اکبر امینی به شرط معرفی روزانه خود به پلیس امنیت آزاد شد

اکبر امینی
اکبر امینی پس از یک روز بازداشت با تعهد اینکه هر روز خودش را به پلیس امنیت معرفی کند روز 22 بهمن آزاد شد .

اکبر امینی شهروندی که ۲۵ بهمن ماه سال گذشته همزمان با اعتراضات مردمی، با نمادی سبز به بالای جرثقیل رفته بود و21 بهمن نیروهای امنیتی با هجوم به خانه وی و تفتیش محل، بازداشت اش کرده بودند، پس از یک روز بازداشت روز 22 بهمن آزاد شد که وی باید از تاریخ 22 بهمن تا اطلاع ثانوی هر روز صبح به پایگاه پلیس امنیت تهران برای معرفی وتعهد کتبی مراجعه کند .

لازم به ذکر است بازداشت کنندگان با استناد به حکم قاضی رشته احمدی و به دلیل مصاحبه اکبر امینی در طی روزهای گذشته با رسانه‌ها اقدام به بازداشت دوباره وی کرده اند.

اکبر امینی، شهروندی که ۲۵ بهمن ماه سال گذشته همزمان با اعتراضات مردمی، با نمادی سبز به بالای جرثقیل رفته و قصد توجه افکار عمومی به شرایط موجود را داشت، که توسط ماموران بازداشت و به زندان منتقل می شود، چند روز پیش طی مصاحبه ای به شرح وقایع آن روز و نحوه دستگیری و شکنجه و زندان خود پرداخت.

امینی تاکید کرده بود "علی رغم همه فشارهایی که پس از آن بر من و خانواده ام رفته است چون این راه را آگاهانه انتخاب کرده ام پس اگر هزار بار دیگر هم زندانی شوم از هدفم کوتاه نخواهم آمد."

صبح روز ۲۵ بهمن ماه ۱۳۸۹ در راهپیماییِ اعتراضی مردم ایران تعداد زیادی از مردم ایران و کاربرانِ اینترنت شاهد واقعه ای بودند که طی آن اکبر امینی با بالا رفتن از یک جرثقیل و بالابردن نمادهای اعتراضی و عکس هایی در دست تلاش کرد تا توجه افکار عمومی را به خود جلب کند اما همان زمان توسط نیروهای امنیتی دستگیر و سپس  روانه ی زندان شد. این شهروند معترض ماهها در بندهای ۲۰۹ وزارت اطلاعات و ۳۵۰ زندان اوین به سر برده بود.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.