برخی کامنت های جالب و خواندنی-" دوشنبه"

آقای فتاپور/ من در آندوران جزء کسانی بودم که دنبال شما ها بودند تا دستگیرتان کنند و شما هم اگر مرا گیر میاوردید ترور میکردید. البته اشتباه نکنید عملیاتی نبودم. من امروز پیرو خانه نشین شده ام ولی نوشته ها را میخوانم. من با پرونده شما هم آشنا بودم. تصمیم گرفته شده بود که تیمی از ما و چند استاد دانشگاه تشکیل شده و دلایل ناآرامیهای دانشگاه را بررسی کرده و ببالا گزارش دهد و قرار شد که با چند تن از رهبران زندانی دانشجویان مصاحبه کنیم وشما اولین نفری بودید که پرونده تان را بما دادند.

يک خواننده باريک بين

قربانیان این دور از سازش ایران وامریکا کدام نیروها خواهند بود؟

آقاي مستشار شما در مقاله فوق نوشته بوديد که جرج بوش را دور زدند و اين تئوري درست درآمد! ولي شما اينرا از کجا مي دانستيد ومنبع شما از کجا بود؟؟

پاینده ایران

سیمرغ و سی مرغ

آقای فتاپور

من بعد از دیدن مطلب شما در ایران گلوبال به وبلاگتان مراجعه کرده و همه نوشته هایتان را خواندم. مطالبتان شیرین و خواندنی است. من در آندوران جزء کسانی بودم که دنبال شما ها بودند تا دستگیرتان کنند و شما هم اگر مرا گیر میاوردید ترور میکردید. البته اشتباه نکنید عملیاتی نبودم. من امروز پیرو خانه نشین شده ام ولی نوشته ها را میخوانم. من با پرونده شما هم آشنا بودم. تصمیم گرفته شده بود که تیمی از ما و چند استاد دانشگاه تشکیل شده و دلایل ناآرامیهای دانشگاه را بررسی کرده و ببالا گزارش دهد و قرار شد که با چند تن از رهبران زندانی دانشجویان مصاحبه کنیم وشما اولین نفری بودید که پرونده تان را بما دادند. البته این مصاحبه انجام نشد ولی من پرونده شما را خواندم. در پرونده شما هم مقامات دانشگاه، هم مامورین ما و هم بازجوها نوشته بودند که از نظر هوش اسثنایی و یک نابغه است. حالا سوال من از شما اینست که شما همه چیز داشتید و اگر سرتان را پایین میانداختید و درستان را میخواندید امروز یک دانشمندی در سطح جهانی و اگر رژیم پیشین ساقط نمیشد احتمالا یکی از مقامات حکومتی بودید. چه فایده ای داشت که تمام زندگی تان را در زندان و دربدری گذراندید و نتیجه کار شما روشنفکران هم این شد که خمتگزار بزرگ کشور اعلیحضرت فقید در آن وضعیت فوت کند و مملکت ما این چنین شود.

خواننده ایران گلوبال

اطلاعیه سیاسی مطبوعاتی دفتر سیاسی محسن کردی؛ این دفتر اعلام میدارد بفرموده نظر به این که مسئول این سایت شخص کیانوش توکلی است، بدینوسیله کلیه فحشهای ناموسی و غیر ناموسی و تحقیر و توهین ها در گذشته و حال و آینده را که برخی کاربران نازنین به این جانب حواله کرده اند همانگونه در پاکت سر بسته به شخص کیانوش توکلی حواله میدهیم! خلاصه هرکس به خیال خود به من جفایی وارد آورده است بداند که کیانوش دریافت کننده نهایی بود و بنده مسئولیتی از این بابت ندارم!

اقای کردی سلام.

به این متنی که نوشتید دقت کنید اقا جرم کیانوش توکلی چیست که شما عین لاتها ایشان را متهم میکنید و توهین مکنید . نوشته های شما خالی از هرگونه محتوای سیاسی بوده است .نفرت و عقد ه در این نوشته ها مشهود است و بعد این اواخر همه به بیماری متهم کردید . ایا خودتان مراجعه به روانشناس را در نظر ندارید؟ بداتید این دنیای مجازی با وجود واقعی نبودن زیر دید انسانها و کارشناسان است ایا میدانید انها راجع به شما چی فکر میکنند؟.

اقای کردی

من قصد توهین ندارم اما نوشته های شما زمانی متوجه چپ ها بود وشما در نیمروز همه انها به لجن کشیدید و توهین کردید . وحالا به هموطن های اذری و بلوچ و غیر ه گیر دادید این وظیفه شیطانی از کجا اب میخورد؟لطف کنید توضیح دهید .و بعد از این ایرانیها چه بلوچ و چه ترک و چه فارس و کرد به جان هم نیاندازید . سعی کنید خودتان عوض کنید. که امیدوارم .........

