"مجاهدین سیاهپوست" و نژادپرستی طرفداران رژیم

هدف از انتشار مطلب ایران گلوبال این بوده که نشان دهند مجاهدین یک عده خارجی از همه جا بی خبر را به تظاهرات خود کشانده اند. در واقع مطلب ایران گلوبال فقط به قصد کوباندن مجاهدین (و به احتمال زیاد دفاع از رژیم) انتشار یافته.
جدا از شیوه های مسخره طرفداران رژیم برای کوباندن مخالفین، نکته دیگری که در مطالبی که پیرامون این قضیه منتشر شده به چشم میخورد، نژادپرستی آشکار نویسندگان و نظردهندگان ایرانی ست.

 

شرکت عده ای سیاهپوست خارجی در تظاهرات مجاهدین باعث انتشار کلی مطلب در سایتهای ایرانی شده، که در آن این قضیه را به تمسخر گرفته اند. به طور نمونه سایت ایران گلوبال مطلبی منتشر کرده با عنوان تظاهرات مجاهدین سیاه پوست علیه حضور روحانی در نیویورک، که در آن چند عکس آمده و مصاحبه ای که معلوم نیست واقعی ست یا ساختگی. هدف از انتشار مطلب ایران گلوبال این بوده که نشان دهند مجاهدین یک عده خارجی از همه جا بی خبر را به تظاهرات خود کشانده اند. در واقع مطلب ایران گلوبال فقط به قصد کوباندن مجاهدین (و به احتمال زیاد دفاع از رژیم) انتشار یافته.
جدا از شیوه های مسخره طرفداران رژیم برای کوباندن مخالفین، نکته دیگری که در مطالبی که پیرامون این قضیه منتشر شده به چشم میخورد، نژادپرستی آشکار نویسندگان و نظردهندگان ایرانی ست: 
- اولا در ایران هم سیاهپوستانی داریم که جد اندر جد ایرانی اند. یعنی سیاهپوست بودن به معنی خارجی بودن نیست!
- دوما اگر انتقاد به این بوده که چرا یک عده خارجی در تظاهرات مجاهدین شرکت کرده اند، این هم چیز غریبی نیست. سالهاست که در خارج از کشور هم در تظاهراتهای نیروهای اپوزیسیون و هم در تظاهراتهای طرفداران رژیم، خارجیان شرکت میکنند. تا حالا البته همه این خارجیان سفیدپوست بوده اند. کسانی که از شرکت عده ای سیاهپوست خارجی در تظاهرات مجاهدین یک موضوع کمدی ساخته اند، مشکل شان سیاهپوست بودن اینهاست. 
- سوما اگر به این انتقاد داشتند که چرا این خارجیان سیاهپوستی که در تظاهرات مجاهدین شرکت کرده اند، از اوضاع سیاسی ایران باخبر نیستند (جدا از صحت این ادعا)، باید گفت که خارجی هایی هم که در تظاهراتهای سایر نیروهای سیاسی ایرانی شرکت میکنند، چندان از اوضاع ایران باخبر نیستند و بیشتر تحت تاثیر احساسات خود و بخاطر اینکه یک دوست یا همسایه ایرانی دارند، در این تظاهراتها شرکت میکنند. تازه بسیاری از فرزندان سیاسیون ایرانی هم صرفا به خاطر تشویق والدین شان در تظاهراتهای ایرانی ها شرکت میکنند و اصلا نمیدانند در ایران چی به چیست و کی به کیست. حتی نمی دانند پدر و مادر و "خاله" و "عمو"هایشان در این بلبشوی سیاسی کجا ایستاده اند و چکاره اند.
برگرفته از: 
وبلاگ آزاده سپهری
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
زیباری وزیر مالکی کرد است و دوستی هم با مجاهدین ندارد ادعای شما و حکومت ایران را ردا کرد. حملات مجاهدین بعد از نزدیک به ۵۰ کشته چماقداری و بسته شدن کامل فضای سیاسی انجام شد. هیچ جریان مستقل سیاسی حتی جبهه ملی نتونست تظاهرات مسالمت آمیز بّر گذار کند. تظاهرات ۳۰ خرداد ۶۰ از طرف خمینی به خون کشیده شد. ادعا مسخره همکاری با اسرائیل را هم فقط ماموران وزرت اطلاعات می‌گویند. مجاهدین خلق با صدام همکاری نکردند بلکه فقط قرار داد صلح بستند که اگر شما دنبال منافع مردم ایران باشید کار اشتباهی‌ نیست. جدا شدن مردان و زنان هم به علت سختی مبارزه بود. خیلی‌ از مسائل

