محکومیت محسن صنعتی پور

به گفته وی آقای صنعتی پورپس از انتخاباتِ بحث برانگیز ریاست جمهوری سال ۸۸, به دو ترم محرومیت از تحصیل از سوی کمیته ی انضباطی دانشگاه فردوسی محکوم شده بود و شهریور همان سال از سوی اداره اطلاعات مشهد بازداشت و مدت ۱۴ روز محبوس بود. با نزدیک شدن به انتخاباتِ مجلس نهم، فشارها بر فعالان مطبوعاتی و سیاسی رو به افزایش است که در مواردی با احضار و یا تماسهای تهدیدآمیز از سوی ماموران امنیتی این امر صورت پذیرفته است. نشریه اترک نیز طی هفته های گذشته از سوی اداره ی ارشاد مشهد اخطاریه دریافت کرده است.

محکومیت محسن صنعتی پور, دبیر طیف علامه انجمن اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد به یک سال حبس

 محسن صنعتی پور دانشجوی کارشناسی شیمی دانشگاه فردوسی مشهد و دبیر طیف علامه انجمن اسلامی این دانشگاه طی حکم شعبه  ۵ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی کاووسی، به یک سال زندان محکوم شد. این حکم هفته ی گذشته به وکیل آقای صنعتی پور ابلاغ شده و قاضی اجرای احکام وی را برای اجرای حکم فراخوانده است. محسن صنعتی پور از فعالان دانشجویی مطبوعاتی بود که سابقه  فعالیت در نشریاتِ دانشجوییِ توقیف شده  کیان امروز، ژاژ،  تاک، نسل من، ریشه و… را داشته و به تازگی به عضویتِ هیئت تحریریه هفته نامه و ماهنامه  اترک(نشریه  اصلاح طلبان خراسان) در آمده بود.

به گفته وی آقای صنعتی پورپس از انتخاباتِ بحث برانگیز ریاست جمهوری سال ۸۸, به دو ترم محرومیت از تحصیل از سوی کمیته ی انضباطی دانشگاه فردوسی محکوم شده بود و شهریور همان سال از سوی اداره  اطلاعات مشهد بازداشت و مدت ۱۴ روز محبوس بود. با نزدیک شدن به انتخاباتِ مجلس نهم،  فشارها بر فعالان مطبوعاتی و سیاسی رو به افزایش است که در مواردی با احضار و یا تماسهای تهدیدآمیز از سوی ماموران امنیتی این امر صورت پذیرفته است. نشریه  اترک نیز طی هفته های گذشته از سوی اداره ی ارشاد مشهد اخطاریه دریافت کرده است.

منبع: 
ایمیل رسیده
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.