به مديريت سايت ايران گلوبال!

ما از اينکه آقای م. سحر به جای نقد سازنده، چنين غيرمسئولانه، نادقيق و کينه توزانه برخورد می کند و مطلب آقای فرخنده را که هيچ ربطی به سازمان ما ندارد، بهانه قرار داده و هيستری ضداکثريتی خود را نشان می دهد، متاسفيم. ولی نسبت به برگرفتن اين مطلب از کامنت گويانيوز و درج آن در ايران گلوبال معترضيم.

يکی از گردانندگان سايت ايران گلوبال اظهار نظر آقای م. سحر در مورد مطلب آقای حميد فرخنده را که در گويانيوز درج شده بود، برگرفته و در سايت درج کرده است. آقای م. سحر به جای نقد مطلب آقای حميد فرخنده و بيان نظراتش، پای سازمان ما را بی دليل و بی منطق پيش کشيده و با کينه توزی با سازمان برخورد کرده و اتهامات سنگين زده است.

به اطلاع شما و آقای م. سحر می رسانيم که آقای حميد فرخنده عضو سازمان ما نيست و در گذشته هم به  سازمان ديگری تعلق داشته است. نظرات او هيچ ارتباطی به سازمان ما ندارد. او ديدگاه خودش را بيان کرده است. اما او اگر بالفرض عضو سازمان ما هم بود، اين حق را داشت که نظراتش را در رسانه ها بيان کند. نظرات سازمان در اعلاميه ها، بيانيه ها و اسناد کنگره ها اعلام می شود. آقای م. سحر حتی زحمت يک پرسش ساده را به خود نداده است که حداقل آدرس درست به خواننده بدهد.

ما از اينکه آقای م. سحر به جای نقد سازنده، چنين غيرمسئولانه، نادقيق و کينه توزانه برخورد می کند و مطلب آقای فرخنده را که هيچ ربطی به سازمان ما ندارد، بهانه قرار داده و هيستری ضداکثريتی خود را نشان می دهد، متاسفيم. ولی نسبت به برگرفتن اين مطلب از کامنت گويانيوز و درج آن در ايران گلوبال معترضيم. ما به پای بندی شما نسبت به آزادی بيان و فراهم آوردن امکان بيان نظرات گوناگون، آگاهيم، ولی درج مطالب پر از اتهام و مملو از برخورد کينه توزانه، نه تنها آزادی بيان نيست، بلکه لطمه زدن به آن است. اين برخوردها به رشد فرهنگ تعامل و دمکراتيک که ايران گلوبال در پی نهادينه کردن آن است، کمکی نمی کند و به فرهنگ تخريب و اقتدارگرايانه دامن می زند.

از دوستانی که در بخش کامنت و يا در مقالات خود نسبت به شيوه برخورد آقای م. سحر اعتراض کرده و نقد سازمان ما نسبت به خط مشی سال های اول انقلاب را خاطر نشان شده اند، متشکريم و اميدواريم که مديريت سايت ايران گلوبال نسبت به درج چنين مطالبی بازنگری کند و اجازه ندهد که به تعهد ايران گلوبال نسبت به آزادی بيان صدمه بزند.

دبيرخانه شورای مرکزی سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت)

٨ اکتبر ٢٠١٣

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تنکابنی گرامی، همانطور که در بالا ملاحظه میکنید اعضای مدیریت سایت -هر کس به تنهایی- پاسخ خود را نوشته است. مسئولیت اصلی- نه فرعی- انتشار مطالب درسایت به عهده ی اعضای مدیریت است. «برخوردهای غیر متمدنانه» که با احزاب و سازمانها و اشخاص و غیره صورت میگیرد متوجه اعضای مدیریت است. وقتی کسی انتقاد از عملکرد مدیریت را به حق میداند ضروریست که از تقصیر خود پوزش بخواهد. م. سحر مطلب خود را اینجا منتشر نکرده. مطلب او با اجازه ی مدیریت توسط کس دیگری درج شده است. و این اجازه غلط است و اجازه دهنده مقصر میباشد. از اینکه آ.ائلیار در همچو اجازه ای شریک و همکار و همدست است مقصر میباشد. و لازم است از عمل خود عذر خواهی کند. و کرده است. اینکه وضع م.سحر چگونه است آنرا من و بهنام گرامی نوشته ایم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای ائلیار! این وظیفه شما نیست، که به تنهائی، از فلان و یا بهمان سازمان به جهت اینکه شخصی مثل آقای م. سحر، به آنان دهن دری میکند، عذرخواهی بکنید!؟ این وظیفه آقای م. سحر است، که از دهن دری های خود نسبت بدیگران دست بردارد و عذر خواهی بکند. این آقای م. مسحر، نه تنها به سازمان مربوطه، بلکه در مسوده های خود که آن را شعر مینامد، به خلقهای غیر فارس ایران، از جمله به ترکان، اعراب و سایر اقوام مربوطه بطور مستقیم و غیر مستقیم، با ایما و اشاره، و با لحن مستهجن و تمسخر آمیز توهین کرده است. توهینها ... او در بایگانی مطبوعات اینترنتی موجود هستند. او یکی از کسانی است که به بهانه ایران هرچه که از دهنش بر می آید به ملیتهای ایران نثار میکند. و تا زمانیکه از محضر خلقهای ایران عذر خواهی نکند، مردم او را نخواهند بخشید. او با گستاخی تمام، که ریشه در تفکر مسموم و ... وی دارد،


عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
محمد هم یکی از انهایی است که به موضوع مشخص نمی پردازد. یکی ،یک چیزی نوشت که ربطی به اکثریت نداشت. م. سحر هم چه فحش و لیچار بود به سازمان فدائیان گفت .اگر قرار است که اشتباهات آن دوره و عملکرد احزاب مورد بررسی قرار گیرد ؛ تبعیض قائل نشوید . تقریبا همه ی سازمانها و احزاب سیاسی دهه 57 در همراهی با انقلاب و حواداث پس از آن اشتباه کردند ، خیانت کردند ، کشته دادند ،زندانی شدند ، درد به در شدند ، از صدام پول گرفتند تحت تاثیر روسیه شوروی قرار داشتند.. ..خوب حالا چی ؟!!! همه آنها تقریبا فروپاشیدند چرا که قادر به زایش نشدند . در این بین؛ تنها سازمان فدائیان اکثریت بود که علیرغم انتقادات چدی واساسی همچنان مورد ستیز قرار دادرد.هر وقت اپوزیسیون سرنگون طلب از حرکت به جلو باز می ایستتد ، تهمت ، افترا و توهین به سازمان اکثریت افزایش می یابد .م. سحر و رضا پرچی زاده ،هر دو به بن بست رسیده اند
تصویر مرحوم مسؤل سابق کامنتهای ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
Mahmood گرامی، شما فقط یک کامنت در زیر این مطلب نوشته اید که منتشر نشده است. البته بعدا هم همان کامنت را تکرار کرده اید. شما در کامنت خودتان بیش از اینها را مطرح کرده بود که طبیعتا در اینجا نمی آورم. اگر مایل به دانستن دقیق دلیل عدم انتشار کامنتتان هستید، می توانید توسط ایمیل با سایت تماس بگیرید. توجه داشته باشید که منظور ما از ایجاد امکان کامنت نویسی در سایت، برای ایجاد محیطی مناسب و خارج از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر است. ما از همه کامنت نویسان عزیز خواهش کرده ایم که کامنتهای خود را بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی بنویسند. امیدواریم که این موارد رعایت شوند.
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام به «دبيرخانه شورای مرکزی سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت)» ، باید بگویم انتقادات را در رابطه با عملکرد مدیریت ایران گلوبال می پذیرم. واقعیت این است که عملاً، و نه اسماً، ایران گلوبال فاقد مدیریت است. کاربران مطالب خود را بدون رویت اعضای مدیریت در سایت درج میکنند. بعداً هم معمولاً کسی نمی تواند دهها مطلب را بررسی کند و موافقت اعضاء را در رفع مطالب مشکلدار به کارگیرد. منهای موارد استثنایی. این مشکل در جمع هم مطرح شده ولی هنوز حل نشده است. تا سایت عملاً فاقد مدیریت است این ایرادها ادامه خواهند داشت. سخن را به همین مختصر بسنده میکنم که توضیحات کافی را بهنام عزیز داده است. از اینکه مشکل ما موجب عدم برخورد متمدنانه با احزاب و به خصوص سازمان شما شده است پوزش میخواهم. آ. ائلیار.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای مسئول ارجمند کامنتها !متاسفانه من نمیتونم ثابت کنم که اتهام یا توهین در کامنت وجود داشته ولی ادعای پشتیبانی‌ سازمان اکثریت از جناحی از حکومت اسلامی اتهام نیست. آیا شرکت در رأی گیری امسال اتهام است ؟ عضویت ایشان در اکثریت توهین است؟ طرح شعار ... اتهام است؟ اگر قرار باشد چنین تبصره پات و پهنی برای توهین و اتهام در نظر بگیرید و فقط این قانون را در مورد گروه‌های خاصی‌ اجرا کنید. بسیاری از بازدید کنندگان از نوشتن کامنت صرف نظر می‌کنند. البته اینکار باعث میشود که فقط نظرات یک جریان را ببینیم یعنی‌ چیزی مثل نظام‌هایی‌ که برای مبارزه با آن در بدر شده ایم.
تصویر مرحوم مسؤل سابق کامنتهای ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
Mahmood گرامی، متاسفانه کامنتهای قبلی شما دارای اتهاماتی بودند که موجب عدم انتشار آنها شد. لطفا کامنتهای خودتان را بدون توهین و اتهام بنویسید تا منتشر شوند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چقدر زود جو گیر شدید دوستان؟ من دو بار نظر نوشتم برای اولین بار چاپ نکردید؟ آیا اینبار فقط باید از اکثریت تعریف کرد؟ عجب آزادی بیانی آدم یاد امام راحل می‌افتد. آیا بار‌ها در این صفحه به گروه‌های دیگر اتهام و توهین نشده؟
تصویر اژدر بهنام