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب فرشته ایرانی شور و شوق در بین مجاهدین درست است ولی توجه کنید انها بشکل یک سکت و گروه بسته ایدئو لوزیک شناخته شده اند و بشدت غیر دمکراتیک هستند . مخالفین راه و روش مجاهدین، میلیون ها برابر از موافقین این سازمان بیشتر است . توجه کنید جمعیت ایران 75 میلیون است و حداکثر هواداران مجاهدین در داخل و خارج کشور به 50 هزار هم نمی رسند .این سازمان چند اشتباه مرگ بار سیاسی داشته است 1_ عملیات تروریستی و خشن از سال 60 در پاسخ به بگیر و به بند رزیم اسلامی 2_ همکاری با صدام حسین که مورد نفرت عمومی مردم ایران بود 3_ همیاری در سرکوب کردهای عراقی4_ انقلاب ایدئولوزیک که همه زنانشان را طلاق بدهند و بعد مجدا ازدواج کنند ...اینکه رجوی زن مهدی ابریشمچی را بگیرد با سنن و فرهنگ ایرانی چندان جور در نمی اید 5_ همکاری با موساد در کشتن دانشمندان ایرانی ...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مجاهدین تنها گروهی هستن که بلاخره رژیم پلید آخوندی رو ساقط خواهند کرد ...............اینهمه شور وهمبستگی دراین تظاهرات ها وجود داره که ازهرگروهی هستن برای حمایت ازایران ................
مجاهدین قدرتمندترین گروه سیاسی هستن ..................

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آشنایی با مسائل ایران در میان مردم کشور‌های مختلف فریب کرانه نیست. اگر کسی‌ مشکلش جمهوری متعفن اسلامی باشد از این عمل گزیده نمیشود . مجاهدین هم در شرایط استبداد مطلق در ایران امکانی برای فعالیت علنی ندارند. آن مقی‌ که امکانش بود و علنی بودند هودرنشن از همه گروه‌ها بیشتر بود قیاس مجاهدین حکومت شاه و خمینی که بّر ثروت ایران چنگ انداخته بودند نادرست و کجراهه است. جلوگیری یک روز از ادامه جنگ هم به نفع مردم ایران بود نه‌‌ همکاری با صدام.
سقوط یک سازمان سیاسی آرزوی ولی کهریزک نشان و ذوب شدگانش است. این حکومت متعفن جز بدبختی ، شکنجه، و بّر بد دادن ثروت ایران در لبنان، سوریه ... و هنری نداشته است برای مردم شیر است و برای آمریکا روباه و برده. توف بّر پشتیبانان این حکومت بو گندی و آدم کش. در ضمن سعیت ایران گلوبال ن‌ه سانسور چی‌ است و نه‌ طرفدار این نظام دغل است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هر کس شیوه های فریکارانه مجاهدین را افشا کند طرفدار رژیم است؟ این همان شیوه ای نیست که شاه در دیدارهای خارجی، برای نشان دادن محبوبیت خودش با دادن اسکناس 50دلاری به ایرانی های خارج کشور، تظاهراتی به نفع خود ترتیب می داد (البته فقط ایرانیان نه خارجی ها) یا رژیم فعلی که با دادن پول و رانت و... یا سوء استفاده از کارمندان، سربازان، داشن آموزان عده ای را در سرما و گرما از شهرهای مختلف با اتوبوس به تهران می آورد تا تظاهرات 9 دی و... راه بیاندازد؟ عامل مشترک این هر سه، نداشتن هوادار واقعی بین مردم ایران است.
اشاره به سیاهپوست بودن هوداران مجاهدین در خارج از کشور، کنایه ای است به اینکه مجاهدین گرچه در ایران که فاقد جمعیتی سیاهپوست است هوادار ندارند ولی در میان خارجی هایی که حتی رهبران... این سازمان را(که در زمان جنگ دست در دست صدام بودند) نمی شناسند به یمن اسکناس های خارجی بسیار محبوبیت دارند.
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
1- بار ها در ایران گلوبال گفته و نوشته ایم که انتشار یک مطلب در سایت ، توسط یک همکار یا اعضای مدیریت ، الزاماً به معنی تأیید محتوای آن نیست. 2- مطلب «تظاهرات مجاهدین سیاه پوست علیه حضور روحانی در نیویورک+عكس ها» ، نقد و انتقادی ست به «عمل» مجاهدین. این انتقاد میتواند درست یا نادرست باشد. که خوانندگان میتوانند در مورد آن نظر بدهند. 3- اما اینکه انتقاد به خاطر حمایت کنندگان سیاه پوست خارجی از مجاهدین است- و ایران گلوبال با انتشار آن نژاد پرستی کرده، سخن نادرستی ست. نقد و انتقاد رنگ نمی شناسد - سفید و سیاه- هر دو - را می سنجد. رنگ سیاه یا تحت تبعیض بودن- یا جنسیت «تقدس» ایجاد نمیکند. نقد تقدس نمی شناسد. همین طور ضد رژیم بودن کسی یا جریانی را از نقد شدن معاف نمیکند. نقد مخالف حکومت را به معنای طرفداری از رژیم فهمیدن ، نشانه بیسوادی هولناک است .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مجاهدین از نظر هموطنان منزوی نیستند. در آکسیون‌های آنها چند برابر دیگر گروهها مخالفان جمهوری کثیف اسلامی شرکت می‌کنند شرکت سایر مردم ژان هم ننگ نیست افتخار و کار سیاسی است

