بگذارید رژیم جمهوری اسلامی پابرجا بماند

آزادی های سیاسی و اجتماعی بیشتر بهتر است در روندی آهسته و در طول زمان انجام شود. بگذار این کار دهه ها طول بکشد، سی سال، چهل سال، اما در اثر یک جنگ داخلی که در نتیجه یک حرکت سرنگونی طلبانه بوجود می آید کشور دچار هرج و مرج هایی مثل سوریه نخواهد شد و مردم یکدیگر را قتل عام نخواهند کرد و خرابی بوجود نخواهد آمد. نتیجه چنین استراتژی این خواهد شد که آن ایرانی که ما آرزو داریم، برای فرزندان و یا نوه های ما فراهم خواهد شد. بگذار چنین باشد.

 

احساس میکنم این زهرخند روزگار است بر من و دیگرانی چون من. مایی که زمانی سرنگونی طلب بودیم، امروز از ترس بدتر شدن اوضاع نظر دیگری داریم. ایکاش ما انقلابیون سال 57 شعور امروز را داشتیم و به دنبال اصلاح  آن و نه سرنگونی می بودیم.

امروز که به سرنوشت لیبی و مصر و بخصوص عراق و سوریه می نگرم، از تصور سرنوشتی مشابه برای ایران مو بر تنم راست میشود. میدانم که بلافاصله پس از گفتن این حرفها، اگر مخالفین گفته های من حرف از خستگی و بریدگی کسانی مثل من به میان نیاورند (خوشبختانه ادبیات اوایل انقلاب کم جان تر از آن شده که وصله «نوکر آخوند» به امثال من بزند) – اما شروع میکنند به شرح این که «چرا در صورت سرنگونی رژیم ایران ما مانند عراق و سوریه و .. نخواهد شد». در پاسخ خواهم گفت که اگر تضمینی بر این سخن بود که سرنگونی رژیم اسلامی با کمترین هزینه انجام میشد و ایران ما تکه تکه نمیشد مثل همین عراق یا لیبی و سوریه امروز، من هم از ایده سرنگونی پیروی میکردم. مشکل اینجاست که اولا.. این توانایی در مخالفان جمهوری اسلامی وجود ندارد که آنرا سرنگون کنند لذا حنجره سرنگونی جر دادن در این مورد آب در هاون کوبیدن است. خوش خیالی های اوایل انقلاب که اینها سه چهار ماه دیگر خواهند رفت دیگر نباید فکر غالب ما باشد. ثانیا من هیچ گونه «تضمینی» را در این مورد نمی پذیریم. هیچ تضمینی وجود ندارد که در صورت درگیری با حکومت مرکزی مانند آنچه که در سوریه در جریان است،  ایران مثل سوریه یا عراق (به عقیده من بدتر از آنها) نشود و هیچ ریسکی را نباید قبول کرد. این گونه سرنگونی برای رسیدن به آزادی ارزش هزینه اش را ندارد.  

امروز آخوندها میدزدند و میبرند. در رژیم آینده هیچ تضمینی نیست که ندزدند و نبرند. خر همان است و فقط پالانش عوض میشود. وقتی یک عادتی بر مردمی غالب شد از میان بردن رژیم ها و حکومت گران تاثیر چندانی بر عادات زشت ندارد بلکه زمان و تربیت لازم است. آخوندها دیکتاتور هستند. آری، تضمینی نیست که رژیم آینده ایران چنین نشود. سرنگونی همراه خشونت با خشونت ادامه پیدا خواهد کرد و وقتی شیرازه امنیتی، انتظامی و نظامی کشور از هم بپاشد، رژیم تازه برای جمع و جور کردن آن با مشکلات زیادی دست به گریبان خواهد بود و وضع بدتر از جمهوری اسلامی خواهد شد. هر ولایتی برای خودش حاکمی و سیستم امنیتی و نظامی خودش را خواهد داشت و این بجز بلبشو نیست. اوایل انقلاب و این که تا دوسال حکومت مرکزی نفوذی در کردستان نداشت یادآور خوبی است.  آخوندها به زندگی خصوصی مردم و نوع پوشش آنها کار دارند. آری.. این تنها موردی است که میتوان تضمین کرد که در صورت سرنگونی آخوندها بدست خواهد آمد. اما پذیرش ریسک بزرگ سرنگونی رژیم و پیامدهای آن بخاطر این مساله به نظر من ارزش امتحانش را ندارد.

پس از 33 سال تجربه سیاسی به این نتیجه رسیده ام که بهترین راهکار سیاسی نگهداشتن چارچوب رژیم اسلامی و تلاش در جهت اصلاح آن است. مخالفین داخلی و خارجی باید تضمین کنند که قصد براندازی رژیم را نخواهند داشت و سیستم امنیتی کشور را زیر سوال نخواهند برد. در عوض رژیم نیز در مورد نوع پوشش مردم و زندگی خصوصی شان دخالتی نکند تا مردم نفسی بکشند.

آزادی های سیاسی و اجتماعی بیشتر بهتر است در روندی آهسته و در طول زمان انجام شود. بگذار این کار دهه ها طول بکشد، سی سال، چهل سال، اما در اثر یک جنگ داخلی که در نتیجه یک حرکت سرنگونی طلبانه بوجود می آید کشور دچار هرج و مرج هایی مثل سوریه نخواهد شد و مردم یکدیگر را قتل عام نخواهند کرد و خرابی بوجود نخواهد آمد. نتیجه چنین استراتژی این خواهد شد که آن ایرانی که ما آرزو داریم، برای فرزندان و یا نوه های ما فراهم خواهد شد. بگذار چنین باشد. رسیدن به آزادی دیرتر، اما کامل تر و همراه با امنیت و رفاه بهتر خواهد بود. بگذار نسل حکومت گران و حکومت شوندگان امروز به دیار هزار سالگان کوچ کنند و فرزندان آنها که باهم مشکلی ندارند در کنار هم زندگی کنند. بگذار نسل اهل جبهه ملی و 28 مرداد بهمراه سلطنت طلبان مخالفشان و بحث های بی پایان و ویرانگر شان به زیر خاک برد و اثری از آنها و بحث هایشان نماند. بگذار نسل آخوندها و مخالفانشان و عقده ها و مطالبات شان و حس انتقام جویی های شان  به زیر خاک برود. بگذار نسل توده ای، مجاهد، فدایی و دیگر مدعیان میدان به زیر خاک برود. بگذار دهه هایی بگذرد و نشانی از آنها نماند آنچنانکه نشانی و صحبتی از مشکلات بین حکومت گران قاجار و رعیت زیر فرمان شان در دوران پهلوی جز در کتب درسهای تاریخ نبود و فرزندان آنها دنیای دیگری را ساختند خالی از عقده ها و درگیری ها. بگذار نسل دیروز و امروز ایرانیان، از آخوندهای حکومت گر گرفته تا بچه بی پناه گل فروش سر چهار راه، مشکلات عدیده و بی پایان شان را با خود به زیر خاک ببرند تا نسل آینده فارغ از این درگیری ها ببیند چه آینده ای را برای خود میتواند رقم زند.