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
1- متاسفانه پیش از اینکه نامه سازمان فداییان خلق ایران اکثریت به سایت در مدیریت مورد بحث قرار گیرد، همکار گرامیم آقای اقبالی نظر مبسوط خودشان را درباره آن منتشر کردند و به جای اینکه پیشنهاد پاسخ به این نامه را در مدیریت سایت مطرح کنند، این پیشنهاد را به خوانندگان گرامی سایت دادند! به همین دلیل من هم می‎خواهم نظر خودم را در این باره به اطلاع خوانندگان گرامی برسانم. ****
1- حق نقد نامه سازمان اکثریت برای همه محفوظ است، البته بدون توهین و اتهام. 2- بر اساس آیین‎نامه سایت: «نوشته می باید بدور از جوسازی، کلمات نا مناسب، توهین آمیز و یا اتهام زنی باشد.» و در مورد مطالب منتشر شده در سایت «نویسنده و منتشر کننده مسؤل و پاسخگو می‌باشد.» باید در نظر داشت که این امر به معنی سلب مسؤلیت از مدیریت سایت نیست و در نهایت همواره این مدیریت سایت است که مسؤلیت اصلی را به عهده دارد.
2- متاسفانه آقای م. سحر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دمکراسی یعنی پاسخگویی و علینیت و جناب م. سحر جدا از نظری که به سازمان فدائیان اکثریت داشته و دارد؛ مطلب نادرستی را به این سازمان نسبت داده است . جا دارد ایشان آنقدر شجاعت داشته باشند که اتهام ناروایی که زده اند معذرت خواهی کنند . چیزی که من درغرب یاد گرفته ام این است که غربی ها روزی چند بار بهم می گویندSorry ولی متاسفانه ما خاورمیانه ای ها بشدت از این کلمه می ترسیم . چند مقاله می نویسیم تا ثابت کنیم که من اشتباه نکرده ام . گویا نیوز کامنت م. سحر که بعدا پرچی زاده آن را بشکل مقاله در اورد بود را حذف کرده است
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پیشنهاد من اینست که مدیریت ایرانگلوبال بعنوان یک ارگان به دبيرخانه شورای مرکزی سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت) پاسخ دهد و حق نقد نامه ایشان هم برای همگان محفوظ است.
*1*- در مورد نظر شاعر ایراندوست و مبارز میهنمان آقای م.سحر باید عرض کنم که ایشان خود پاسخگو هستند.
*2*- در باره بازتاب کمنتار گویا نیوز توسط آقای رضا پرچی زاده ایشان دلائل خود را مکتوب کردند:
"به عنوان کسی که این مطلب را منتشر کرده، تذکر چند نکته را لازم می دانم:
1) آقای محمد جلالی (م.سحر) دوست عزیز من است. مطلب ایشان را بنده به خواهش ایشان ویرایش و منتشر کردم. 2) آقای جلالی را انسانی آزادی خواه و شاعری چیره دست می دانم. 3) لزوما با تمام نظرات ایشان موافق نیستم، اما جان کلام ایشان را درست می دانم."