توقف فروش جرثقیل‌ به ایران به دلیل استفاده آن در اعدام ‎

شرکت ژاپنی تادانو که از معدود فروشندگان چرثقیل به ایران بود، معامله با جمهوری اسلامی را متوقف کرده است. این شرکت، دلیل توقف معاملات خود را استفاده از چرثقیل‌های تادانو برای اعدام در ملاعام، توسط ایران اعلام کرده است.

 

شرکت ژاپنی "تادانو" که از معدود فروشندگان چرثقیل به ایران بود، معامله با جمهوری اسلامی را متوقف کرده است. این شرکت، دلیل توقف معاملات خود را استفاده از چرثقیل‌های تادانو برای اعدام در ملاعام، توسط ایران اعلام کرده است.

روزنامه نیویورک تایمز خبر از توقف فروش جرثقیل‌های ساخت شرکت "تادانو" به ایران می‌دهد. به نقل از این روزنامه شرکت تادانو از روز سه‌شنبه (۱۲ ژوئیه/ ۲۱ تیر) معامله با ایران را متوقف کرده است. این شرکت اعلام کرده است گزارش‌های تصویری مختلفی دریافت کرده که نشان می‌دهد جمهوری اسلامی برای اعدام در ملاعام از چرثیقل‌های تادانو استفاده کرده است.

گزارش‌های تصویری که به شرکت فرستاده شدند از قرار توسط کمپینی به نام "متحد علیه ایران هسته‌ای" تهیه شدند. رئیس این کمپین، مارک والاس چند روز پیشتر در مقاله‌ای در روزنامه "لس آنجلس تایمز" خاطر نشان کرده بود که شرکت تادانو از معدود فروشندگان جرثقیل به ایران است و از این جرثقیل‌ها برای اعدام در ملاعام استفاده می‌شود.

کمپین "متحد علیه ایران هسته‌ای" نام هشت شرکت بین‌المللی فروشنده جرثقیل به ایران را همراه تصاویر اعدام در ملاعام در ایران منتشر کرده است. این کمپین موفق شد سال ۲۰۱۰ شرکت ترکس، دیگر سازنده بین‌المللی جرثیقل را که در تکزاس آمریکا مستقر است، متقاعد به توقف فروش جرثقیل به ایران کند.

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.