اخراج شش کارگر از کارخانه قند نقده

مدیر عامل کارخانه قند نقده ، صبح امروز ، 6 تن از کارگران خود را اخراج کرد .

سولدوز خبر در این مورد نوشت، همه کارگران اخراج شده جزو نماینده گان کارگری این کارخانه بودند و پس از آنکه مانع از دخالت مدیر عامل در انتخابات کارگری این کارخانه شدند ، امروز صبح و بدون اطلاع قبلی از حضور در سر کار خود منع شدند .

این گزارش می افزاید اخراج کارگران چندان هم ناگهانی نبوده است ؛ پیش از این هیئت مدیره آذرقند نقده ، تهدید کرده بود که در صورت ادامه حمایت از نماینده گان مستقل کارگری دست به اخراج آنها خواهد زد .

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کارخانه قند سولدوز (متعلق به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) در سال 1390 توسط نماینده وقت حاج علی زنجانی (که عضو کمیته تحقیق و تفحص از شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی بود) و فرماندار دکوراسیون همان زمان "یوسفی" به آقای ابراهیم احمدی (رئیس دفتر آقای محسن رضایی دبیر شورای مصلحت نظام) در حالی واگذار شد که هیچ گونه مزایده ای در کار نبود. دو دوره مزایده برگزار گردید و با توجه به اینکه خریداران سولدوزی (بومی) قیمت بالاتری داده بودند، مزایده ها توسط نماینده وقت و مدیران شرکت شستا ملغی اعلام گردید و بار سوم به راحتی به آقای احمدی واگذار گردید (فروخته نشد). کارخانه ای که قیمت آن 70 میلیلارد تومان برآورد شده بود به مبلغ 55 میلیارد تومان در حالی واگذار گردید که در حین بهره برداری بود و با سود همان سال اولین پیش قسط کارخانه را نیز پرداخت نمودند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
زمانی که تنها کارخانه ی اهدائی مقام معظم رهبری به مردم محروم و کشاورزان مستحق منطقه ، بی سر و صدا فروخته شود و سهام قانونی کارگران داده نشود که هیچ، کارگران و پرسنل زحمت کش آن نیز هر روز تهدید به اخراج شوند، پیدا میشوند چند نفری که دل به دریا بزنند و برای احقاق حق، اعتراض کنند و بجای توجه به اعتراض آنها بدلیل عدم نظارت مسئولین اداره کار، خیلی راحت از ورود آنها به کارخانه جلوگیری کنند بعد برچسب هم میخورند. باور کنید درون دیوارهای کارخانه خبرهای زیاد تری هم هست.