حکم دستگیری همتای سودانی سید علی خامنه ای صادر شد

نظیر چین ، کوبا ، برمه ، کره شمالی و تمام رژیم هائی که متهم به نقض حقوق بشر در کشورهای خود می باشند ، از ترس اینکه مبادا این شتر روزی به درِ خانه خودشان بنشیند ، از طریق سازمان ملل تلاش کردند که در روند رسیدگی به پرونده ی جنایات عمر البشیر در دادگاه بین المللی لاهه اخلال نمایند و از صدور حکم محکومیت او در این مرجع قضائی جهانی ، جلوگیری بعمل آورند ، در همین مدت ، فرستاده گان ویژه بیت رهبری خامنه ای و نمایندگان دولت فاشیستی اسلامی سودان ، بین تهران و خرطوم در رفت و آمد بودند و...

دادگاه بین المللی لاهه ، درروز چهارشنبه 4 مارچ 2009 ، حکم تاریخی خود را در مورد دستگیری عمر البشیر، رئیس جمهور سودان صادر کرد . تاریخی بودن این حکم از این جهت است که : برای نخستین بار است که یک دادگاه جهانی ، رئیس جمهور و رهبرکشوری که هنوز در قدرت است را محاکمه و حکم دستگری او را صادر می نماید . احکامی که پیش از این توسط دادگاه بین المللی لاهه ، درخصوص نسل کُشی و جنایت علیه بشریت صادر شده بوده است همگی مربوط می گردیده است به جنایتکارانی که در هنگام صدور حکم این دادگاه ، در مسند قدرت نبوده اند . بدین لحاظ برای نخستین بار رهبر و رئیس جمهوری کشوری که علیه شهروندان کشور خویش مرتکب جنایت شده است و هنوز بر اریکه قدرت تکیه دارد ، در یک دادگاه جهانی محاکمه و محکوم و حکم دستگیری اش صادر می شود .

عمر البشیر ، همتای سودانی سیدعلی خامنه ای ، که او نیز بساط خلیفه گری اسلامی و اجرای قوانین "شرع مقدس" را در کشور گرسنه و محروم خویش برعهده گرفته است ! یک روز قبل از صدور حکم دادگاه لاهه در مورد خویش ، دادگاه لاهه و حکم آنرا به سخره گرفته و اظهار داشته است که :

« حکم دادگاه لاهه برای من ، به اندازه جوهری که این حکم با آن نوشته می شود ارزش ندارد ، دادگاه لاهه این حکم را "بگذارد در کوزه و آب اش را بخورد" مردم سودان به این گونه دادگاههای استعماری و حکم ها اهمیتی نمی دهند » !!

چنین اظهاراتی که به ادبیات آخوندهای مکّلا و معمّم ایران بی شباهت نیست ، از جانب کسی که مانند سیدعلی خامنه ای ، از اعماق تاریخ سر برآورده و به ضرب نسل کشی و شکنجه و زندان و تجاوز به زنان و دختران بر مردم کشور خود مسلط گشته ، البته تعجب آور نیست چون این موجود حقیر و تهی مغز ، که اینک بر اریکه قدرت تکیه دارد و خود را در پناه تانک و توپ و حلقه محافظان و نیروهای نظامی پنهان ساخته و احساس امنیت و قدرت می نمایند ، هنوز از تبعات حقوقی و اخلاقی چنین حکمی در جامعه جهانی بی خبر است و نمی داند که چه سرنوشت شومی در انتظارش می باشد .