هرچه رژیم اسلامی از تهدید سرنگونی که کابوس هرشب خامنه ای هاست بیشتر خیالش راحت شود، بندهای اسارت بر گردن مردم شل تر خواهد شد و نفسی به آسودگی خواهند کشید و شرایط تغییر زودتر فراهم خواهد شد. 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
عزیزم.. اختیارش دست آخونده هست.. برو ازش بگیر.. حال من هم اینجا حمایت کنم چه کسی واسه این حرفهای من و شما ارزش قائل هست؟ شماها چرا این درگیری های لفظی را جدی میگیرید؟ همچی حرف میزنید که انگار پیچ ازادی و پیچ جدایی استانهای کشور دست من یا دیگرانی که مثل من می اندیشد است. ما یه نظری داریم که میگیم کشور مثل سوریه نشود. برای شما مهم نیست.. خب بروید لشکر جمع کنید و کشور را به آشوب بکشید. شاید پس از دادن صدها هزار کشته کاری کردید که بچه هایتان در مدرسه ها به زبان مادری تان حرف بزنند. فرض کنید همین الان چند سالی است به هدف تان یعنی جدایی آذربایجان یا کردستان رسیده اید. حالا باید به خودتان پاسخ دهید که آیا به این خسارت جانی و مالی در ابعاد چندصدهزار میارزید؟ پاسخ فردا را همین امروز بدهید و تصمیم بگیرید.
تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ببین عزیز. همین که نوشتی من از آدمکشان جمهوری اسلامی دفاع میکنم باعث شد که پاسخی برای شما ننویسم. مثلا میخوای برای اثبات این که از آدم کشهای جمهوری اسلامی دفاع نمی کنم خواستار سرنگونی جمهوری اسلامی بشوم؟ عکس دوران جوانی من هنگامی را نشان میدهد که بر علیه نظام شاهنشاهی اسلحه بدست گرفته بودم. مخصوصا آنرا میگذارم که وقتی از نظام پادشاهی دفاع میکنم خواننده بداند که من هم در تجربه و هم در تئوری راهم را پی گرفته ام. و نیز شجاعت بدست گرفتن اسلحه را هم دارم. اما به جایی رسیده ام که این «شجاعت» را جز بلاهت نمیدانم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای کردی
به خدا و به هرچه ایمان دارید ما جهانی می خواهیم که در آن هیچ انسانی درد و ناراحتی نداشته باشد
ما جهانی می خواهیم که در آن تبعیض و بی عدالتی نباشد
ما جهانی می خواهیم که در آن نلسون ها 27 سال حبس نکشند
جهانی که انسان ها حق نوشیتن به زبان مادری خودشان را داشته باشند
جهانی که عدالت در تمام زمینه میان تمام انسان ها رعایت شود
به خدا ضد فارس نیستیم
ما ضد تبعیض و ظلم و ستم بر اقوام و ملت ها در ایران هستیم
ما ضد کسانی هستیم که فقط معتقد هستند به این جمله :زبان من،فرهنگ من،نژادمن،خاک هم زبان های من
آن چه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
نباید سنی بودن،بهایی بودن،کرد و ترک و عرب و. بلوچ ... بودن،سیاه بودن،عامل تبعیض باشد
درد کشور ایران نژاد پرستی است نه چیز دیگر
چون اگر عامل تبعیض مذهب بود باید اذربایجان 99 درصدی شیعه درظلم و تبعیض و ستم نبودند
خدایا به داد مظلومان برس

