هشدار مصباح یزدی از منحنی نزول ارزش های اسلامی در ایران

مصباح یزدی در ارتباط با با مضحکه نمایش انتخاب رئیس جمهور گفت: "قصد سیاه نمایی ندارم، ولی منحنی ارزش های اسلامی در معرض نزول است و باید مردی پیدا شود که این منحنی را صعودی کرده و هر روز یک قدم به سمت جلو در حرکت باشد." او دونکیشوت وار می خواهد در برابر حرکت تاریخ بایستد و سیر نزولی اجتناب ناپذیر اسلام و روحانیت را سد کند! ملا محمدتقی حیله جدیدی برای افراد عقب مانده و نادان طرح نمود و شرکت آنها در انتخابات را به قیمت 80 سال عبادت ارزش گذاری کرد.

واقعیت اینست که سیر نزول منحنی اسلام در ایران بشدت تشدید شده و از آنجا که در بستر آگاهی سیاسی، اجتماعی، تاریخی، فرهنگی و بیداری ملی صورت می گیرد، شانسی برای جبهه ارتجاع وجود ندارد. رشد آکاهی ملی و آشکار شدن نقش مخرب سیاسی، تاریخی و اجتماعی اسلام و روحانیت در ایران، جامعه را آماده تعیین تکلیف نهائی با کلیت جمهوری اسلامی کرده است و ملای هذیان گو فاقد توان شناخت روندهای فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در بطن جامعه و چشم انداز شکوهمند ایران فرداست؛ ایرانی آزاد، دمکراتیک و بدون سلطه اسلام و روحانیت!

مصباح یزدی:باید مردی پیدا شود که منحنی ارزش‌ها را صعودی کند

چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۱

آیت الله مصباح یزدی ، تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران را مورد توجه قرار داد و گفت: این تحریم ها نه تنها اثری بر کشور نداشته ،بلکه باعث موفقیت و پیشرفت کشور در عرصه های گوناگون شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، آیت الله محمدتقی مصباح یزدی در همایش سراسری زنان ولایتمدار که درموسسه آموزشی و پ‍وهشی امام خمینی برگزار شد، افزود: تمام کارشناسان دوست و دشمن تحریم را باعث پیشرفت ایران می دانند.

وی با اشاره به دوران سخت هشت سال دفاع مقدس، اضافه کرد: کسانی که قصد مذاکره با کدخدا و قصد برداشتن تحریم ها را دارند به چه قیمتی می خواهند این کار را انجام دهند؟ درحالی که ملت ایران شرایط سخت تر از تحریم ها را نیز گذرانده‌اند.

رییس موسسه امام خمینی، گفت: ارزش شرکت در انتخابات زمانی برابر با هشتاد سال عبادت خواهد بود که بدانید در چه جبهه‌ای هستید و نباید کسانی را خوشحال کنید که سازش با آمریکا را اعتدال می‌دانند و ارزش‌های اسلامی را به فراموشی سپره‌اند.

مصباح یزدی، با بیان این‌که اگر تفکر مذاکره با کدخدا راه حل تحریم و مشکلات گرانی است، ادامه یابد؛ آموزه ها و ارزش های اسلامی به فراموشی سپرده می شود، اظهار کرد: اگر تنها به مشکلات اقتصادی، گرانی و تورم توجه شود، ما در حال باختن هستیم و تیشه به ریشه اسلام زده می شود.

وی با بیان این‌که امروز پس از گذشت سه دهه از انقلاب کسانی که بنام مکتب امام خمینی(ره) این حرف‌ها را می زنند ناآگاهانه یا آگاهانه آخرت خود را بخاطر دنیا به آتش می کشند، اظهار کرد: اگر این تفکر غالب و حاکم بر کشور شود، در اسلام، جانبازی و فداکاری جایی نخواهد داشت.

این استاد حوزه علمیه قم، افزود: کسانی که افتخار می‌کنند که دیپلمات هستند به چه قیمتی می خواهند با آمریکا مذاکره کنند و تکلیف انقلاب و اسلام چه می‌شود؟ ملت ایران این همه مشکلات را تحمل کرده‌اند فقط برای اینکه کار تولید شود و نان ارزان؟

وی با بیان این‌که تا چه زمان این غفلت و نادانی‌ها می‌خواهد ادامه یابد؟ تصریح کرد: خدای جبهه و خدای اقتصاد، سیاست، حوزه و دانشگاه تفاوتی ندارد؛ چراکه خدایی که مشکل ما را در جبهه حل کرد اگر به دستورات او عمل کنیم می‌تواند مشکل اقتصادی ما را حل کند.

رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، اظهار کرد: قصد سیاه نمایی ندارم، ولی منحنی ارزش های اسلامی در معرض نزول است و باید مردی پیدا شود که این منحنی را صعودی کرده و هر روز یک قدم به سمت جلو در حرکت باشد.

مصباح یزدی اضافه کرد: توقع نیست که یک روزه همه مشکلات حل شود این توقع خام و جاهلانه است، ولی مهم این است که منحنی صعودی باشد.

وی اساس فرهنگ اسلام را عمل به وظیفه هایی که خداوند برای انسان تعیین کرده دانست و افزود: ما باید با شرکت و حضوری گسترده در انتخابات درصدد این باشیم که به وظیفه شرعی و دینی خود عمل کنیم و به فکر اطاعت از خدا باشیم.

این استاد حوزه علمیه قم، با بیان این‌که شرکت در انتخابات یکی از لحظاتی است که اگر درست انتخاب کنیم ثواب آن برتر از هشتاد سال عبادت است، گفت: باید این موقعیت غنیمت شمرده شود و بادقت فردی را انتخاب کرد که بتواند خدمات گسترده ای برای محرومان و مستضعفان انجام و اسلام را در سراسر دنیا گسترش و نشر دهد.

مصباح یزدی با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) مبنی بر این‌که هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید، تصریح کرد: چگونه می توان امروز حرف کسانی را که از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده‌اند مبنی بر آشتی و مذاکره با آمریکا پذیرفت؟ چطور می توان این دو حرف را با یکدیگر مقایسه کرد؟

وی افزود: این حرف‌ها برای علاقه به دنیا و مقام است؛ درحالی که بیانات رهبر کبیر انقلاب منشا و ارزش اسلامی دارد و این چیزی است که انسان را از حیوانات دور و به انسانیت و فرشتگان نزدیک می کند.

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.