محسن کردی

جناب خواننده ایران گلوبال گرامی، اولا کیانوش خودش هست و آدم زنده نیازی به وکیل و وصی ندارد. ثانیا، شما آنتن طنزتان ضعیف است و طنز و شوخی نهفته در کامنت مرا خطاب به کیانوش نگرفتید مضافا به آنکه نوشته من طعنه ای به کیانوش بود که اصرار دارد صفحه دو زمانه نباشد که یک نفر از قول جورج بوش امروز خطاب به من نوشت محسن کردی جاکش سلام! کیانوش خودش اینجا مطلب نمی نویسد لذا مخالفی هم پیدا نمیکند که چند تا دری وری بار او کند و از همینرو سواره چه داند که پیاده چه می کشد؟

و اما در مورد "وظیفه شیطانی" که نوشته اید...والله بیکاری، مرض، عقده و هرچه که میخواهید اسمش را بگذارید یک احساسی است که باید یک طوری خالی بشود دیگر! اما در این لحظه مقدس دیگر نمی توانم چشم به چشم کاربران بدوزم و ادامه بدهم لذا قبل از خودکشی این اعتراف را بکنم و بروم.. خدایا مرا ببخش!

ساوالان

درباره‌يی هويّتِ ملّی و پروژه‌ی ملّت‌سازی

جناب کردی

مگر هنوز برای شما ثابت نشده که « زبان فارسی زبان نارسایی است و قوم آریایی نیز اصلا از آغاز وجود نداشته"؟ اولاً همان استعمارگران غربی که نظریه نژاد آریایی را مطرح کردند و در نهایت به نژادپرستی «هیتلری" منجر شد ، با صراحت تمام اعلام کردند که «آریا" تنها یک مفهوم زبان شناختی است و هیچگونه مفهوم «قومی" و «نژادی" ندارد . اگر برای شما خوشایند نیست ، نظریه جدیدی ارائه بدهید . ثانیاً زبانی که حداکثر 200 فعل بسیط دارد ، طبعاً فاقد قدرت زایندگی است و نارسایی در بطن آن است و این مشکل هم با اختراع چند واژه خنده دار حل نمی شود . اما با همه اینها مورد استفاده بیش از بیست میلیون ایرانی است و در نتیجه حفظ حرمت آن برای دیگران ضرورت دارد .

اما در مورد این که شما بقول خودتان پان ترک ها را «دست می اندازید" بیانگر شخصیت خودتان است و مشکلی است که باید خود به فکر آن باشید و صدالبته دم از عقلانیت و علم و منطق زدن با «دست انداختن" دیگران سازگار نیست . بنابر این توصیه میکنم برای حل این تعارضات شخصیتی ( و سایر تعارضاتی که در پاسخ به انتقادات مقاله جدیدتان کاملاً مشهود است ) سریعاً اقدام کنید .

خداوند احدیت به همه بیماران شفای عاجل عنایت فرماید .

محسن کردی

جناب ساولان، من همه حرفها و استدلالهای شما را در مورد بی ریشه گی زبان فارسی می پذیرم و هم چنین نظریات استاد پور پیرا را. حرف حساب که جنگ و جدل ندارد! خوب حالا چکار کنیم؟ زبان فارسی را از بیخ و بن برکنیم یا تبدیلش کنیم به یک زبان حاشیه ای و زبان ترکی یا انگلیسی را بجایش بنشانیم و تاریخی از نو برای خودمان بنویسیم؟ دو پاسخ برای شما دارم؛

1- تا جمهوری اسلامی برپاست نظریه شما به کرسی نخواهد نشست و با نشستن پشت کامپیوتر و کامنت دادن در جایی که نزدیک به هزار خواننده دارد نمی توانید برای کشوری 70 میلیونی تعیین تکلیف کنید. این کار را باید با نمایندگان مردم ایران در مجلس موسسان یا مجلسی مشابه در میان گذاشت. آیا این سخن من تا اینجا غیر منطقی است؟ اگر نیست لطفا کاسه و کوزه پان ترکیسم و دشمنی تان را فارسها را از اینجا جمع کنید و بگذارید ما در مورد چگونگی برقراری دمکراسی در ایران به بحثهای مان ادامه دهیم. اینجا شما نمی توانید از ایرانیان ترک و فارس برای ترکها دشمن بتراشید و تلاش تان بیهوده است.

2- باوجود صحیح بودن نظریات علمی شما و استاد پورپیرا، ما ایرانیان، این کهن بوم و بر را هرچه که هست، با تاریخ دروغین اش، با زبان ابترش، با تمام کمبودهایش همینجوری که هست دوست داریم و به آن عشق میورزیم و دلمان میخواهد که تا دنیا دنیاست همینجوری هم ادامه دهیم. و شما اگر با ما ایرانیانی که ظاهرا عقلای این قوم هستیم در این سایت تا این حد مشکل دارید، اگر جوی عقل در سر داشته باشید باید پی ببرید که "تربیت" نا اهل هایی چون ما را چون گردکان بر گنبد است. برو آقا خدا روزیتو جای دیگری حواله کند! اینجا جای دشمن تراشی و به جان هم انداختن مردمان این مرز و بوم نیست. شماها دشمنان ایران و ایرانی و مزدور بیگانه هستید و هرگز موفق نخواهید شد.

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.