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای کردی
باور کنید که درد شما درد فارس و فارسگرایی و حکومت فارس است
دعوای شما بر سر قدرت است
ما می دانیم که آنهایی که در خارج و داخل فریاد تغییر رژیم را سر می دهند فقط دردشان رسیدن به حکومت است و قدرت
ما ملت های غیر فارس می دانیم که که اگر همان کسانی که فریاد آزادی و تغییر رژیم را سر می دهند بعد از تغییر رزیم تنها تغییری که در کشور اتفاق خواهد افتاد زیاد مقبره کوروش به جای زیارت کربلا و قبر امام رضا خواهد بود
راه شما با راه به قول شما حکومت آخوند یکی است و آن هم قدرت در دست فارس و تنها اولویت زبان و ادبیات فارس و بودجه متعلق به شهرهای فارس
اختلاف شما بر سر قدرت است
و دیگر مطمئن باشید هزار سال و هزار شبکه تلویزیونی هم به راه بیاندازید دیگر ملت های غیر فارس فریب شما ها را نخواهند خورد
در جریان 88 دیدید اکه هیچ تبریزی و ترک از میر حسین موسوی تبریزی هیچ حمایتی نکرد
این درس عبرت است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
محس خان! آیا شما عضو پژاک هستی وعلیه جمهوری اسلامی میجنگی؟ آیا شما پشت پستوخانه ات پنهان نشده ای؟ آیا شما اپوزیسون را رهبری میکنی؟ آیا پژاک چیزی از طریق سلاح بدست آورده است؟ آیا فکرمیکنی عکس دوران نوجوانیت را در اینرنت گذاشته ای خیلی شهامت بخرج داده ای، و شق القمر کرده ای؟ آیا فکرمیکنی با دفاع از جنازه پوسیده رژیم جنایتکار اسلامی درایران چیزی نصیب ات خواهد شد؟ آیا از اینهمه جنایت جمهوری اسلامی درس عبرت نگرفتی که خواستار ادامه جنایت در ایران هستی؟ آیا شما کلمه آزادی، عدالت و انسانیت، و رعایت حقوق بشر بگوشت خورده است؟ اگر بگوشت خورده است، پس چرا ازمشتی آدمکش حمایت میکنی، و سنگ آنانرا برسینه میزنی؟ آیا فکر میکنی فردا میتوانی درمقابل عصیان توده ها بایستی؟ اگر نمی توانی قبل ازاینکه دیرشود بخوت بیا. و در مقابل مردم نه ایست! چون همین مردم روزی استخوانهای این رژیم را خرد خواهد کرد. مطمئن باش!
تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این که ما فارسها ثروت نفتی عربها را میکشیم بالا رو بگذار دعواش واسه ما فارسها و عربها. تو خیلی بیل زنی بیا آذربایجان و کردستان ات رو جدا کن. فعلا که زورتون به آخوند دوزاری نرسیده. . ما زورمون میرسه ثروت عربها رو میکشیم بالا. مشکلی داری؟ برو حلش کن اگه زورت میرسه. جا داره حسین شریعمتداری یه شیشکی هم واسه شما ببنده. والله این حرفهای ما که به هم رد و بدل میکنیم دست مایه خنده آخوندهاست. خجالت نمیکشید شماها از این که از دور نشسته اید و میگید لنگش کن؟ اقا زورت به آخوند نمیرسه چرا شاخ و شونه واسه من میکشی؟ بعدش هم من سی ساله خودم تبعید هستم برو حقت ور از آخوند بگیر.
تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب surnabalabanquly! چرا رجز واسه من میخونی؟ جگرش رو داری برو حقت رو از جمهوری اسلامی بگیر. فعلا که می بینی که همینه که هست و زورت هم نمیرسه. از پس این آخوند بر نمیایی از پس چی میخوای بر بیایی؟ اصلا تو کی هستی؟ این حرفا کیلو چند؟ اسمت رو جرات نداری بگی. اگر من اینقدر مثل تو در مقابل فارسها عقده داشتم الان تو کوه و کمر آذربایجان داشتم پاسدار مرزی میکشتم. برو مثل پژاک بجنگ برای هدفت. اینجا الدرم بلدرم نکن. من تعجب میکنم از برخی از این حضرات عقده ای با این همه عقده خب میپوسی! من اگر اینقدر با کسی مشکل داشتم اصلا روی پا بند نمیشدم. نشستی گوشه خونه ات پشت میز کامیپوترت قایم شدی مثلا داری حقت رو میگیری؟ برو کنار بذار باد بیاد بابا.. ! آقای حسین شریعتمداری.. قربون بوقت یه شیشکی هم از کیهان ایران واسه این رفیق بمون بزن شاید دوزاری اش بیافته.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقا محسن، کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی! مردمان غیر فارس عطایت را به لقایت بخشیدند، ما را به خیر تو امید نیست، شر مرسان! بس است از کیسه خلیفه بخشیدن. شما دوباره حرفهای شاه معدوم، و پان ایرانیستهای درباری، و مشتی آخوند روضه خوان، و صیغه باز را تکرار میکنی! خمینی معدوم هم، میگفت: "بیاید! هه مه با هم!" دیدیم، جهنم ایران به چه وضعیتی افتاد، و مردم به چه دوزخی گرفتار شدند. شما انگار، بعد از سی و پنج سال از این فاجعه، و با وجود زندگی در اروپا هنوز هم، به مغز جامد و بتن آرمه تان، فرو نرفته است، که در جغرافیای جهنم ایران هر ملتی باید خودش زمام امور خود را بدست بگیرد، و خودش آنرا اداره بکند. هیچ خلقی آقا بالاسر احتیاج ندارد! و جز این هم هیچ راهی نیست. جز اینکه در خیابانهای عریض و طویل و شیک تهران، مسلسلها سه گاه زابل سر خواهند داد! و از همین جهت نیز، رژیم جنایتکار اسلامی، به دست و پا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کدام ثروت آقای محسن کردی
کدام خراسان بزرگ ؟
برادر من ثروتی که شما از آن دم می زنید از تاراج و غارت نفت عرب ها ، معادن کرد ها و ترک ها و . . . بدست آمده
شما لطف کنید به سخنان نماینده عرب ها در مجلس در یوتیوب نگاه کنید
مردمان عربی که روی نفت زندگی می کنند و در فلاکت و بدبختی هستنند
در کنار خلیج فارس هستند و اب اشامیدن ندارند
حتی 2 درصد نفت اعراب به خودشان اختصاص داده نمی شود
بروید به بودجه 93 نگاهی بیندازید تا معنای غارت را بفهمید
مثال جالبی زدید
بله انگلستان با تاراج دیگر کشورها انگلستان شد
با غارت ملت های شرق و افریقا انگلستان شد
اکثر کارخانه های بزگی مثل فولاد مبارکه با انتقال سنگ های معدنی مناطق ترک و کرد روی پا ایستاده
و اما-بزگترین مشاهیر ترک هم از خراسان بزرگ است مثل حاجی بکتاش و مولوی که در بلخ متولد شده و از ترکان خوارزمشاهیان است که از خراسان به آن مناطق مهاجرت کرده اند
تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در پاسخ جدایی طلبان از نگاه یک پان فارس عرض میکنم که مشکل فارسها نیستند. مشکل ترک هایی هستند که سیاست و اقتصاد ایران را قرنهاست که بدست دارند. آنها پان ایرانیست واقعی هستند. خاستگاه شان آذربایجان و ترکمنستان است. یعنی جایی که قاجارها از آن برخاستند و در طی دو قرن گذشته بر جای جای ایران دست یافتند. پس از انقلاب هم بخش دیگری با اینها در قدرت شریک شدند و آنها نیز به همین اندازه پان ایرانیست هستند و آن «رانده شدگان عراقی» مانند برادران لاریجانی و دیگرانی که در وزارتخارجه و سایر وزارتخانه ها قدرت را بدست دارند. از نگاه یک پان فارس.. راستش ما فارسها در یک خراسان بزرگ شامل خوزستان زندگی خوبی میتوانیم داشته باشیم و نیازی نه به کردستان داریم، نه آذربایجان، نه بلوچستان فقیر و تو سری خورده. ما قدرت صنعتی و تجاری بزرگی داریم. از قرن بیستم به بعد برای آنکه ...ادامه
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نوشتن مقاله و يا كامنت با نام مستعار ازاد است ،أما جو سازي براي هيج كس ازاد نيست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی ، اگر این فرد کامنت گذار مانند شما و همکاران گرامیتان و یا مانند ،،،،،،،،، وارد و خبره بودند , با استفاده از وی پی ن ، با آی پی های مختلف برایتان کامنت می فرستادند تا کسی هم متوجه نشود, انشا اله ایشان در محضر جنابعالی اینها را فرا خواهند گرفت ، آقای توکلی شما که اینقدر انسان با اخلاقی هستید و به افشای ماهیت افراد جو ساز و متقلب میپردازید ، خواهشمندم لطف فرموده هویت دو تن از همکاران گرامی تان که با نامهای مستعار ،،،،،،،،،،،،، به جوسازی علیه دیگر نظریات می پردازند , را برای همگان مشخص بفرمایید.
جهت اطلاع فرد یا افرادی که با این دو نام مستعار مطلب مینویسند ،،،،،،،،،،،،هستند و علاوه برنوشتن با نام اصلی ، هرجا که احتیاج به جوسازی باشدازنام مستعارمدد میگیرند.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من هويت واقعي كسي را افشا نكردم، بلكه جلوي جو سازي را بأيد كرفت، نمي شود با ده تا نام مستعار عليه كسي نوشت و أن را افشا نكرد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
گذاشتن سه کامنت ازطرف یک فرد با اسامی مختلف ، که البته هر سه کامنت ازلحاظ محتوا هم در نقد نظریات تمامیت خواهانه اقای محسن کردی یکی هستند , کاری ناپسند و زشتی است , اما از همه زشت تر وناپسندتر افشای هویت کاربران توسط آقای کیانوش توکلی میباشد ، سایت ایران گلوبال برای چندمین بار ثابت کرد که بسیار غیر قابل اعتماد است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
موضع افراد در برابر رژیم جمهوری اسلامی ربطی به نژاد و قومیت ندارد. دیدگاه سازش با رژیم هم در برخی فارس ها و هم در برخی از غیر فارس ها وجود دارد. نادرستی دیدگاه نویسنده نوشتار بالا هم ناشی از بی توجهی به پلیدی های رژیم و هراس بی پایه از سرنگونی آن است، وگرنه اثری از " نژاد پرستی"، چنانکه برخی دوستان نوشته اند، در نوشته ایشان نیست. این رژیم خود عامل همه آشوب هایی است که نویسنده از آنها یاد کرده است. در فضای دموکراتیک پس از سرنگونی همه خواست ها قابل بحث و حل و فصل خردمندانه خواهد بود.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سه كامنت آخر إز يك نويسنده است يعني دختر بلوج، تورج و مشهدي زاده يك نفر است،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای محسن کردی
بله بعد از سرنگونی احتمال هرج مرج وجود دارد زیر در این 90 سال بر اقوام و مذاهب در ایران ظلمی ده هزار ساله شده است
آقای کردی ایا به سیستان و بلوچستان رفتید
نرفتید چون شما و امثال شما در اتاقی گرم و با امکانت رفاهی فراوان نشسته در مورد اینده ایران نظریه داده اید
ولی من رفتم چون کودکی من در آنجا گذشته
می دونی برق و مدسه نداشتند چیه ؟
می دونی عزیزانت به علت نبود امکانات درمانی جلوی چشمانت پر پر شدن چیه ؟
می دونی نداشتن آب اشامیدنی چیه ؟
می دونی بزرگ بشی و نتوانی حتی یک کلمه به زبان مادری خودت بخوانی و بنویسی چه حالی به انسان دست می دهد؟
نه نمی دانی و نخواهی دانست
چون شما و امثال شما حاضرید تمام اقوام و مذاهب ایرانی نابود شوند اما زبان فقط فارسی باشد و حکومت در دست فارس و امکانت در شهر های فارس نشین
بله باید این حرفو بزنی چون زجر را ما می کشیم و لذت و آسایش را قوم شما

