درخواست دستگیری مقامات جمهوری اسلامی ، از تریبون سازمان ملل

تجمع شخصیت هائی مانند الی وایزل در مقابل سازمان ملل و اعتراض به حضور احمدی نژاد و هیأت جمهوری اسلامی در سازمان ملل ، شاید بهترین پیام به رژیم جهل وجنایت جمهوری اسلامی و نماینده دیوانه اش بوده است که به او بگویند : ابله چشمانت را باز کن ، هولوکاست افسانه و ساخته و پرداخته « صهیونیست ها » نیست . شاهدان زنده ی آن در مقابل چشمانت ایستاده اند .

درست چند ساعت قبل از آنکه رئیس جمهور رژیم اسلامی ، احمدی نژاد این آخوند بی عبا و قبا وعمامه ، در مقام ناجی بشریت برای چهارمین سال متوالی ، در مقر سازمان ملل متحد بروی منبر رود و برای ارشاد و هدایت ! سران کشورها موعظه کند و جهانیان را بشارت دهد که : عمر امپراطوری امریکا بسر رسیده است !! و دیری نخواهد پائید که "آقا زمان" از چاه جمکران بیرون خواهد آمد وجهان را مملو از قسط و عدل ! خواهد کرد ، رئیس جمهور کشور دیگری که در آنسوی کره زمین قرار دارد ، از همان تریبونی که احمدی نژاد برای روضه خوانی و نوحه خوانی استفاده نمود ، از سازمان ملل متحد و سران کشورهای جهان تقاضا کرد که در دستگیری پاره از مقامات بلند پایه جمهوری اسلامی که متهم به بمب گذاری و قتل شهروندان بی گناه آرژانتینی هستند ، به این کشور کمک نمایند .

رئیس جمهور آرژانتین ، خانم کریستینا فرناندز که جزو نخستین سخنرانان جلسه افتتاحیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در صبح روز سه شنبه گذشته بود ، ضمن محکوم کردن تروریسم در سرتاسر جهان ، از جمله چنین گفت :

« من از جمهوری اسلامی ايران می خواهم که بر اساس قوانين بين المللی رفتار کند و درخواست قضايی آرژانتين را برای تحويل و محاکمه آن دسته از افرادی که متهم شده اند را بپذيرد.»

افرادی که در دادگاه عالی آرزانتین متهم شده اند و رئیس جمهور این کشور درخواست تحویل آنان را به مقامات قضائی آرژانتین کرده است چه کسانی هستند ؟

1- محسن رضائی فرمانده سابق سپاه پاسداران .

2- علی فلاحیان وزیر اطاعات جمهوری اسلامی .

3- محسن ربانی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در آرژانتین .

4- احمد رضا اصغرزاده دبیر سوم سفارت جمهوری اسلامی در آرژانتین .

5- یکنفر لبنانی با نام مستعار که اسم و مشخصات واقعی او برای دادگاه مشخص نشده است .

اتهام افراد نام برده چیست :

1 – سازماندهی به منظور منفجر کردن سفارت اسرائیل در بوئنس آیرس در سال 1992 که منجر به کشته شدن 29 نفر و مجروح گردیدن دهها تن دیگر گردیده است .

2 - سازماندهی به منظور منفجر کردن مرکز فرهنگی یهودیان در آرژانتین در سال 1994 که به کشته شدن 85 نفر و مجروح گردیدن صدها تن دیگر گردیده است .

ناگفته نماند که در هنگام وقوع این انفجارها ، پلیس آرژانتین ابتدا به گروههای فلسطینی مظنون می شود ولی پس از کشف اسناد و مدارکی که رد پای مأموران سفارت جمهوری اسلامی را در آن جنایات نشان میداد ، متوجه میشوند که آن جنایات ربطی به گروههای فلسطینی ندارد و از آن پس تحقیقات خود را بر روی دخالت حکومت اسلامی ایران متمرکز می سازند .

سفارت جمهوری اسلامی در آرژانتین ، با استخدام تیمی از گران ترین وکلای مدافع و با ملیون ها دلار رشوه وارد میدان شد تا بلکه این اتهام را از دامن جمهوری اسلامی پاک سازد . حتی رؤسای جمهور سابق ، رؤسای پلیس این کشور و برخی از مقامات قضائی آرژانتین نیز از رشوه های جمهوری اسلامی بهره مند شدند . پرونده این جنایت را سالها از این دادگاه به آن دادگاه حواله دادند و همه جا رشوه های کلان جمهوری اسلامی و فرش های نفیس و گرانقیمت ایرانی برای مخدوش ساختن این پرونده و پاک کردن رد پای سران جمهوری اسلامی در این جنایت ، موقتاً پرده استتار کشید . تا اینکه با پیروز شدن خانم کریستینا فرناندز به سمت ریاست جمهوری آرژانتین ، ایشان ضمن افشای اعمال نفوذ جمهوری اسلامی برای مخدوش ساختن این پرونده جنائی ، دستور پیگیری مجّدد پرونده ی جنایت سران جمهوری اسلامی را صادر کرد و هم اینک مشاهده میکنیم که خود شخصاً آنرا در سازمان ملل متحد مطرح می سازد و ازتمام کشورهای جهان می خواهد که در دستگیری کسانی که در آن جنایت دست داشته اند به آرژانتین کمک نمایند .

