ارتش سوریه با همکاری کارشناسان ایرانی در حمص گاز سمی به کار برد

سروان عبدالسلام احمد از اعضای ارتش آزاد سوریه تاکید کرد نیروهای دولتی تحت اشراف کارشناسان ایرانی و روس در عملیات اخیر در حمص از گازهای سمی ممنوع استفاده کردند

سروان عبدالسلام احمد از اعضای ارتش آزاد سوریه تاکید کرد نیروهای دولتی تحت اشراف کارشناسان ایرانی و روس در عملیات اخیر در حمص از گازهای سمی ممنوع استفاده کردند.

این افسر مخالف روز سه شنبه 14 – 2 – 2012 در گفتگو با العربیه تاکید کرد ارتش سوریه برای ورود به حمص از گاز اعصاب استفاده کرد و قصد داشت در مناطق " جبل الزاویه " و " الزبدانی " نیز از آن استفاده کند.

این افسر مخالف که در واحد شیمیایی ارتش سوریه خدمت می کرد تاکید کرد رژیم مواد سمی فراوانی در اختیار دارد و بکارگیری نسبت کمی از آن ممکن است به کشتار جمعی منجر شود.

او افزود :" به کارگیری مواد شیمایی تحت اشراف کشورهای تولید کنند آن یعنی روسیه و ایران انجام می شود و این دو کشور زمان و مکان استفاده از آن را تعیین می کنند."

عبدالرزاق تاکید کرد سلاح شیمایی به شکل انحصاری فقط در اختیار لشکر چهارم ارتش و گارد ریاست جمهوری قرار دارد.

وی تاکید کرد " در حال حاضر ماموریت ارتش سوریه کشتن مردم است در اطراف دمشق دست به کشتار جمعی زدند."

او افزود : "جدا شدن از ارتش در حال حاضر بسیار سخت شده است. هوادران رژیم نظامیان مشکوک را به شدت زیر نظر دارند . برخی افسران از بیم جدایی از ارتش طی ماه های گذشته حتی برای یک روز نیز نتوانستند مرخصی بگیرند."

به گفته او برخی افسران تنها به دلیل دنبال کردن اخبار انقلاب از العربیه و دیگر کانال هایی که مسائل سوریه را پوشش می دهند مورد بازجویی قرار گرفتند.

عبدالسلام تاکید کرد اخیرا با همکاری ارتش آزاد توانست از دمشق خارج شود و به مخالفان بپیوندد.

العربیه

منبع: 
سایت ایران گلوبال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.