ماهها قبل از صدور چنین حکم تاریخی ، اتحادیه کشورهای عربی ، سازمان کشورهای اسلامی ، و کشورهائی نظیر چین ، کوبا ، برمه ، کره شمالی و تمام رژیم هائی که متهم به نقض حقوق بشر در کشورهای خود می باشند ، از ترس اینکه مبادا این شتر روزی به درِ خانه خودشان بنشیند ، از طریق سازمان ملل تلاش کردند که در روند رسیدگی به پرونده ی جنایات عمر البشیر در دادگاه بین المللی لاهه اخلال نمایند و از صدور حکم محکومیت او در این مرجع قضائی جهانی ، جلوگیری بعمل آورند ، در همین مدت ، فرستاده گان ویژه بیت رهبری خامنه ای و نمایندگان دولت فاشیستی اسلامی سودان ، بین تهران و خرطوم در رفت و آمد بودند و از یگدیگر پشتیبانی می کردند و از توطئه "امپریالیسم و صهیونیسم" علیه جهان اسلام خبر می دادند ، اما گویا تمام آن تلاش ها بی ثمر می ماند و سر انجام علیرغم میل دیکتاتورها و جنایتکارانی که در قدرت اند ، دادگاه لاهه رأی تاریخی خود را صادر می نماید و بدین ترتیب برای تمامی بشریت متمدن و مدافعان آزادی و حقوق بشر در سرتاسر جهان ، پیروزی بزرگی دیگری به ثبت می رسد .

صدور حکم دستگیری عمر البشیر رئیس جمهور سودان ، به جرم نسل کشی و جنایت علیه بشریت ، یکبار دیگر نگارنده این سطور را برآن می دارد که این سئوال را برای چندمین بار تکرار کنم که : " آیا عمر البشیر و دولت اسلامی او در سودان ، بیشتر از خامنه ای و اراذل و اوباش حاکم برایران مرتکب جنایت وتبهکاری شده اند ؟؟" آیا ما ایرانیان حافظه تاریخی خود را از دست داده ایم و یا اینکه لبخند اصلاح طلبان دروغین و رایحه خوش سهیم شدن آنان در قدرت ، ما را آنقدر مدهوش کرده است که فراموش کرده ایم که : سید علی خامنه ای و رهبر راحل اش روح الله خمینی و جانیان ریز و درشت پیرامون آنان ، طی 30 سال گذشته بر سر مردم و میهن ما چه آورده اند ؟

برای آنانکه سالها است وجدان انسانی خود را به مرخصی فرستاده اند و آنانکه سالها است خود را به خواب زده اند و صدای مهیب هیچ فاجعه ای نمی تواند آنان را بیدار کند ! در اینجا فهرست وار به قطره ای از جرایمی که روح الله خمینی و سیدعلی خامنه ای به عنوان رهبر جمهوری اسلامی علیه مردم ایران مرتکب شده اند ، فهرست وار اشاره می کنم تا آنرا مقایسه کنید با جنایاتی که عمر البشیر و رژیم اسلامی او در جنوب سودان مرتکب شده است و بدانید که ابعاد جنایات و تبهکاری هائی که رهبران و اراذل و اوباش اسلامی ، طی 30 سال گذشته درمیهن بخت برگشته ما مرتکب شده اند بسیار گسترده تر از جنایات عمرالبشیر رهبر سودان است که امروزه دادگاه جهانی لاهه ، حکم دستگیری اورا صادر کرده است .

عمر البشیر از جانب دادگاه لاهه مجرم شناخته شده و حکم دستگیری اش صادر شده است چونکه نیروهای وابسته به ارتش سودان ( بخوانید بسیجی های در خدمت رهبر) در جنوب این کشور، بطور سیستماتیک به کشتارهای دسته جمعی ، آواره و بی خانمان کردن مردم و تجاوز به زنان و دختران و غارت اموال و دارائی های مردم ، دست زده اند .

حال ببینید حکومت اسلامی تحت رهبری خمینی و خامنه ای در کارنامه 30 ساله خود چه دارد ؟ :

1 – صدور هزاران حکم اعدام توسط آخوندهای روضه خوان از قماش خلخالی و گیلانی که هیچگونه اطلاعی از شغل قضاوت ، قانون و حقوق شهروندی نداشته اند . در به اصطلاح دادگاه انقلاب ، یک آخوند فقط با در دست داشتن حکم چند خطی از خمینی ، هم قاضی بوده است ، هم رئیس دادگاه ، هم دادستان و هم وکیل مدافع و در مواردی حتی بدون اینکه متهمین را ببیند حکم اعدامشان را صادر کرده ، اموالشان را مصادره و خانوتده های آنان را آواره نموده اند .

