دروغ های زنجیره ای شاهزاده درباره پرونده دادگاه لاهه

داستان از این قرار است که برخلاف ادعای رضا پهلوی مبنی بر ارائه و ثبت شکایتش در دادگاه لاهه، محمد مصطفایی اخیرا اعلام کرده است که هیچ شکایتی از طرف رضا پهلوی علیه علی خامنه ای در دادگاه لاهه ثبت نشده است و به این ترتیب یکی از بزرگترین دروغ های شاهزاده مبنی بر ثبت شکایت از علی خامنه ای در دادگاه لاهه پس از ماهها برملا می شود. لابد می پرسید که زنجیره دروغ های دادگاه لاهه از کجا شروع شد و چرا به اینجا ختم شد؟ برای پاسخ به این پرسش باید مروری کوتاه داشته باشیم بر پرونده دادگاه لاهه...

در مثل است که دروغ، دروغ می آورد و مراد این است که همه چیز از یک دروغ کوچک شروع می شود و بعد دروغی بزرگتر برای پوشاندن آن دروغ قبلی ساخته می شود و خلاصه آنکه زنجیره دروغ شکل می گیرد و آخرش می رسد به شاهدروغ!  

داستان از این قرار است که برخلاف ادعای رضا پهلوی  مبنی بر ارائه و ثبت شکایتش در دادگاه لاهه، محمد مصطفایی اخیرا اعلام کرده است که هیچ شکایتی از طرف رضا پهلوی علیه علی خامنه ای در دادگاه لاهه ثبت نشده است و به این ترتیب یکی از بزرگترین دروغ های شاهزاده مبنی بر ثبت شکایت از علی خامنه ای در دادگاه لاهه پس از ماهها  برملا می شود. لابد می پرسید که زنجیره دروغ های دادگاه لاهه از کجا شروع شد و چرا به اینجا ختم شد؟ برای پاسخ به این پرسش باید مروری کوتاه داشته باشیم بر پرونده دادگاه لاهه از آغاز تا به امروز.

ماجرا از آنجا شروع شد که پس از خروج محمد مصطفایی وکیل ایرانی از کشور، ناگهان خبر رسید که رضاپهلوی و محمد مصطفایی در صدد هستند که اسناد جنایتهای جمهوری اسلامی را گردآوری و بر اساس آن علی خامنه ای را به  دادگاه لاهه بکشانند. از همان ابتدا حقوقدانان برجسته مختلف  نسبت به ناپختگی این طرح و عدم امکان تحقق آن هشدار دادند اما در واقع هدف رضاپهلوی به نتیجه رساندن این طرح نبود. بلکه هدف این بود که با کارت حقوق بشر، یک بازی تبلیغاتی با محوریت شاهزاده رضا پهلوی شکل گیرد و این وسط حقوق بشر بازیچه ای بیش نبود. بر این اساس، همان موقع در مقاله ای تحت عنوان «شکایت از علی خامنه ای در دادگاه لاهه؛ مانور تبلیغاتی یا پیگیری حقوق بشری»  دلایل عدم امکان موفقیت این طرح ناپخته که بیشتر از آنکه حقوقی باشد تبلیغاتی بود را بررسی کرده و در مقاله ای دیگر  تحت عنوان « بندبازی سیاسی با طرح شکایت از علی خامنه ای در دادگاه لاهه» نسبت به تبعات سو استفاده از مسائل حقوق بشری در این پرونده مواردی را متذکرگردیدم. جالب آنکه خود رضا پهلوی نیز از عدم امکان طرح این شکایت در دادگاه لاهه مطلع بوده و در مصاحبه با العربیه می گوید: «متاسفانه ايران عضو پيمان رُم نشده است تا بتوان رهبرى آن را به دادگاه لاهه کشاند. ولى مى توان از طريق شوراى امنيت در همين زمينه فعاليت کرد.» محمد مصطفایی نیز در پاسخ به انتقادهای وارده در مقاله ای توضیح می دهد که  این شکایت به هیچ عنوان به صورت مستقیم به دادگاه  دادگاه بین المللی کیفری ارائه نخواهد شد بلکه  «این شکایت در شورای امنیت مطرح خواهد شد و تلاش هایی نیز صورت خواهد گرفت تا کشوهای عضو شورای امنیت به شکایت مطرح شده توجه نمایند.» 

