سخنگوی هیات رئیسه مجلس: از همه سلایق در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا داریم

از هر سه گروه اصولگرایان، اصلاح طلبان و مستقلین کاندیدا داریم و سلیقه چهارمی در کشور وجود ندارد که در انتخابات کاندیدا نداشته باشد.
در این فضا شرایط احتمال افزایش کاندیداها با حکم حکومتی وجود ندارد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس معتقد است اگر اصلاح طلبان، اصولگرایان و مستقلین هر یک تنها با یک کاندیدا وارد انتخابات ریاست جمهوری نشوند، انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد.

عبدالرضا مصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، شورای نگهبان را فصل الخطاب احراز صلاحیت‌ها در قانون اساسی ایران دانست و گفت: دیگر اما و اگرها راه به جایی نمی‌برد و باید به فکر خلق حماسه سیاسی باشیم.

وی اظهار داشت: امروز در همان پیچ تند تاریخی هستیم که رهبر از آن سخن گفته بودند و قطعا با رهنمودهای مقام معظم رهبری و بصیرت مردم با سلامت و توفیق از این دوران گذر خواهیم کرد.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کاندیداهای تایید صلاحیت شده همه سلایق مختلف را در بر می‌گیرند، ادامه داد: از هر سه گروه اصولگرایان، اصلاح طلبان و مستقلین کاندیدا داریم و سلیقه چهارمی در کشور وجود ندارد که در انتخابات کاندیدا نداشته باشد.

مصری با بیان اینکه احتمال ائتلاف برخی کاندیداها با هم وجود دارد، گفت: معتقدم اگر همه هشت کاندیدای تایید شده تا روز رای‌گیری باقی بمانند، انتخابات به مرحله دوم کشیده خواهد شد.

این نماینده مجلس در خصوص احتمال افزایش تعداد کاندیداها با حکم حکومتی نیز تصریح کرد: شواهد نشان می‌دهد در این فضا شرایط چنین کاری وجود ندارد.

منبع: 
خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.