بودجه کلان برای تحمیق مردم و بی لیاقتی برای میراث تاریخی

جمهوری اسلامی در کنار اسلحه و چماق برای سرکوب مردم وآزادیخواهان، حکومت تمامی رسانه ها و ابزار تبلیغاتی خود را بکار گرفته تا مردم را در نادانی نگه دارد. از جمکران امام زمان و زیارت قبور تا سینه وزنجیر زنی ، از روضه خوانی تا سفره انداختن و قرآن روی سر گذاشتن، همه وهمه در خدمت تحکیم این نظام و ایدئولوژی آپارتاید آنست.

میراث تاریخی سرزمین ما و اغلب منابع طبیعی و زیست محیطی ایران در دوران جمهوری اسلامی بشدت ضربه خورده و شاید میزان این ویرانگری ها در هیچ دوره تاریخی سابقه نداشته است. برای این رژیم آنچه مهم است، سوء استفاده از منابع مالی کشور و حفظ قدرت سیاسی مذهبی استبدادی است. باین منظور در کنار اسلحه و چماق برای سرکوب مردم وآزادیخواهان، حکومت تمامی رسانه ها و ابزار تبلیغاتی خود را بکار گرفته تا مردم را در نادانی نگه دارد. از جمکران امام زمان و زیارت قبور تا سینه وزنجیر زنی ، از روضه خوانی تا سفره انداختن و قرآن روی سر گذاشتن، همه وهمه در خدمت تحکیم این نظام و ایدئولوژی آپارتاید آنست.

در بودجه 539 هزار میلیارد تومانی سال 90 جمهوری اسلامی هزینه بسیار بالائی برای تبلیغات مذهبی خرافی در نظر گرفته شده است. سایت دولتی راسخون مینویسد: طبق قانون برنامه پنجم سال 1390 برنامه در جهت "تعمیق ارزش های اسلامی وباورهای دینی به بیش از 800 میلیارد تومان میرسد"،"همين‌طور در ارتباط با مصلاها و مساجد در سال 1389 حدود 110 ميليارد تومان مصوب شد كه در سال 1390 به بيش از 500 ميليارد تومان افزايش يافته است يعني حدود 5 برابر."

بعلاوه، خبر زیر نیز بیان اختصاص دادن هزینه سنگین برای تبلیغات گوناگون مذهبی دولتی میباشد. در اینجا خبر کامل را میاوریم تا خود خواننده به اعماق این سیاست ویرانگر توجه کند.

ایرنا در خبر 28/04/1390 موضوع را چنین بیان میکند: "معاون ارتباطات و پشتيباني سازمان دارالقرآن الكريم گفت: سه هزار و 100 مركز قرآني شامل يكهزار و 800خانه قرآني روستايي و يكهزار و300موسسه قرآني در سراسر كشور فعاليت مي كنند.

روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي بوشهر به نقل از سيد محمد مهدي بحرالعلوم افزود: براي توسعه فعاليت‌هاي قرآني در اين مراكز از روخواني تا دروس تخصصي مثل تجويد، حفظ و روانخواني و دورهاي تربيت معلمي نيز برگزار مي شود. وي درباره توسعه فعاليت‌هاي قرآني در دانشگاه‌هاي كشور اظهارداشت: تفاهم نامه اوليه با نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه‌ها انجام شده كه در حال نهايي شدن براي استفاده از ظرفيت‌هاي دو طرف براي فعاليت‌هاي قرآني در دانشگاه‌ها است و تفاهم نامه‌اي نيز با وزارت بهداشت ذرمان و آموزش پزشكي براي فعاليت‌هاي قرآني در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي منعقد شد كه اين دو فعاليت در دانشگاه‌هاي كشور در دست اقدام است. معاون ارتباطات و پشتيباني سازمان دارالقرآن الكريم گفت: در بحث نهضت قرآن آموزي در بين نيروهاي مسلح و وزارت دفاع با توجه به تصويب منشور توسعه فعاليت‌هاي قرآني كه در شوراي عالي انقلاب فرهنگي به تصويب رسيد، ساز و كارهاي جديد به وجود آورده است. وي اضافه كرد: براي ماه مبارك رمضان مراسم جزء خواني قرآن و حضور در نمايشگاه بين المللي قرآن در دستور كار داريم.

بحرالعلوم بيان كرد: اعطاي مدرك حافظان قرآن در سراسر كشور روز 31 تير ماه انجام و ثبت‌نام براي مسابقات تفسير قرآن از اول ماه مبارك رمضان آغاز واين مسابقات در روز 27 آبان ماه 90 در 200 حوزه امتحاني برگزار مي‌شود.