اما از آنجا که شورای امنیت سازمان ملل فراتر از این بازیهای خام بود و امکان بازی تبلیغاتی شاهزاده را فراهم نمی کرد، سرانجام و بر خلاف ادعاهای اولیه، رضا پهلوی راهی هلند شد تا پرونده شکایت از علی خامنه ای را مستقیما  تقدیم دادگاه لاهه کند. آنچنان که گفتیم رضا پهلوی همانطور که از مصاحبه هایش برمی آید خود بهتر از همه می دانست که چون ایران به اساسنانه دادگاه نپیوسته است،  این شکایت در دادگاه لاهه قابلیت طرح مستقیم ندارد. پس هدف چه بود؟ در واقع به خاطر وعده های دروغینی که درباره به دادگاه کشاندن علی خامنه ای داده شده بود، اینک شاهزاده مجبور بود تحرکی تبلیغاتی انجام دهد حتی اگر بر بی ثمر بودنش از پیش آگاه بوده باشد. بنابراین ماحصل این سفر چیزی نبود جز چند عکس با دروازه ورودی دادگاه  لاهه  و جا زدن یک سخنرانی در یک کافه  به جای سخنرانی در صحن علنی دادگاه لاهه!

زنجیره  این دروغ ها به همین جا ختم نشد. حدودا یک سال پیش شاهزاده در بیانیه ای رسمی اعلام نمود که « در راستای ارسال شکایت نامه رسمی علیه علی خامنه ای، به تاریخ ۱۵ ژانویه سال جاری (۲۵ دی ماه ۱۳۹۰) به تمام مراجع ذیربط (کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد، دبیرکل سازمان ملل متحد و شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد) و ثبت آن به تاریخ ۳۰ ماه مه سال جاری (۱۰ خرداد ۱۳۹۱) در دادگاه کیفری بین المللی لاهه و دیدار من با لوئیس مورنواوکامپو –دادستان کل دادگاه لاهه- در ارتباط با جنایات علی خامنه ای در ایران و سوریه، از مدافعان حقوق بشر سوریه دعوت به عمل می آورم تا گزارشی از جنایات اعمال شده علیه شهروندان سوریه و نقش مستقیم عوامل سرکوبگر علی خامنه ای در سرکوب مردم سوریه را به مراجع مربوطه ارسال نمایند.»  محمد مصطفایی که در ابتدای این پروژه ، نقش اصلی را در تنظیم این شکایت نامه داشت با مشاهده این وضعیت و ادعاهای غیرواقعی شاهزاده متوجه شد که این پروژه یک  مانور تبلیغاتی بیش نیست و می تواند اعتبار حرفه ای او را زائل کند. بنابراین اعلام می کند که «  تمام صحبتم این است که قانون این اجازه را نمی دهد که پرونده ایران در دادگاه کیفری بین المللی مطرح گردد آن وقت چطور می تواند با وجود قانون چنین شکایتی مطرح کرد؟!» و بعد وقتی که مورد سوال قرار می گیرد که پس چرا رضا پهلوی ادعا می کند که این شکایت در دادگاه لاهه  ثبت شده است، به صورت تلویحی اعلام می کند که دیگر ارتباطی با رضا پهلوی ندارد و محتاطانه پای خود را از این قضیه بیرون کشیده و پاسخگویی در این زمینه را به خود رضا پهلوی موکول مینماید: « این شکایت توسط آقای پهلوی ارائه شده نه اینجانب. و من در خصوص ارائه این شکایت هیچ اطلاعی نداشته ام بنابراین ایشان خودشان می بایست در این خصوص پاسخ دهند.»

