چه کسی صدای ما می شود؟

تبریک سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) به انتخاب حسن روحانی را خواندم و شگفت زده شدم! من یکی از کسانی بودم که بنا بر رهنمود سازمان در این انتخابات شرکت نکردم. پیام این سازمان به کسانی مانند من چیست؟ مگر آنها همگان را به تحریم انتخابات فرمایشی دعوت نکرده بودند؟ 

 اطلاعیه تبریک سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) را خواندم و شگفت زده شدم! فرض را بر این بگذارید که من یکی از کسانی بوده ام که بنا بر رهنمود این سازمان در این انتخابات مشارکت نجسته ام:

http://www.kar-online.com/node/6437

 پیام این سازمان به من چیست؟ حالا که مسابقه تبریک به «خلق قهرمان» درگرفته و هر کس سعی می کند خودش را از سیاست «عدم شرکت» و «تحریم» مستقیم و یا غیر مستقیم تبرئه کند خوب است رهبران سازمان و حزب هائی که رهنمود به عدم شرکت دادند کمی هم به این مسأله فکر کنند که آنها قرار بوده است صدای اعتراض کسانی باشند که به این انتخابات معترض هستند و به دلیل همین اعتراض در آن شرکت نمی کنند.

 طبق آمار رسمی حدود ۱٣ میلیون در انتخابات شرکت نکرده اند، طبیعتا همه آنها پیام «اعتراض» نداشته اند اما همه آن ٣۷ میلیونی که در انتخابات شرکت کرده اند و حتی آن ۱٨ میلیونی که به حسن روحانی رأی دادند نیز پیام «تغییر» نداشته اند. روی تقلب و بالا بردن میزان مشارکت به ضرر عدم شرکت هم بحث نمی کنم. همین دو رقم را اما به عنوان دو نمود و نشانه می گیرم. صحبت اینجاست که در پیام سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) صدای ما ۱٣ میلیونی که شما هم مشوقمان بودید کجاست؟ به فرازهای زیر از این اعلامیه که اساس آن است توجه کنید:

 مردم ایران بار دیگر در انتخابات شگفتی آفریدند!

 آنها در انتخابات وسیعا شرکت کردند!

 به کاندیداهای اصولگرایان "نه" گفتند!

 مخالفت خود را با سیاست های حکومت ایران در عرصه داخلی و خارجی ابراز کردند و با انتخاب آقای حسن روحانی به "تغییر" رأی دادند!

 پیروزی در انتخابات امید به "تغییر" را در مردم زنده کرد!

 ما پیروزی در انتخابات را به مردم ایران تبریک می گوئیم!

 با تلاش آنها برای تغییر سیاست های کلان کشور همراه هستیم!

 و امیدواریم که آقای روحانی به وعده های خود عمل کند، به مطالبات مردم پاسخ مثبت دهد و برای برون رفت کشور از وضعیت بحرانی گام های مؤثر بردارد!

http://www.kar-online.com/node/6499

 بگذریم از این که آنها چنان نوشته اند که انگار در صف اول این «پیروزی» قرار داشته اند! مسأله من اما چیز دیگری است. هر چه در این اطلاعیه گشتم خودم را پیدا نکردم. خودی که قرار بوده است فدائیان خلق صدای آن و نماینده آن باشند و به آن فراخوان داده بودند! آیا ما باید در این موجی که به راه افتاده و در مسابقه ای که در «تبریک گوئی» برپا شده است فراموش شویم؟ ما صدای اعتراض در این انتخابات غیر دموکراتیک بودیم. چه کسی صدای ما را فریاد می کند؟ متأسفم که باید بگویم برخورد هیأت سیاسی – اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) نهایت فرصت طلبی است. تقاضا دارم مسئولین سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) به سؤال من پاسخ دهند.

 یک معترض به انتخابات ضد دموکراتیک در ایران

منبع: 
http://www.akhbar-rooz.com/article.jsp?essayId=53507
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر مرحوم مسؤل سابق کامنتهای ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تبریزی گرامی، با پوزش از شما، در مورد نام نویسنده سوءتفاهمی رخ داده است که من با آقای توکلی صحبت می کنم و ان را حل و اصلاح می کنیم. این وسط هیچ تقصیری متوجه شما نیست.
تصویر مرحوم مسؤل سابق کامنتهای ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
علاءالدین فتح راضی گرامی، با پوزش از شما و دیگر دوستان عزیز، من در راه یک مسافرت بودم و به همین دلیل بررسی کامنتها کمی به درازا کشید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب مسئول کامنت ها، چرا پاسخ مرا به تبریزی منتشر نمیکنید؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این دوستان اکثریتی زمانی که در پاسخگوئی به یک انتقاد درمیمانند ازهرشگردی برای کوبیدن طرف استفاده میکنند حتی اگر این ملانطقی بازی، تف بالاسر برای خودشان باشد. آخرجناب تبریزی نام شما همانقدر نامعلوم و مخفی است که نام نویسنده مقاله با عنوان "یک معترض به انتخابات." ولی شما برای خلط مبحث این واقعیت آشکار را نمی بینید.
تصویر مسؤل فنی ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای تبریزی گرامی، کلا حق با شماست ولی وقتی یک مطلب را از سایت دیگری نقل می کنید، رسم امانتداری است که به همان صورتی باشد که در منبع اصلی وجود دارد. حتما به خوانندگان و مسؤولین اخبار روز حق می دهید که اعتراض کنند که مطلبی با این عنوان در سایت اخبار روز وجود ندارد. به هر حال رسم ما این است که امانت را در نقل مطالب از منابع دیگر رعایت می کنیم، هر چند که از تیتر یا نام نویسنده خوشمان نیاید.
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوست گرامی که مسئول فنی تارنمای ایران گلوبال هستید..........
تصویر مسؤل فنی ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای تبریزی، لطفا در انتشار مطالب از منابع دیگر دقت کنید که تیتر و نام نویسنده را تغییر ندهید.