پلیس بین الملل ، برای مقامات جمهوری اسلامی که نامشان پیش ازاین ذکر شد اخطاریه قرمز صادر کرده است ، اخطاریه قرمز بدین معنی است که این افراد در هر کشوری که مشاهده شوند ، پلیس آن کشور می بایستی آنان را بلافاصله دستگیر و تحویل مراجع قضائی کشور آرژانتین نماید .

و اما کمی آنطرف تر از تریبونی که رئیس جمهور آرژانتین از آنجا درخواست دستگیری پاره از مقامات جمهوری اسلامی را می کرده است ، در مقابل در ورودی سازمان ملل ، گروههائی از مردم امریکا از هر نژاد و ملیت و دین و مذهب و طبقه ای گرده آمده بوده اند تا به حضور احمدی نژاد در سازمان ملل اعتراض نمایند .

در میان معترضین به حضور احمدی نژاد در سازمان ملل متحد ، دهها چهره معروف حقوق بشری و فرهنگی و هنری و ادبی و دهها تن از بازماندگان هولوکاست و یهودیانی که زمانی در اردوگاههای مرگ هیتلری ، بسر برده بوده اند حضور داشتند ، از جمله می توان از آقای الی وایزل ، برنده جایزه صلح نوبل یاد کرد که بیش از 50 جلد کتاب برشته تحریر در آورده است . در دو کتاب "شب" و " و همه سکوت کردند" آقای وایزل ، مشخصاً به شرح مشاهدات و خاطرات خود از هولوکاست پرداخته است .

آقای الی وایزل که در رومانی و در یک خانواده یهودی بدنیا آمده ، هنگامی که بیش از 15 سال از عمرش نمی گذشته است ، به همراه پدر و مادر و برادر و خواهرانش به اسارت نیروهای فاشیست آلمانی در می آید و به آلمان منتقل می گردد . فاشیست های آلمانی این خانواده را مانند هزاران خانواده دیگر از همدیگر جدا می کنند . الی وایزل 15 ساله و پدرش ، برای بیگاری ، به اردوگاههای کار اجباری اعزام می شوند و مادر و خواهر کوچکترش به کوره های آدم سوزی . پدر الی وایزل ، چند ماه پیش از پیروزی متفقین بر فاشیسم هیتلری ، در ارودگاه کار اجباری می میرد .

تجمع شخصیت هائی مانند الی وایزل در مقابل سازمان ملل و اعتراض به حضور احمدی نژاد و هیأت جمهوری اسلامی در سازمان ملل ، شاید بهترین پیام به رژیم جهل وجنایت جمهوری اسلامی و نماینده دیوانه اش بوده است که به او بگویند : ابله چشمانت را باز کن ، هولوکاست افسانه و ساخته و پرداخته « صهیونیست ها » نیست . شاهدان زنده ی آن در مقابل چشمانت ایستاده اند .

آقای الی وایزل در جمع معترضان به حضور احمدی نژاد در سازمان ملل متحد ، ازجمله چنین گفت :

« من تعجب می کنم که سازمان ملل متحد به یک تروریست و کسی که در سالهای گذشته نیز از تریبون سازمان ملل برای نفرت پراکنی استفاده کرده است ، یکبار دیگر اجازه میدهد که از این تریبون جهانی برای تبلیغ افکار فاشیستی خود و نفی هولوکاست استفاده کند . سازمان ملل باید این شخص را دستگیر کرده و تحویل زندان دهد . جای این شخص در زندان است نه در پشت میز خطابه سازمان ملل متحد »

وجالب اینکه به هنگام سخنرانی احمدی نژاد در سازمان ملل ، بسیاری از هیأت های نمایندگی کشورها و ازجمله هیأت نمایندگی فلسطین جایگاه خود را ترک می نمایند . وقتی حتی هیأت فلسطینی از ترس آبروی خود و اینکه مبادا جامعه جهانی ، سخنان ابلهانه و فاشیستی اورا به حساب آنان بگذارد ، از او فاصله می گیرند حالا تصور کنید که دوستان رژیم جمهوری اسلامی در جامعه بین المللی چه کسانی هستند ؟

با فاصله کمی از مقر سازمان ملل که احمدی نژاد در آنجا مشغول دروغگوئی و روضه خوانی بوده است گروههای و شخصیت های ایرانی مدافع حقوق بشر درایران ، با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی ، خبرنگاران و خبر گزاری های معتبر جهان را در جریان اوضاع داخلی ایران ، فقر و فلاکت مردم ، اعمال تبعض جنسیتی علیه نیمی از جمعیت ایران(زنان) ، نقض مداوم و روزمره حقوق بشر درایران، تبعض سیستماتیک و اعمال فشار علیه اقلیت های مذهبی و قومی ، اعدام کودکان زیر 18 سال ، دستگیری و شکنجه فعالان و مدافعان حقوق بشر در ایران ، محروم نمودن دانشجویان از تحصیل در دانشگاه و مدارس عالی با انگیزه های مذهبی و سیاسی ، و غیره و غیره قرارمی داده و به افشای دروغ های احمدی نژاد می پردازند . حالا این مختصر از سفر احمدی نژاد را بیاد داشته باشید تا وقتی این دلقک بیت رهبری به ایران بازگشت و برای دستبوسی و ارائه گزارشی از سفر خود به خدمت رهبر و سایر "آیات عظام" شرفیاب بشود و آنگاه خواهید دید که چه دروغ هائی را به هم خواهد بافت و از دستاوردهای مسافرتش به امریکا و سخنرانی اش در سازمان ملل متحد ، چه مهملاتی تحویل مردم ایران خواهد داد .

5 مهرماه 1387

26 سپتامبر 2008

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.