حالا حدود یک سال از آن داستان ها می گذرد. رضا پهلوی بهره تبلیغاتی خود را از این داستان برده است و اکنون درگیری بازیهای جدید شده و دیگر نه خودش مایل است داستان دادگاه را بیش از این «کش» دهد و نه هوادارانش به خود این اجازه را می دهند که از مقام همایونی اش سرانجام داستان دادگاه لاهه را پیگیر شوند و نه رسانه هایی چون صدای آمریکا و بی بی سی که پیش از این به پوشش این مانور تبلیغاتی پرداخته بودند حاضر به پیگیری این داستان هستند. اما داستان محمد مصطفایی متفاوت است. قاعدتا پاسخ های قبلی  محمد مصطفایی مبنی بر کنار کشیدن بی سر و صدایش از این پرونده برای کسانی که به اعتبار او به این شکایتنامه اعتماد کرده بودند قانع کننده نبود و این توقع وجود داشت که ایشان مسولانه تر برخورد کند. بنابراین چند وقت پیش محمد مصطفایی که به منظور شرکت در جلساتی به دادگاه لاهه رفته بود برای روشن شدن داستان  اعلام می کند که طی بازدیدی که  از دادگاه لاهه داشتم « از مسول ثبت، دفتر دادستان و دادگاه پرسیدم که آیا آقای رضا پهلوی درخواست و یا شکایتی در این دادگاه ثبت کرده اند که همگی اظهار بی اطلاعی کردند و گفتند تاکنون درخواست و شکایتی از ایشان به دست ما نرسیده است. » و به این ترتیب  دفتر شکایت تبلیغاتی از علی خامنه ای به دادگاه لاهه به پایان می رسد، اما حکایت دروغ های شاهزاده همچنان باقی است.

 

انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
همین رژیم عقب افتاده از سرمون هم زیاده ما که هنوز ناسپاس خدمات خاندان پهلوی هستیم ... خلایق هر چه لایق احمدی نژاد از سرمون هم زیاده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مقالات آقای رحیمی را در گلوبال مرور کنید :
مصداق بارز (( پدر کشتگی))!!!

2013/6/29 دروغ های زنجیره ای شاهزاده درباره پرونده دادگاه لاهه
2012/12/23 منشور ملی مان هم به همه چیزمان می آید!
2012/11/17 ستار دو بار خفه شد:یکبار توسط چماقداران مجازی یکبار هم توسط چماقداران واقعی
2012/9/29 باز هم درباره چلبیسم
2012/8/8 از صدا و سیمای جمهوری اسلامی تا شبکه من و توی سلطنت طلبان
2012/7/27 حوادث سوریه درسی برای «لاهه طلبان» ایران
2012/7/12 معامله پایاپای رضا پهلوی و نوری علا
2012/6/28 چون پرده بر افتد؛ در حاشیه مصاحبه رضا پهلوی با هفته نامه فوکوس
2012/6/14 بازیخورده یا بازیگر؟ حاشیه ای بر طرح شکایت از خامنه ای به دادگاه لاهه
2012/6/7 بندبازی سیاسی با طرح شکایت از علی خامنه ای در دادگاه لاهه
2012/6/4 شکایت از علی خامنه ای در دادگاه لاهه؛ مانور تبلیغاتی یا پیگیری حقوق بشری

