مردم خود وآینده آنها بیندیشند و راه صلح را انتخاب کنند. ما اکنون شاهد هستیم پس از 7اکتبر باورمندان یهودی دیگر درخیابان دیده نمی‌شوند.

چ., 03.04.2024 - 23:23 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

 • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.