وزارت اطلاعات پرستو فروهر را تهدید کرد+ عکسها

فیسبوک فروهر‌ها در خبر تکمیلی خود ساعتی‌ پیش اعلام کرد پرستو فروهر از وزارت اطلاعات به خانه بازگشته است. یک منبع مستقل اعلام کرد که پرستو فروهر تهدید شد که در صورت برگزاری مراسم مورد ضرب و شتم لباس شخصی ها قرار خواهند گرفت

شایان ذکر است که پرستو فروهر از ساعت ١٠ صبح امروز، ٢۶ آبان، در وزارت اطلاعات جمهورى اسلامى است. روز گذشته وزارت اطلاعات تلفنى پرستو فروهر را براى ١٠ صیح امروز احضار کرده بود.

پرستو فروهر براى برگزارى پانزدهمین سالگرد دشنه آجین شدن پدر و مادرش به دست ماموران وزارت اطلاعات به تهران سفر کرده است. وزارت اطلاعات در سال ٧٧ مسئولیت قتل داریوش و پروانه فروهر را بر عهده گرفت.

به محض خروج پرستو فروهر از وزارت اطلاعات، خبر آن در صفحه فیسبوک داریوش و پروانه فروهر منتشر مى شود.

14 سال  پيش  پروانه فروهر به همراه همسرش در وحشت‌انگيزترين ترور سياسى كشور به دست مأموران جمهورى اسلامى کاردآجين شد. سال ١٣٧٧ بود و او تازه ٥٩ ساله شده بود و در اوج شكوفايى فكرى و پختگى سياسى بود.در شب يكم آذرماه ۱۳۷۷، دشنه‌به‌دستان وزارت اطلاعات به خانه پروانه و داريوش فروهر رخنه كردند و آن دو را در برابر يكديگر و به طرزی وحشيانه به قتل رساندند. به گفته نيازى، مسئول قضايى پرونده قتل فروهرها، پيش از آغاز عمليات، درگيرى لفظى شديدى ميان قاتلان و پروانه و داريوش فروهر درمی‌گيرد. در هنگام كشتن داريوش، مقاومت او، منجر به شكستن دستش می‌شود. قاتلان ابتدا داريوش فروهر را با ١٤ ضربه كارد به قتل می‌رسانند و آن گاه با فريادهاى «يا زهرا» ٢٤ ضربه بر پيكر پروانه می‌زنند. مأموران جمهورى اسلامى بيش از يك دقيقه در حال فرود آوردن كارد بر پيكر پروانه بودند و، پس از آنكه ديدند كه بدن او همچنان تكان می‌خورد، بار ديگر به وى حمله‌ور شدند. گويى با فرود آوردن کارد بر پيكر شيرزن ايران‌زمين و همسر دلير و ميهن‌پرستش می‌خواستند همه عقده‌هاى ضدايرانى و ضدآزادى خود را بگشايند.

 بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
طبق اعترافات قاتل سعید امامی در وئدیوهای پخش شده هر دو نفر قبل از قتل بیهوش شده بودند. به نظر بنده طرز قتل ابعاد فاجعه را اصلا تغییر نمیدهد لذا لزومی در به غلط تصویر کشیدن صحنه قتل وجود ندارد