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این شکایت توسط آقای پهلوی ارائه شده نه اینجانب. و من در خصوص ارائه این شکایت هیچ اطلاعی نداشته ام بنابراین ایشان خودشان می بایست در این خصوص پاسخ دهند.» ا
اعتراف محمد مصطفائی به وجود چنین پرونده ای در دادگاه لاهه .
در ثانی مگر دادگاه لاهه دکان سبزی فروشی استکه چنین اطلاعاتی را در اختیار هر فردی قرار دهد . ایشان باید مدرک قانع کننده ای را در اختیار رسانه ها قرار بدهند . تا این ادعای خود را ثابت بکنه و باعث رفع شک و شبهه از کارنامه قضائی خود بشوند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یکی از دلایل اقبال دوباره مردم به اصلاح طلبان فعالیتهای رضا پهلوی و هواداران ریز و درشت و عمدتاً فحاش و بی منطق ایشان است. چهره ای که از اپوزیسیون نزد مردم به مدد فعالیتهای آنها تصویر شد یک چهره دروغگو ، شیاد و فرصت طلب بوده است. متاسفانه برخی نیروهای صادق اپوزیسیون هم به دام رضا پهلوی و شورای ملیش افتادند و عملاً جایگاه خود را نزد مردم از دست دادند. رضا پهلوی حق دارد و باید در سطح سیاسی ایران فعالیت کند ولی او باید جایگاه خود را بداند. او باید بداند که تا وقتی که خود را شاهزاده میداند اکثر مردم به خاطر نسبتی که او با خانواده پهلوی دارد او را شریک در اعمال این خانواده میدانند که هر چند بهتر از این رژیم است ولی به هر حال در اکثر موارد قابل دفاع نیست.
تصویر یونس شاملی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به نظرم رضا پهلوی باید واقعا افشا شود. اساسا کسانیکه در سمت سوی بازتولید نظام سلطنتی در ایران هستند، یکی از دنده هایشان کار نمیکند. نظام سلطنتی یا پادشاهی نظام تحقیر اکثریت مردم در یک کشور است بویژه در ایران عقب مانده. یکی شاه است و بقیه مردم رعیت و نوکر وی. در زمان محمدرضا پهلوی ویزیران در واقع نوکران شاه تلقی میشدند. در عین حال خرج ملیونها دولار از بودجه کشور برای یک خانواده ویژه برای چه؟ مگر مردم عقلشان را از دست داده اند که نظام پادشاهی را بپذیرند و برای یک خانواده موقعیت همیشه برتر بدهند و با تمامی مخارج کلان این خانواده از بودجه کشور، موقعیت برتری این خانواده را برای همیشه قانونی بکنند. این به نظرم بدتر از ولایت فقیه است. در ولایت فقیه، فقط ولایت فقیه تا مرگش حاکم است. اما در نظام پادشاهی بعد مرگ پادشاه باید پسرش و یا دخترش پادشاه باشد. این حماقت نیست؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کاملا مشخص است که هدف از نوشتن این قبیل مقالات از سوی شخصی‌ نامعلوم فقط برای تفرقه انداختن میان مبارزین با رژیم جهل و جور و فساد می‌باشد. مهم نیست هر چه می‌خواهد دل تنگت بگو...........

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نگاهی به لیست مقالات درج شده در بخش نویسندگان ایرانگلوبا متوجه شدم که رضا رحیمی بدون هیج عکسی ؛ 12 مقاله دارد که همگی بر علیه رضا پهلوی است (حتی یک مقاله علیه جمهوری اسلامی ندارد).از مسئولین ایران گلوبال تقاضا می کنم در مورد این شخص که احتمالا تنها یک نام مستعار است؛ تحقیق نمایند. ایشان از دیروز تا به حال 3 بار نام نویسنده را عوض کرده است . اول نام خود را بعنوان نویسنده و منتشر کننده درج کرده بود و بلافصله پس از یک ساعت نام دیگری بعنوان نویسنده را نوشت و اکنون چند ساعتی است که مجدا نویسنده مقاله را بنام خود تغییر داده است !!!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"شاهزاده عمری درگیر فعالیتهای آزادیخواهانه است"
دوران شازده و شازده بازی مدتهاست تمام شده این اقا واطرافیانش وقتی نسبت به مردم برای خود جایگاه ویژه ا ی قایل هستند چطور دم ازادی وازادی خواهی می زنند لطف کنید یک مقدار از این فعالیتهای ازاد یخواهانه شازده برای ما بگوببد ماهم مطلع بشیم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای رضا پهلوی در حکومت پدرش کودک و نوجوان بود و فرصت کار سیاسی نیافت بنا براین از این نظر سابقه سیاسی بد یا خوب ندارد . مادر ایشان هم بیشتر فعالیت فرهنگی داشت . اما شاه به غیر از چند سال اول حکومتش که هنوز جایگاه قدرتیش تثبیت نشده بود یک دیکتاتور به تمام معنا بود . ایشان هم دیکتاتور بود هم در سرکوب مخالفان بیرحم .هم خود بزرگ بین . البته اصلاحات ایشان در ششم بهمن مثل حق رای زنان -سپاه دانش و بهداشت و ...اقدامات مفید ایشان است . شاه سابق به پشتیبانی توده مردم مستهظر نبود و بیشتر به ارتش و ساواک خود متکی بود و زمانیکه حس کرد دولت کارتردیگر مایل به پشتیبانی ایشان نیست گذاشت و رفت . بازهم روحش شاد مثل اسد نماند و کشور را به جنگ داخلی و ویرانی سوق نداد گرچه سرنوشت ایرانیان بهتر نشد و از چاله به چاه افتادند . متاسفانه حداقل اطرافیان آقای رضا پهلوی هیچ درس ناموخته اند از گذشت روزگار و هنوز