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام و خسته نباشید به سایت ایران گلوبال

من از اقای محسن کردی سوالاتی داشتم که خواهش می کنم به سوالات من نیز جواب دهند
1 : آقای محسن کردی ایرانی برابر و ازاد را برای من تعریف کنید
2: چرا ایران احتمال دارد بعد از سرنگونی رژیم دچار هرج و مرجی بشود
3: ایا اگر بشار اسد میان ترکمن و کرد و عرب و از طرف دیگر میان علوی ها که در راس حکومت بودند و سنی ها و مسیحی ها و دیگر مذاهب و اقوام تبعیض قائل نیودند ایا الان در سوریه شاهد جنگ فرقه ای و مذهبی و قومی بودیم ؟
4:چرا کردها در سوریه به فکر استقلال هستند ؟
5:چرا در انقلاب 57 اقوام و مذاهب بر علیه حکومت پهلوی بودند یا در برابر سرنگونی حکومت پهلوی سکوت کردند ؟
6:چرا دیگر خیلی ها از کردها ،ترک ها و عرب ها و دیگر اقوام امروزخود را ایرانی نمی دانند
7:چرا انسان به فکر جدایی می افتد؟
8: ایا ازادی یعنی برداشتن چادر و روسری؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
عزیزان اقای محسن کردی مقصر نیستند

تا زمانی که فرد در افکار نژاد پرستانه غوطه ور باشد و تحمل دیدن زبان و فرهنگ و دین و مذهب دیگران را نداشته باشد مطمئنا چنین سخنانی را بر زبان خواهد آورد
آقای محسن کردی ازادی را دوست دارد آما آزادی که در آن چند اصل باید رعایت شود
آن چند اصل که به اندازه قانون خدا مهم است عبارت است از
1 : زبان و فرهنگ و رسانه و دانشگاه باید فارسی باشد
2:امکانات اول به مناطق کویری فارس نشین داده شود و بعد اگر رسید دیگر مناطق
3:حکومت در دست فارس ها باشد حال بر اساس ازادی اشکالی ندارد ابدارچی کرد و عرب بلوچ و ترک و . . . باشد
4:تاریخ متعلق به فارس و همه نشات گرفته از قوم فارس باشد

دوستان من ازادی و برابری از دیدگاه محسن کردی و امثال انها همین است و چون با سرنگونی این رژیم احتمال آن وجود دراد که دیگر ملت های ایران به حقوقشان برسانند می فرمایند باشه همین رژیم بماند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این خشونت ها و هرج و مرج های ناشی از سرنگونی که نویسنده این مطلب خواننده را از آن می ترساند مگر همین حالا هرروز در ایران روی نمی دهد؟ این موج زورگیری ها و هرج و مرج و فساد اداری و غارت اموال عمومی و هزار جور جنایت دیگر که کشور را فرا گرفته از چشم این نویسنده اروپا نشین پوشیده مانده و تنها نگرانیش این است که ایران مثل لیبی و سوریه نشود! آخر کجای جامعه ایران به لیبی و سوریه همانند است که اینطور فرجامی برای آن پیش بینی می کنید؟! نیم میلیون کشته و معلول جنگی و دهها هزار اعدامی و صدها هزار زندانی سیاسی و شکنجه های اوینی و کهریزکی خشونت نیست؟! اگر احتمال تجزیه ای هم در کار باشد پیش از هر چیز ناشی از همین رژیم جمهوری اسلامی است که جان مردم را به لب رسانده تا به این اندیشه برسند. جای تأسف است که نتیجه " 33 سال تجربه سیاسی" چنین دیدگاه عاری از منطقی از آب درآمده است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
واقعا تاسف انگیز است روشن فکر ما این آقای کردی باشد مشخص است مملکت به کدام سو می رود. برادر من نوشتن مقاله مبنای فکری فلسفی می خواهد امثال شما که یک .......می نویسند و بعد انگ به نظر نویسان می دهند پدر این مردم را درآورده اند اینجانب هم متاسفانه در وظعیت کنونی این وضعیت را ترجیح می دهم چون روشنفکران ما که شماها باشید ملت بدبخت را در ایده آل ترین حالت به صد سال قبل برمی گردانید. به امید آنکه بیایند روشنفکرانی که به انسانسیت انسان احترام بگذارند نه به قومیت و جنس و ... . همین مرد ایدهآل جنابعالی اگر بر طبل فاشیستی نمی زد و با احترام با مردم تا میکرد مگر ملت دیوانه بودند که انقلاب کنند. متاسفانه این رشته درحال حاضر نیز از آن وضعیت که در سال 57 بریده شده در ذهن متالی ترین روشنفکران این سرزمین باقی مانده است یعنی اگر این طایفه برسر قدرت بیایند در خوشبینانه ترین حالت درباره طبل فاشیستی به