این بریدگان از مبارزه و فعالان اینترنتی هستند که به زیر چتر نجات ملاها پناه برده اند و برای ولی فقیه سینه چاک میدهند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خانم ازاده 2 اتهام نا روا به ایران گلوبال زده است : 1_ نژاد پرستی 2- طرفداری به رزیم بعبارت دیگر ایشان از همان ادبیات مجاهدین خلق که موجب انروا این سازمان در بین ایرانیان شد.پیروی کرده است. چرا انتشار چنین عکس هایی نژاد پرستانه است ؟ایا نقد مجاهدین خلق مساوی با رزیمی بودن ، است؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تاکید منتقدین مجاهدین بر شرکت دادن خارجی ها در تجمع هایشان بر دو نکته تاکید دارد: آنها در ابتدا میخواهند درانزوا قرار گرفتن مجاهدین در میان هموطنانشان و رو نمودنشان از سر نزار به خارجی ها را نشان بدهند. ودوم اینکه منتقدین به نقش افرادی می پردازند که بدور از سیاست و فقط جهت دریافت نیازهای خدماتی از قبیل خوردن غذای مجانی، گردش در یک کشور دیگر و خوابیدن در هتل تن به شرکت در این نمایشات میدهند. و آن سیاست مدارهای خارجی هم که در این نمایشات شرکت میکنند نه اینکه دلشان به حال کمبود حقوق بشر در ایران بسوزد بلکه به خاطر پول کلانی است که از مجاهدین دریافت مینمایند تن به این کار میدهند. و اصلی ترین انتقاد منتقدین به مجاهدین هم وا بسته خواندن آنها به خارجی ها و دریافت پول در قبال جاسوسی، وابستگی و اعمال وطن فروشانه است که برای ایرانیان تنفر انگیز و غیر قابل تحمل هستند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اگر دیگران نژادپرستند, مجاهدین هم مردم فریبند. در اروپا هم به تظاهراتشان پناهندگان غیر ایرانی را با پول جمع میکردند و با خود میبردند.مخصوصا روسها را

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سازمان مجاهدین بسوی سقوط میرود و این سقوط تاریخی را قدرت طلبی رهبری سازمان از اغاز ورود ارتجاع سیاه به ایران با زیاده خواهی سرعت بخشید. رفتن به دامان صدام و واویختن به ... سناتور و لرد و حضرت اسقف افریکای جنوبی و اکنون با پول بسیار ( ملیون و یا ملیارد) فراهم اوردن سیاه پوستان و و روسیان همه نشان از شکست تاریخی و مرکبار سازمان مجاهد میدهد.سازمان رجوی در همه زمینه ها شکست خورد و در یک زمینه پیروز است و ان فریب دروغ و ریاکاری .
این سازمان بزرگترین سازمان سیاسی در ایران با داشتن پول فراوان و هزاران مجاهد شایسته و بی نظیر و فداکار بخاطر رهبر ی به یکی از منفورترین سازمانهای سیاسی جهان .... در ایران تبدیل گشته است. کاهی در بغل صدام و اکنون در زیر دست غربی ها و اسرائیل دست و پا میزند.