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
معمولاً هیچ کس با اشخاص مخالف نیستند بلکه باعملکرد آنها مخالف هستند آقایی که نوشته رضا راه پدرش را میرود ! درست است رضا با پدرش که حزب خود ساخته ایران نوین و حزب مردم را تحمل نکرد و آنهارا منحل وحزب رستاخیز راتاسیس کرد و گفت هر کس نمی خواهد از کشور برود هنوز برخورد و نقد نکرده است معلوم میشود که رضا تمام آن کشتارها و زندان هارا و تک گویی ها را و تک حزبی را تایید میکند پس چرا منتقد این رژیم است ؟؟تازه این رژیم هنوز نگفته هرکس نمی خواهد از کشور برود!!؟؟همه این موارد درتاریخ موجود است و تاریخ دروغ نمیگوید . به تاریخ توجه کنید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
معلوم نیست این همه تلاش برای تخریب شاهزاده برای چیه. مطمپنا خیر خواهانه نیست چون مطلب به جز خود شکایت شاهزاده اصل شخصیت ایشان را زیر سپوال میبرد و بیشتر از حقیقتجویی خصمانه است.
شاهزاده مهمتر از مصطفایی هست . او چند سالی وکالتی زنی متهم به اعدام را قبول کرد و شاهزاده عمری درگیر فعالیتهای آزادیخواهانه است.
اگر قبول ندارید که ایشان شکایت کرده مثلا چرا خودتان تحقیق نمیکنید شاید مصطفایی دروغ بگوید.
راستی شما مخالفان شاهزاده میتونید حول یک گروه جمع بشید و برای حقوق بر از جکهوری اسلامی نزد دادگاه لاهه شکایت کنید چون این کار به مراتب از مخالفتهایی پی در پی با شاهزاده مفیدتر است و بیشتر از این تبلیغات منفی به درد ایران میخورد.
اقلا بگویید خودتان چه گلی به سر مردم ستمدیده ایران کرده اید نه این که همه نیرهای مخالف حکومت را حذف کنید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یک نکته جالب این است که رای دادن به روحانی دقیقا سطح شعور، فرهنگ، قشر و طبقه اجتماعی افراد را نشان میدهد. و ژست گرفتن و کلاس گذاشتن و ادای دیگران را در آوردن نمیتواند آن را پنهان کند. خواه در لندن خواه در لوس آنجلس یا در تهران یا دهات بندر عباس.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلطنت طلبان و در راس آنها رضا پهلوي براي جنبش دموکراسي خواهي ايرانيان داخل به مثابه انگل هستند.
لطفاً دست از سر ملت برداريد و يه سرگرمي ديگه انتخاب کنيد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اصلا حسن رحیمی خود خامنه ای که داره اینجا مطلب میذاره خب که چی؟؟ شکایت چی شد؟؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مهم نیست رضا رحیمی کیه و یا چیه - مهم اینه که شازده داره دروغ میگه و حالا داره دروغها یکی یکی برملا میشه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای محمد مصطفاییان کار نیکی کرداند که چهره ... رضا پهلوی را افشا کرده اند و وی را در میان تمام مردم ایران و هواریونش رسوا نموداند. کار لازمی بود. این نشان میدهد که رضا پهلوی هم در مسیر ردپای پدر و پدر بزرگش حرکت میکند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
رضا رحیمی = تخصص در مبارزه با رضا پهلوی = هویت نا معلوم ایا جناب رضا رحیمی تا با حال نوشته ای علیه جمهوری اسلامی دارید ؟ اگر چنین است لطفا لینک ان را مرقوم فرمائید. تا کنون هر چه در ایران گلوبال نوشته و یا منتشر کرده اید ؛علیه رضا پهلوی بوده است.