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
صد در صد با مفاله اقای دهکردی موافقم.ایشان به درستی مسئله را درک کرده اند و پتانسیل های محدود جامعه ایرانی را به خوبی در نظر گرفته اند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با قبول اینکه آقای کردی این مقاله را از روی اعتقاد درونی نوشته اند باید گفت سرنگونیهای خشونت بار نتیجه انباشت خواسته های توده مردم ,دسته بندی های فلج کننده مافیا ئی در حاکمیت که قدرت هرگونه اصلاحات را از آن سلب میکند, دیکتاتوری همردیف فاشیسم و عطش همگانی برای شروعی نوین در سیستم هائی از جنس جموری اسلامی ایران امری اجتناب ناپذیر است. عمق و درجه بی ثباتی بعد از سرنگونی به میزان انرژی منفی ذخیره شده در بطن جامعه بستگی دارد که مخالفین جمهوری اسلامی اعم از چپ و راست بدون استثنا درارتقا آن دست داشته اند و همواره خود بخشی از مشکل بوده اند تا راه حل. این حقیقت ملموس اقایان را به چنان استیصالی رهنمونشان ساخته که چاره ای جز همراه شدن با خاتمی و سبز و بنفش نداشته اند و حالا هم دست از پا درازتر استاتوس کو تحمل ناپذیر را به گذار به زندگی با موازین انسانی قرن بیست و یکمی ترجیح می دهند!!!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای محسن کردی، کدام تجزیه طلب؟
تو را خدا بس کنید.تا کی در ایران به کسی که از حقوق خود دفاع کند انگ های مختلف خواهی زد؟
تا کی به یکی پژاکی به دیگری وهابی، به یکی دیگر پان ترک و پان کرد و پان عرب خواهید گفت؟
برادر من، خود شما ها کی هستید ؟
متاسفانه در این 90 سال است که هر کسی از هر مذهب و دین و زبانی از حقوق خود دفاع کرده انگ تجزیه طلبی و وطن فروشی زده اید!
بس کنید!
ما پژاکی نیستیم.
ما وهابی نیستیم.
ما پان ترک نیستیم.
ما پان عرب و پان کرد و پان بلوچ نیستیم.

ما عضو سازمان میت ترکیه و اطلاعات اذربایجان و اقلیم کردستان و عربستان و پاکستان نیستیم.
ما ایرانی هستیم ، اما غیر فارس. و با تبعیض و جنایات فرهنگی علیه ملتهای غیر فارس، تا ابد مبارزه خواهیم کرد.

دیگر فریب حرفهای امثال شما را نخواهیم خورد.
با تشکر فراوان از مسئولان سایت ایران گلوبال که ایرانی یکپارچه اما برابر می خواهند.
تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چرا.. صدها هزار کشتار زیاد است. قبلا کشته شده اند و قابل برگشت نیستند. امروز دیگه کمتر کشته میشن.. مثلا .. بگو سالی 200 تا.. چیزی نیست!! چشم گاوه.. 200 تا کشته رو جلو بچه بذاری قهر میکنه. بذار من و تو بریم این رژیم رو ور بندازیم بپریم به جون هم ... جنگ کرد و فارس و عرب و بلوچ راه بندازیم بچه های همدیگه رو بکشیم و به زنهای همدیگه تجاوز کنیم یخده آمار بره بالا.. مث سوریه بره رو دویست هزارتا حفظ آبرو بشه که ما هم چیزی عقب نمونیم.. بعدش هم.. من اهل خوابیده پارس کردن نیستم. زورمون نمیرسه سرنگونش کنیم. همین حرفهای من تو این مقاله به گوش حسین شریعتمداری کیهان برسه یه شیشکی صدادار می بنده میگه تو دیگه خفه...! این رجزها چیه عزیز جان؟ مگه داری تخته نرد بازی میکنی؟
تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آتوسای گرامی. به نظر من هم راه حل ایران رضاپهلوی است. مشکل این است که صرف داشتن این آرزو برای به ثمر رسیدن آن کافی نیست. مشکل همین «کم هزینه» بودن کار است که شما ( و من پیش از این) ادعا میکردیم. هیچ «تضمینی» تکرار میکنم... «تضمینی» در کار نیست که هزینه کار کم باشد. هیچ تضمینی نیست که رضا پهلوی بتواند پس از سقوط رژیم کار را جمع و جور کند هرچند از نظر من بهترین انتخاب است. اگر اوضاع شلوغ شد و کشور ما مثل سوریه شد ما شما را کجا پیدا کنیم و یقه تان را بگیریم؟ تازه یقه شما و سایر سرنگونی طلبان مثل خودم را بگیریم.. آیا کشور سوریه شده ما دوباره کشور میشود؟ نمی بینید این پان ترکان در همین مکان مجازی دارند سر من و تو را به گناه ایران دوستی می برند؟ اینها تشنه خونریزی هستند. اینها عقده های سرخورده دارند. یک عده اندک برای بهمریختن کشوری کافیست. طالبان ده درصد افغانها را تشکیل نمیدهند چه آتشی سوزاند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
كردستان بزرك يك روزي تشكيل خواهد شد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای Adam، آقای Abbas، شما طوری صحبت میکنید، گوئی که با یک مشت بچه صحبت میکنید. بزرگترین هدف ایجاد جنگ داخلی در سوریه، از طرف دول خارجی، نه دموکراسی، بلکه اجرای پروژه خاورمیانه و تشکیل کردستان به اصطلاح بزرگ است، که در وهله اول از طریق تجزیه ترکیه عملی میگردد، که اینهم به این آسانی نیست. دول خارجی دو دوره است که یک دیکتاتوراسلامی به اسم "اردوغان" و حزبش را، بر سر کار گماده اند، و از طریق باند مافیائی او در تلاش اند اهداف خود را در ترکیه به پیش ببرند. در صورتیکه اذهان سیاسی و عمومی ترکیه علیه سیاست اوست. حال که دول خارجی دیدند، با سقوط بشار اسد، نه تنها ایجاد کردستان بزرگ به این آسانی میسر نیست، بلکه با چراغ سبز نشان دادن به ایران، دیکتاتور سوریه آقای بشارالاسد را، در حکومت نگه داشته اند، چون اگر قرار است رژیم اسد از بین برود، قبل از ترکیه، جغرافیای ایران از هم خواهد پاشید، و با ایجاد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
طرف دیگر حواسته های تجزیه طلبان ، پاسخ مردم ایران است که بر اساس گواهی تاریخ ، توطئه های رم و یونان و عرب و مغول و امریکا و انگلیس و اسرائیل را با شکست روبرو کردند . یعنی بهتزاست رمانتیک ها به کوه و تپه های قره باغ و قره داخ ابتدا فکر کنند و بعد بفکر قزوین و زنجان و بادکوبه باشند .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فاجعه انجاست که گروههای هویت طلب ویا بقول برخی ها تجزیه طلبان از این که ایران در سراشیب فروپاشی افتاده بود، بسیار خوشحال بودند ؛ آنان نمی فهمنند که نا امنی و جنگ داخلی بسود هیجکس نیست .بنابراین نیروهای ضد هرج و مرج در ایران ، منطقه و جهان عزم خود را جزم خواهند کرد که این اتفاق نیفتد. احزاب و جریانات سیاسی زمانی می توانند اقبال توده ای بیابند که این روانشناسی امنیت را درک کنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
براستی کسانی که پای این نوشته کامنت گذاشته اند به خود زحمت نداده اند که نوشته محسن کردی را بخوانند و بر اساس تیتر نوشته فورا و بدون فوت وقت اظهار نظر کرده اند نگرانی هایی که ایشان بدرستی در مورد سوریه ای شدن ایران مطرح کرده است ؛ قابل بحث است . بطور مثال وقتی جنبش ضد دیکتاتوری بشار اسد آغاز شد؛ بسیاری از آزادیخواهان جهان از جمله ایرانیان از آن اتسقبال کردند ولی امروز کمتر دمکراتی در جهان یافت می شود که از اپوزیسیون سوریه دفاع نماید.
تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
عزیزم... شما اصلا مطلب مرا نخوانده اید و حرفهایی که میزنید در مورد شخص دیگری است. با این وجود درد شما را می فهمم. برای شما مهم نیست که من چه میگویم بلکه مهم این است که شما چه میگویید. بسیار خوب، فقط پاسخ شما را میدهم. پاسخ شما این است که نوادگان ما، دویست سال دیگر احتمالا دارند به زبانی باهم سخن میگویند که من و شما نمیدانیم چیست. شاید اسپرانتو. و بعد به این بحث های من و شما میخندند. ول کنید این حرفها را انرژی تان را بخاطر مسائل ملی هدر ندهید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خانم Mino شما انگار توی خواب بسر میبرید، کدام اپوزیسیون منظورتان است؟ مشتی پان ایرانیسم و راسیستهای ناسیونالیست خود را پشت کلمه اپوزیسیون پنهان کرده اند، مثل شاهنشاه آریامهر و خاندان پهلوی معدوم، به بهانه حفظ "تمامیت جهنم ایران"، هیچ حقوقی به ملیتهای ایران قائل نیستند، آیا از چنین افرادی صحبت میفرمائید؟ شما انگارهنوزهم تو باغ نیستید که هر ملتی در ایران حزب سیاسی و رهبران ملی خودش را دارد، و هر خلقی برای منافع خود، و "اختیارات حق تعیین سرنوشت خود" مبارزه میکند، خانم عزیز کمی چشمانتان را باز بکنید، و اطراف خودتان را بنگرید. دیگر گذشت آن زمان، زمانی که با هندونه دادن به بغل مردم آذربایجان میگفتند،: "آذربایجان سر ایران است." دیگر تاریخ مصرف چنین شعاری، خیلی وقت است که سپری شده است. دیگر نمی توان با چنین چرندیاتی بر پشت مردم پالان گذاشت و سوار شد. لطفا از طرف خودتان صحبت بفرمائید،
چون شما

