اشپیگل: گزارشگر جام جهانی دویچه وله در زندان بسر می برد

پگاه آهنگرانی که قصد داشت برای دویچه وله از جام جهانی فوتبال زنان گزارش بدهد، آخر هفتۀ پیش برای اولین بار موفق شد با مادرش تماس تلفنی بگیرد. تا کنون در مورد دلایل بازداشت به وی توضیحاتی داده نشده است


پگاه آهنگرانی قرار بود از جام جهانی فوتبال زنان گزارش بدهد، اما زندانی شد و ناپدید گردید.

بنا به گزارشاتی که به مجلۀ اشپیگل رسیده است، این زن فیلمساز در زندان بدنام اوین گرفتار است. آهنگرانی از پشتیبانان اپوزیسیون بشمار می رود .

هامبورگ - بازیگر ، فیلمساز و گزارشگر ایرانی پگاه آهنگرانی که 27 سال دارد روز یکشنبۀ هفتۀ پیش در منزل خود در تهران دستگیر شده بود و از آن هنگام هیچ اثری از او در دست نبود. بنا به گزارشاتی که در اختیار اشپیگل قرار گرفته پگاه آهنگرانی در زندان بد نام اوین نگهداری می شود. حکومت در این مکان مخالفان سیاسی خود را به بند می کشد.

پگاه آهنگرانی که قصد داشت برای دویچه وله از جام جهانی فوتبال زنان گزارش بدهد، آخر هفتۀ پیش برای اولین بار موفق شد با مادرش تماس تلفنی بگیرد. تا کنون در مورد دلایل بازداشت به وی توضیحاتی داده نشده است.

آهنگرانی از پشتیبانان جنبش سبز بشمار می رود که در ایران بر علیه حکومت احمدی نژاد بپا خواسته است. آهنگرانی هم سرنوشت مریم مجد، عکاس ورزشی است که از جانب بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال آلمان "پترا لاندرز" برای نظارت بر بازی های جام جهانی به آلمان دعوت شده بود. مریم مجد مدت کوتاهی پیش از سفرش به آلمان، در تهران بازداشت شده بود.

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.