طرح نظر سنجی کنگره ملی / هواداران جلوتر از کادرها از شعار گذشته اند

ونداد اولادعظیمی , ایران گلوبال : به ابتکار یک وبلاگ نویس فعال و با اعلامیه زیر از حدود 2 ماه پیش نظرسنجی ای از طریق فیس بوک برگذار شده که کاربران اینترنت می توانند کاندیداهای مورد نظر خود را برای طرح کنگره ملی کاندید و به آن رای دهند .

به ابتکار یک وبلاگ نویس فعال و با اعلامیه زیر از حدود 2 ماه پیش نظرسنجی ای از طریق فیس بوک برگذار شده که کاربران اینترنت می توانند کاندیداهای مورد نظر خود را برای طرح کنگره ملی کاندید و به آن رای دهند .

در بیانیه وبلاگ رسمی ای که برای این نظرسنجی راه اندازی شده , آمده است :

با توجه به وضعیت اسف بار کشورمان و نیاز سریع به تشکیل کنگره ای ملی متشکل از افراد سرشناس و پرطرفدار اپوزسیون برای تشکیل این کنگره این وبگاه در نظر دارد تا با جمع آوری نظر شما راجع به 7نفری که بیشترین رای را از شما برای شرکت در کنگره دریافت کرده اند و فرستادن این نظرات و رای ها به تک تک آنها راهی سریع برای رهایی ایران از چنگال اهریمن پیدا کنیم .

از نکات جالب این نظر سنجی از حضور اکثر قریب به یقین گروهها و کاندید ساختن نامزدهای مورد نظرشان بوده که موجب نوعی تعامل و یک قدم به جلو برای تشکیل کنگره محسوب میشود.

در حالیکه در حالت عادی تعصبات فکری و وابستگی های جناحی مانع تعامل , گفتمان و یا هر اجماعی حقیقی بوده , در این نظر سنجی شاهد کنار رفتن تعصبات و شرکت افراد از گروههای مختلف برای انتخاباتی آزاد بوده ایم .

هر چند که تضمینی به اجرایی شدن این نظرسنجی در عرصه عمل وجود ندارد ولی مسلما قدمی هر چند کوچک در این راه و تمرینی برای دموکراسی و فرصتی مناسب برای عموم مردم بیان نظراتشان خارج از هیاهوی تبلیغاتی خواهد بود.

برای بررسی نتایج و یا شرکت در این نظرسنجی از اینجا می توانید وارد شوید.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.