او ادامه داد: بخش شناخت و استعدادهاي درخشان قرآني، راه اندازي مجمع خيرين قرآني، آموزش‌هاي دوره‌هاي تخصصي قرآن در تربيت مدرس، ممتحن و داور قرآن، برنامه قرآني دهه فجر، تكريم چهره‌هاي قرآني موفق كشور وصدور مجوز براي موسسات قرآني از مهم‌ترين برنامه اين معاونت تا پايان سال جاري است.

وي با بيان اينكه در حوزه نظارت بر چاپ و نشر قرآن فعاليت مستمر داريم افزود: در طول سال هيات‌هايي را براي بازرسي و نظارت در سراسر كشور اعزام مي‌كنيم كه اكنون نيز چندين هيات در كشور در حال بازرسي، نظارت و بررسي از فعاليت‌هاي موسسات قرآني هستند."

داوری با شما، خواننده است. در جامعه ایران با این همه فقر و بیعدالتی وبا این همه نیازمندی های فرهنگی واجتماعی به چنین سیاست زشتی احتیاج نیست. چنین کارزار سازمان یافته که هدفش تبلیغات مذهبی شیعه و رواج خرافات دینی اسلام میباشد، در واقع هدف ایجاد حمایت فعال نسبت به حاکمان مستبد وفاسد کنونی رادنبال میکند. در دوره بودجه یکساله بر پایه گفتار فوق، برای اجرای این طرح، هزینه های مربوطه را باید چنین در نظر گرفت:

بودجه ساخت و گرداندن 3100 مرکز قرآنی

بودجه تربیت مدرس وداور قرآن وچاپ قرآن

بودجه برای آموزش روخوانی و حفظ قرآن

بودجه فعالیت قرآنی در دانشگاه

بودجه تدارک مسابقات قرآنی و اجرای آن

بودجه برگزاری نمایشگاه بین المللی

بودجه هیات بازرسی ونظارت مراکز قرآنی

بودجه اداری و پرسنلی ورسانه ای مربوط باین کارزار.

در زمانی که این همه پول برای فریب مردم بکار میاید، میراث طبیعی، تاریخی وفرهنگی ما زیان میبیند. خلیج فارس و دریای خزر و دریاچه ارومیه وزاینده رود آلوده میشوند و در بحران ژرف حیاتی قرار میگیرند. روند تخریب تخت جمشید، ویران نمودن خانه فردوسی و مجسمه های این شاعر حماسه سرا، به ویرانی کشاندن آتشکده آناهیتا، و روند تخریب وسرقت صدها اثر دیگر، جانکاه است وهمه وهمه نشانه دشمنی این حکومتگران شیعه با تاریخ ما میباشد. گزارش خبرگزاری مهر از وضعیت کنونی مسجد جامع اصفهان خود بهترین روایتگر بی توجهی های رژیم و بیانگر اقدامات تخریبی شدیدی در این مسجد است که از زمان موشک اندازی زمان جنگ با عراق تا کنون سابقه نداشته است. بی کفایتی نظام آسیب های شدیدی را به بزرگ ترین و نفیس ترین مسجد تاریخی ایران وارد آورده است.

 

نظر کارشناسان بر آن است که مسجد هزار ساله جامع اصفهان به عنوان مهمترین مسجد تاریخی ایران که بر آن لقب کلکسیون معماری ایرانی اسلامی را گذاشته اند دچار تخریبی تدریجی اما گسترده شده است. در این حکومت اگرچه به دلایل مختلف بسیاری از میراث فرهنگی و طبیعی ایران دستخوش بی توجهی وویرانی گردیده، اماباید بیان کرد که نسبت به گذشته اقدامات تخریبی در مسجد جامع اصفهان افزایش یافته است.

 

در دهه ۱۳۵۰ خورشیدی، کاوشهای باستان شناسان نشان داد که مسجد جامع اصفهان روی بنایی از دوران پیش از اسلام ساخته شده است. همچنین در کف مسجد و میان دیوارهای قطور آن، آثاری از یک مسجد متعلق به ۱۲۰۰ سال پیش بدست آمد. با این حال، بیشتر ساختمانهای کنونی مسجد از دوره سلسله سلجوقی برجای مانده اند و حداقل بین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ سال دیرینگی دارند.

 

می بینید که چگونه ثروت این کشور برای خرافات و کهنه پرستی و مال پرستی آخوند و یار آخوند به هدر میرود ودر همان زمان تاریخ وهستی ما ضربه میخورد. مشتی ناآگاه ومستبد وحریص بر جامعه ما سلطه داشته واین همه میراث تاریخی، که فرهنگ ماست ، روح وروان ماست، زیان می بیند و گاه بطور قطعی نابود میشوند.

پاریس

19/07/2011

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.