2 - تخریب و به آتش کشیدن خانه های پیروان بهائیان ایران واعدام صدها تن از پیروان این دین و آواره کردن هزاران تن از آنان در سرتاسر دنیا ، به اتهام واهی جاسوس اسرائیل و امریکا !

3 – حمله به استانهای مرزی ایران و کشتار هزاران تن از ایرانیان کُرد ، ترک ، عرب ، بلوچ ، ترکمن به اتهام واهی تجربه طلبی و ارتباط با بیگانگان !

4 - آتش زدن کتابفروشی ها و روزنامه ها و نشریات و تخریب مراکز دگر اندیشی به اتهام واهی ضد انقلاب !

 

5- دستگیری و شکنجه و اعدام رهبران دینی مسیحی و کلیمی و زرتشتی و مسلمانان سنی مذهب به اتهام واهی اخلال در امنیت کشور ، ارتباط با بیگانگان و آواره ساختن دهها هزاران تن از پیروان این ادیان در سرتاسر دنیا !

6 - عدم پذیرش آتش بس و ادامه جنگ 8 ساله با عراق به امید فتح کربلا و سپس قدس که بیش از یک ملیون کشته و مجروح بر روی دست مردم ایران گذاشت !

7 حمله به دانشگاه تهران و به رگبار بستن دانشجویان و کشته و مجروج کردن دهها تن از آنان به بهانه براه انداختن انقلاب فرهنگی اسلامی !

8 کشتار فجیع جوانان آزادیخواه ایران در روز 30 خرداد 1360 در خیابانهای تهران ، به بهانه واهی مقابله با شورش مسلحانه ضد انقلاب !

9 دستگیری و شکنجه و اعدام دهها هزار تن از اقشار و طبقات مختلف و بویژه دانشجویان و دانش آموزان ایران به اتهام واهی ضد انقلاب ، ملحد ، منافق ، محارب و مفسد فی الارض !!

10 حمله و اسید پاشی به سر و روی زنان و دختران ایران به بهانه امر به معروف و نهی از منکر و مبارزه با بی حجابی و فساد !!

11 فراری دادن و آواره کردن صدها هزار تن از صاحبان حرفه و تخصص و صدها هزار دگراندیش ایرانی در سرتاسر دنیا ومحروم کردن کشور و مردم ایران از این نیروی عظیم و سازنده !

12 تخریب و سهل انگاری در حفظ آثار باستانی قبل از اسلام که متعلق به گنجینه تمدن بشری است به بهانه شرک آلود بودن و اسلامی نبودن آن آثار!!

13 تخریب محیط زیست تا جائی که در این اواخر به بهانه مبارزه با خرافات ! به جان طبیعت و درختان کهنسال ایران افتاده اند و آنها را قطع می کنند .

14 سنگسار و قطع دست و پای صدها ایرانی به بهانه اجرای قوانین شرعی ، قوانینی که حتی امروزه در سرزمین های قبایل بدوی بیابان گردی که این قوانین از آنجا نشأت گرفته است نیز اجرا نمی گردد!

15 حمله به دانشگاهها و خوابگاههای دانشجوئی در روز 18 تیر وبه خاک وخون کشیدن جنبش دانشجوئی و با نعره های الله اکبر و یا زهرا ، دانشجویان مبارز را از طبقات بالا به بیرون پرتاب کردن !

16 تجاوز جنسی به دختران آزادیخواه و دگر اندیش ایران قبل از اینکه آنان را اعدام کنند به بهانه اینکه منافقان و ملحدان باکره ، مبادا به بهشت بروند !! شرمتان باد ای جانوران رذیل که با اینگونه توحش های خویش ، سیاه ترین برگ تاریخ ایران را بنام خود رقم زدید .