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در اپوزیسیون ایران چند دستگی وجود دارد با این وجود ، اکثر انان علیرغم نفرت و کینه ای که به حکومت آخوندی دارند ؛از هم پاشیدگی ایران دفاع نخواهند کرد و اختلافات را داخلی می بینند ولی این yenilik انگار در وزرات امور خارجه ترکیه نشسته و محور و اندازه سیاست از نظر او، منابع کشور ترکیه است . در حالی خود ترکیه روابط حسنه ای با ایران دارد و نتیجه می گیریم که که yenilik جز یی از اپوزیسیون ملی گرای ترکیه است طفلک خودش هم نمی داند که به کجا تعلق دارد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از دیگر افاضات جناب محسن کردی، ایشون میفرمایند که ، نقل به مضمون """" من سالهاست که مطالعات جامعه شناسی و تاریخ دارم """"تمام ... امیدوارم در هر دو رشته درجه پروفسوری گرفته‌اید، اگر امکان دارد "" جامعه شناسی‌ "" و "" تاریخ "" را تعریف کنید تا ما نیز از آن دریای بیکران دانش و معلومات شما بهره‌مند شویم. اهورا مزدا پشتیبانتان باد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای محسن! (کاروان رفت و تو در خواب و بیابان درپپش!)، مرگ و نفرت بر رژیمی که صدها هزار آزادیخواه را به جوخه های اعدام سپرده است، ننگ بر کسانی که مردم ایران را به خاک سیاه نشانده اند، نفرین بر کسانیکه با دستان خون آلود، و با کشتار و چپاول مردم، جغرافیای ایران را به خاک سیاه نشانده اند، آیا فکر میکنید، با حمایت شما از رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی موجودیت اش حفظ خواهد شد؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
محسن تو فکر می کنی چند بار مادر تو برای اینکه کلمه آب را به تو یاد دهد کلمه آب را تکرار کرده مادر من هم به همان تعداد دفعات سو را برای من تکرار کرده چرا آب مادر تو برتر از سو مادر من است؟ آیا شما از نژاد برتری هستید؟ و من ترک از نژاد پست؟ شما در صحن سازمان ملل قادر هستید به جهانیان بگوئید که ملت فارس از نژاد برتری هستند؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در طول چه مدت ان مردم خرافاتی ماژور ایمبری کش تعداد شان کمتر شد ؟ آیا این کم شدن به خاطر آموزش پهلوی ها و روی کار بودن طبقه باکفایت نبود ؟ حرفهای شما گیج کننده اند ! و من قادر به یافتن پیوند بین آنچه شما میگوید و آنچه تاریخ نشان میدهد نیستم ! یعنی بهتر بود قاجارها باقی میبودند ( ایران ان زمان کشوری در هم گسیخته بود ) و پهلویها نمیآمدند و آنگاه ما اکنون در قله دموکراسی در دنیا بودیم ؟.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این نظر در آغاز جالب به نظر میرسه اگر آدم ساده انگارانه به داستان نگاه کنه. شما تضمین میکنید که تا مرگ مجاهدها اون مملکت چیزی ازش بمونه؟ بچه های که قراره تو مکتب های طالبانی بزرگ شوند تحمل پذیرتر و آزاد تر فکر خواهند کرد ؟ شما فکر نمیکنید که پس از ٣٠ سال خیلی از مردم هم رفتار حکومتیان شده اند و بی خیال از آنچه در اطرافشان میگذرد ؟ ٢٠ سال دیگر مردم بهتری خواهند شد با ژرف بینی المانها ؟ تا ٢٠ سال دیگر ثروت های ایران خود را زیر زمین مخفی خواهند کرد و امید به ظهور رضا پهلوی دیگری خواهد بود ؟
تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
روی سخن من به آنهاست که به ایران نگاه میکنند نه «ضد فارسها». «ضد فارسها» بهترین تعریفی است که میتوان به این قشر انگشت شمار عقده ای نژاد پرست و فاشیست بدست داد چرا که این حرف دلشان است. من سالهاست که مطالعات جامعه شناسی و تاریخ دارم. آنچه به آن رسیدم این این که مشکل تنها حکومت قاجار و ستمگری هایش، تنها دیکتاتوری پهلوی و پیشرفتهایش، تنها جمهوری اسلامی و تبهکاری ها و ستمهایش نیست. بلکه قبل از اینها مشکل در اندیشه و فکر و اخلاق ایرانی است. و این فرهنگ و این اخلاق در طی سده ها زندگی در چهار راه حوادث مانند ایران در این مردم نهادینه شده است و ترکیبی از یک موزاییک نا متجانس در اخلاق و رفتار ما ایجاد کرده است. مردم ما در تهران پایتخت سالهای 1300 شمسی «ماژور ایمبری» آمریکایی را بخاطر عکس برداری از یک سقاخانه بسختی کتک زده و لت و پار کردند چرا که مسیحی بود و نجس و نباید سقاخانه را .. ادامه....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کامنت سوم پیرامون """ خوش خیالی و لبهٔ تیز شمشیر واقعیت """ خوانندگان عزیز بعد از افاضات جناب محسن کردی لازم دیدم تا توضیحی پیرامون """ وضعیت آچمز """ بدهم." زمانیکه نیروهای سیاسی """ مدافع سیستم """ و """ مخالف سیستم """ از یک جنس باشند، کنش‌ها و واکنش‌های آنان "" منجر به بازتولید همان نظام حاکم سیاسی "" می‌‌شود که خود این افراد با آن مخالفند. ماندگاری نظام حاکم بر ایران و """ باز تولید استبداد " در جامعه فارسی‌ از این بعد قابل بررسی است. به همین دلیل """ بن بست """ سیستم در جامعه فارسی‌ نه تنها به متلاشی شدن آن نمی‌‌انجامد بلکه فرایند نیروها """ دوام سیستم """ را در یک "" وضعیت تباهی """ تضمین میکنند. فراموش نکنیم که "" شکست مهلک و فاجعه آمیز نیست، ولی‌ شکست در تغییر مهلک و کشنده است "" ، شکست در تغییر """ فرسایش درونی‌ "" شیرازهٔ یک جامعه را تسریع کرده و مانع شناخت پذیری

