رفتن به محتوای اصلی

انجمن کارگری دمکراسی خواه کارگران را به تظاهرات 25 بهمن فرا خواند
13.02.2012 - 07:08

شورای هماهنگی راه سبز امید در آستانه ی ۲۵ بهمن و سالگرد حضور خیابانی مردم به دعوت میرحسین موسوی و مهدی کروبی و همچنین سالگرد آغاز زندان خانگی رهبران جنبش سبز در بیانیه ای از تمامی همراهان و حامیان جنبش سبز دعوت کرده از ساعت ۴ تا ۷ بعد از ظهر روز ۲۵ بهمن ماه در تهران در پیاده‌روهای خیابان‌های انقلاب و آزادی، حدفاصل میدان فردوسی و تقاطع نواب، و در شهرستان‌ها در خیابان اصلی هر شهر، بنابر تصمیم فعالان محلی، اقدام به پیاده‌روی سکوت کنند.
دعوت شورای هماهنگی راه سبز امید از مردم برای شرکت در اعترا ض خیابانی در شرایطی صورت می گیرد، که دامنه سرکوب و اختناق توسط حکومت طی هفته های اخیر و بدنبال اعلام تحریم و عدم شرکت در انتخابات و نگرانی آنها از گسترش اعتراضات سیاسی و اجتماعی، به حد بیسابقهای افزایش یافته و بنحو فزاینده ای همچنان در حال افزایش است.
در طێ هفته های اخیر، تعداد زیادی از روزنامه نگاران، خبرنگاران، وبلاگ نویسان، فعالین کارگری و اجتماعی و دیگر منتقدین و فعالان جنبش سبز باز داشت گردیده، دسترسی سی ملیون ایرانی به اینترنت دشوار گردیده، فشار مضاعف بر زندانیان سیاسی افزایش یافته و حتی خبرنگاران رادیو بی بی سی و نزدیکان آنها نیز از تشدید تعرضات پاسداران استبداد و استثمار مصون نماندهاند.
تعطیلی واحدهای تولیدی با شتاب ادامه دارد و عدم پرداخت به موقع دستمزد و حقوق کارگران به صورت مزمن در آمده است، بیکاری دم به دم فزونی می گیرد، سیر صعودی تورم و گرانی و به موازات آن سقوط روزافزون ارزش دستمزدهای دریافتی کارگران و حقوق بگیران با شتاب تدوام دارد و با گسترش دامنه تحریم های اقتصادی امکان وخیم تر شدن اوضاع اقتصادی اجتناب ناپذیرگردیده است. در چنین شرایطی که سرنوشت مردم و کشور در اثر سیاستها و رفتار دیکتاتوری حاکم و تدوام آنها از هر سو در معرض تهدیدات خطرناک قرار گرفته است، عامل حضور مسالمت آمیز خیابانی مردم برای رهایی مردم و کشور از وضعیت خطرناک کنونی و رهایی زندانیان سیاسی، بویژه در شرایطی که حکومت با بی سابقهترین مخالفت ها و بحران ها دست به گریبان است، اهمیت درجه اول را دارد.

کارگران و زحمت کشان!
حکومت همانگونه که خود شما به تجربه دریافته اید، برغم وعدهای رنگارنگی که تاکنون داده است و با وجود اعتراضات و اعتصابات شما، نه تنها قادر به حل معضلاتی مانند بیکاری، ایجاد رونق اقتصادی، کاهش تورم و افزایش دستمزد و حقوق زحمتکشان و ایجاد تناسب میان دستمزدها و هزینه ها نیست، بلکه با تداوم برنامه ها و رفتار خویش این معضلات را پیچیده تر کرده است و نشان داده است که قادر به اداره جامعه نیست.
بی تردید با تدوام حکومت کنونی وضع زحمتکشان بیش از پیش وخامت خواهد یافت. اکنون کنار زدن این حکومت برای سرنوشت و آینده کشور و مردم ما، بخصوص برای کارگران و مزدبگیران، به یک امر سرنوشت ساز تبدیل شده است. خوشبختانه هم اینک زمینه های کنار زدن جریان حاکم با وجود جنبش سراسری مردم ایران، نارضایتی گسترده اجتماعی، بسیج جهانی نیروهای مدافع حقوق بشر علیه سرکوب مخالفان توسط حاکمان ایران و تفرقه و گسیختگی فزاینده در درون نظام حاکم امکان کامیابی جنبش مردمی را بنحو چشمگیری افزایش داده. در شرایطی که ایجاد تحول در کشور ما اهمیت حیاتی پیدا کرده است و آینده و سرنوشت ما با این تحول گره خورده است، ما کارگران نیز باید نقش درخور و شایسته خویش را با شرکت فعال در جنبش مردمی و در تغییر و تحولات پیش روی که بدون مشارکت گسترده و متحدانه تمام گروه ها و خرده جنبش های اجتماعی و تجمع همه آنها در جنبش سراسری موجود ممکن نیست، ایفا کنیم. افزایش سرکوب ها در هفته های اخیر بیش از هر چیز نشانه ضعف و درماندگی و نگرانی حکومت از خیابانی شدن اعتراضات و انفجار اجتماعی است. همین امر خود نشانه جنبشی است که استعداد و ظرفیت تبدیل شدن سریع به یک جنبش تودهای نیرومند کارساز را در خود نهفته دارد. خیابانی شدن اعتراضات این فرایند را شتاب خواهد بخشید و قدر قدرتی ادعایی رژیم را بی اعتبار خوا هد کرد. راه مقابله با تشدید سرکوب در شرایط و توازن قوای کنونی نه پناه بردن به روش های محافظه کارانه، بلکه توسل به اقدامات مسالمت جویانه تعرضی خیابانی است.

برداران و خواهران کارگر!
تداوم این حکومت یعنی تدوام و افزایش بیکاری، سقوط بیش از پیش سطح درآمد کارگران و مزدبگیران، ژرفش شکاف طبقاتی، افزایش کودکان خیابانی، تن فروشی، تشدید استثمار طبقه کارگر، حذف قوانین کار، سرکوب اتحادیه ها و سازمانهای کارگری و...
انجمن کارگری دمکراسی خواه، از دعوت شورای هماهنگی راه سبز امید برای شرکت در اعتراض خیابانی حمایت می کند و به سهم خویش از کارگران و مزد بگیران دعوت می کند که بطور وسیع در این اعتراض همگانی ملی شرکت نمایند.

انجمن کارگری دمکراسی خواه
٢٣ بهمن ١٣٩١ 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

داریوش حاجبی
سایت ایرا گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.