17 اعدام هزاران انسان محروم و درمانده جامعه که نیاز به درمان دارند نه مرگ ، به اتهام واهی اراذل و اوباش ، معتاد و قاچاقچی و غیره !

18 گستردن بساط شکنجه علنی و شلاق و تازیانه بر سر هر کوی و گذر و تحقیر نوع بشر و درهم شکستن شخصیت و حرمت شهروندان جامعه ایرانی ، تحت عنوان تعزیر اسلامی !!

 

19 کشتار چندهزار زندانی سیاسی در سال 1367 و آنان را بدون نام و نشان در گودال های دسته جمعی و با بولدوزر دفن کردن !! و اخیراً هم برای پاک کردن آثار آن جنایت هولناک ، به تخریب خاوران دست زدن !!

20 بمب گذاری در مرکز یهودیان ساکن آرژانتین که موجب کشته و زخمی شدن صدها یهودی مقیم آن کشور شد . (به موجب رأی دادگاه عالی جنائی آرژانتین ، 5 تن از سران جمهوری اسلامی که در آن بمب گذاری مسئول شناخته شده اند ، غیاباً محاکمه و حکم دستگیری شان از طرف دادگاه عالی آرژانتین صادر گردیده است . رئیس جمهور آرژانتین دراجلاس عمومی گذشته سازمان ملل متحد از تمام کشورها درخواست کرد که برای دستگیری مقامات ایرانی ، آرژانتین را یاری نمایند )

21 ترور صدها شخصیت و چهره های شناخته شده ایرانی در خارج از کشور توسط تروریستهای جمهوری اسلامی در لباس دیپلمات و کارکنان سفارت و همچنین به کارگیری و اجیر کردن تروریست های لبنانی و فلسطینی برای کشتن و اذیت وآزار فعالان و مبارزان ایرانی در خارج از کشور !

22 – وخلاصه 30 سال است که حتی یک روز آن ، بدون ضرب و شتم و کشتار و شکنجه و زندان و اعدام زن و مرد و پیر و جوان ایرانی از هر قشر و طبقه و دسته ای و از هر دین و مرام و مسلکی نگذشته است .

 

براین لیست می توان صدها مورد دیگر را از جنایات و تبهکاری های رژیم اسلامی خمینی و خامنه ای اضافه کرد که هرکدام از این جنایات به تنهائی می تواند پرونده ای را علیه رژیم جمهوری اسلامی و سران تبهکارش در دادگاههای جنائی کشورهای مختلف و نیز دادگاه بین المللی لاهه به جریان اندازد . اگر نیروهای براستی آزادیخواه و مدافع حقوق بشر ایرانی دست بدست هم داده ومتحد شوند بدون شک راه برای کشاندن جنایتکاران اسلامی حاکم بر ایران به پای میز محاکمه ، هموار خواهد شد . مادام که ما ایرانیان ، آستین های خود را بالا نزنیم و به عنوان یک نیروی فعال و متحد وارد عرصه ی کشاندن سران جنایتکار جمهوری اسلامی به پای میز محاکمه نشویم ، هیچ دولت اروپائی و امریکائی دل شان به حال مردم اسیر و دربند ایران نخواهد سوخت ، که تجربه سالیان دراز نشان داده است ، آنان در درجه نخست ، بدنبال منافع اقتصادی و سیاسی خویش در ایران و خاورمیانه اند نه احیای حقوق بشر و دفاع از ابتدائی ترین آزادی های فردی و اجتماعی که توسط مشتی جانیان بر آمده از اعماق تاریخ از مردم ایران سلب گردیده است .

به امید روزی که ما ایرانیان آسیب دیده از جور و جنایت بیت رهبری ، در موقعیتی قرار گیریم که مجامع جهانی و دادگاه بین المللی لاهه ، صدای ما و صدای قربانیان رژیم جنایت و جنون اسلامی ایران را هم بشنوند .

15 اسفند ماه 1387

4 مارس 2009

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.