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام اقای کردی من هم با شما موافقم اما بیایید این واقعیت ها رو هم اضافه کنیم طول کشیدن پروژه های عمرانی در کشور حاصل میانگین کمتر از 30 دقیقه مفید ساعت کاری ایرانیان است نه شاه یا اخوند یا بود ونبود روسری بر سر ایرانی ویا زبان فارس و....ایرانی مستقل خواهد شد که به کودکانمان قبل از بحث ومبارزه وجدان کاری رابیاموزیم به حکومت رسیدن بی ادبانی همچون احمدی نژاد حاصل رای مردمی است که صفحه مسی رو سرشار از دشنام میکنند ادب حاصل تربیت خانواده های ایرانی است نه حکومت دزد میلیاردی جمهوری اسلامی یکی از همان هزاران راننده تاکسی است که بادیدن مسافر غیربومی گران تر میگیرد ولی خوش شانس که بارسیدن به مقام فرصت دزدی بالاتر دارد یا کم کاری وزیر فرهنگ بازتاب کم کاری معلم برس کلاس است نقص وزارت بهداشت قدم اولش مدیون دکتری است که تازیرمیزی نگیرد عمل نمیکند ولو اینکه میلیاردر باشد وبیمارش بی پول
تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای عزیز!! خیلی ممنون از اظهار نظر تان. ولی این گونه اظهار نظرها با سر کشیدن سیراب شیردون تفاوت دارد. بخاطر داشته باشید که دارید در مورد سرنوشت 72 میلیون صحبت میکنید. شما چه تضمینی دارید که حتا با هزینه ای مثل کشتار ده پانزده هزار نفر ما به هدفمان یعنی سرنگونی رژیم و برقراری دمکراسی نائل شویم؟ نمی مبینید نیروهای شومی را که در همین صفحه چه پاسخ های هراس آوری میدهند؟ امثال اینها هستند که در یک هرج و مرج هرکدام گوشه ای از کشور را میگیرند و جنگ فارس و ترک و کرد راه میاندازند. هراس من از همینهاست که بزخو کرده اند که این کشور را به کام آتش بکشند. وانگهی.. روی چه حسابی اصلا 25 هزار کشته بدهیم که این رژیم برود؟ مگر جان انسانها علف خرس است؟
تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من پاسخی به نوشته های مشحون از مشکلات روانی و عقده ی کسانی که با فارسها مشکل دارند نمیدهم. بحث من اصلا چیز دیگری است. این کسان انگشت شماری بیش نیستند که نظرشان اصلا ارزش پرداختن ندارد و من نمی فهمم چرا برخی نویسندگان اصلا اینها را قابل پاسخ می بینند. از دیگر دوستان نیز بابت اظهار نظر تشکر میکنم. اما بحث جناب مانی پیرامون این «دگرگونی» من در مورد «شکل نظام» را پاسخ میگویم. من هنوز هم معتقدم که شکل نظام پادشاهی بهترین پاسخ برای ایران ماست. اما واقعیت این است که زورمان نمیرسد که رژیم را سرنگون کنیم و نظام پادشاهی را بیاوریم. لذا بجای کوفتن بر آهن سرد باید به سراغ راهکار بعدی رفت. حال «چه باید کرد؟». راهکاری که ارائه کردم راهی است که چه بخواهیم و چه نخواهیم در حال اجراست!! این را جمهوری اسلامی به ما مردم ایران تحمیل کرده. رجز خواندن دردی را دوا نمی کند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این آقا اصلان عنصر زمان نمی فهمد چیست . یکبار در سال ٥٧ در این بوجود آوردن این بد بختی سهیم بودید حالا هم چوب لای چرخ می گذارد که آخوند را حفظ کنید . به گفته عیسا کلانتری وزیر کشاورزی گوبلز اسلامی (سید محمد خاتمی ) ایران تا بیست سال دیگر به مملکت ارواح به دلیل بی ابی تبدیل خواهد شد ان وقت این آقا می خواهد چهل سال برای دموکراسی تدریجی صبر کند . آقای کردی نمی خواهد از تبدیل ایران به سوریه و عراق نگران باشی , رژیم آخوندی همه سرمایه مادی و معنوی دوران پهلوی را خارج کرده و به سرعت به طرف سومالی شدن پیش می رود .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای عزیز٬ چه کسی گفته با انقلاب ملی٬ جنگ داخلی و قتل عام و یا تکه تکه شدن ایران میشود.؟ این یک سیاست متن طراحی شده از طرف رژیم و صلاحطلبان رژیم است تا ملت را بترسانند از خشونت و تکه پاره شدن ایران. اگر ۴۰ سال ما منتظر بمانیم میلیونها ایرانی اعدام خواهند شد و میلیونها از ایران خواهند رفت و برای شما قول میدهم در یک مدت کوتاه نه تنها این رژیم سه جزیره خلیج فارس را خواهد بخشید به عربها بلکه در حال حاضر این رژیم دریای خزر را از دست داده و تا ۴۰ سال دیگر کشور ما تجزیه خواهد شد نه با انقلاب بلکه با دست خود رژیم. این رژیم هیچگونه اجازه تغییر را نخواهد داد ٬ فقط نگاه کنید به دزدیهای کلان رژیم و فقط ۸۷ میلیارد یورو در ۳ سال بردند ترکیه و در ۸ سال گذشته فقط ۹۵۰ میلیارد دلار درامد ایران بوده و همه ناپدید شده. ایا در ۴۰ سال دیگری فکر میکنید ایرانی باقی میماند؟ اگر امروز کاری نکنیم فردا دیر است. امروز

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
محسن کردی طرفدار نظام پادشاهی اینک افکار خود را با صدای بلند در این نوشته اعلام می کند. باید به او تبریک گفت که برخلاف بسیاری از سرنگون طلبان دچار توهم خود بزرگ بینی نشده است و با دور اندیشی از موضع کسی که از تمامیت ارضی ایران دفاع می کند؛ فریب شعار های رادیکال را نخورده است .گذشت زمان و صداقت سیاسیون خیلی از مسایل را زوشن می سازد در اوایل تاسیس ایران گلوبال بحث اصلی و محوری این سایت بر سر تعیین شکل و محتوای نظام بود که در یکسو محسن کردی و در سوی دیگر سام قندچی قرار داشت

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای محسن کردی که لیوان را نصفه پر از آب می خواهید به همه نشان بدهید..رژیم های تک حزبی که بر اثر ائیدولوژی سیاسی و یا مذهبی بنا شده باشند (( قابل اصلاح )) نمی باشند. رژیم های کمونیستی , دولت های حزب اللّه ها, دولت های حزب رستاخیزی ها که از درون گندیده شده هستند هیچ وقت اصلاح شدنی نمیباشند. شوروی از هم پاشیده شد چون این سیستم از درون گندیده بود. نه پرسترویکا اصلاحش کرد و نه گلاسنوست..آقای محمد رضا شاه رستاخیری هم که صدای انقلاب را شنیده نمی توانست جلو این حرکت را بگیرد. بعد از فروپاشی شوروی , هیچ وقت هم فکر نکنید که آقای پوتین افسر ارشد پلیس مخقی شوروی سابق, فورا در یک شبه به آدم دموکرات تبدیل شد. سیستم گندیدگی شوروی سابق هنوز هم در روسیه به فرم های دیگر جامعه را پوشانده است. اولین کلنگ تجزیه ممالک محروسه ایران را آقای رضا شاه میر پنج در روز سوم اسفند 1299 به زمین زد زیر عنوان

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
متاسفانه برخی از ترس رسیدن ملت های غیر فارس به حقوق خود راضی هستند که هر جنایت و ظلم و ستمی بر مردم اتفاق بیافته اما مبادا ملت های غیر فارس در ایران به حقوق خود برسند

دوست من اتفاقات عراق و سوریه نشان یک چیز است و آن ظلم و ستم مضاعف بر اقوام یا به قول برخی های اقلیت
مطمئن باشید که تجزیه و پاره پاره شدن یک کشور علتی دارد و آن نادیده گرفتن حقوق سایر اقوام و مذاهب در آن کشور است

پس دوست عزیز ترس شما ناشی از افکار نژاد پرستانه می باشد .شما هر ظلم را می پذیرید فقط به این دلیل که فردا مبادا ملت های غیر فارس به حقوق خودشان برسند
به جای قبول هر نوع ننگ و ظلم بنویس « ای مردم ای روشنفکران بیایید به حقوق تمام اقوام در ایران احترام گذاشته و تبعیض علیه ملت های غیر فارس را از بین برده تا کشور را در هر نا آرامی و سرنگونی هر رژیم جنایتکاری از پاره پاره شدن حفظ کنیم
خواهش می کنیم نمایش دهید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای محسن کردی / واقعا که خیلی دل و جرئت دارید .... . از یک نگاه می شود گفت که عبور روشنفکران آوانگارد به انتکتئول های واسط بین دولت و مردم که دور اندیش است و اصلاح طلب

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حرف حساب جواب ندارد.حق با اقای محسن کردی است .تجربه تلخ انقلاب و نقش سازمانهای سیاسی بما نشان داد که نبریده نیاید گز کرد.دزد سومی بنام روحانیت با سابقه هزار چهارصد سال فریب و غدعه اجازه نمیداد عده ای چمدان بدست از لیپزیک و یا چند جوان چریک و دنیا ندیده قدرت را از ان خود کنند.هنوز هم در تقلای کسب قدرت سازمان های سیاسی به هر وسیله ای مشروع و نا مشروع متوسل میشوند.اری ما فریب خوردیم و بهای ان فریب را اکنون با دوری از وطن و از دست دادن هزاران هموطن خود چه در زندان های نظام و چه د رمیادین جنگ پرداخته ایم. بهترین و الاترین فرزندان این کشور در در درون احزاب و سازمانهای سیاسی جان خود را برای یک فریب فدا کردند و نیازی به این همه ویرانی و گشتار ها نبود اگر چراغ عقل و حس مسئولیت میبود.بله ما ایران را برای سرنگونی نظام سابق ویران کردیم و این خود گناهی بس بزرگ

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
محسن خان، آیا رژیم اسلامی که 35 سال است دستانش، تا آرنج به خون مردم بیگناه آلوده شده است، به مزاجت سازگار می آید؟ آیا از نظر شما سرکوب و اعدام مردمان، دمکراسی می آورد؟ آیا از بنظر جنابعالی بعد از سه دهه قتل و کشتار، که مملکت به جهنمی مبدل شده است، اگر این قتل و کشتار همچنان تا سی سال دیگر ادامه پیدا کند، آنوقت جهنم ایران دمکراسی میشود؟ آیا دمکراسی چیست که از طریق جنایتکاران پیاده میشود؟ آیا از نظر شما صد ها هزار کشتار جوانان مردم کافی نیست؟ آیا با سرکوب مردم، آزادی بوجود می آید؟ آیا با چپاول ثروت مملکت دمکراسی پیاده میشود؟ عجب حرف خنده داری میزنید! آیا شما.....؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کامنت دوم پیرامون """ خوش خیالی و لبهٔ تیز شمشیر واقعیت """ در مقالهٔ جناب کردی، """ مشکل بیکاری """ به کلی‌ نادیده گرفته شده، با رشد جمعیت، رژیم فارس ایران باید هر سال دست کم ۲۵۰ هزار کار ایجاد کند. سیستمی‌ که ایران را فارس و زبان را فارسی‌ تعریف می‌کند فاقد این توانائی است، جناب کردی برای حفظ ایران، خواستار ماندگاری این رژیم هستند، اگر آرزوی ایشون برآورده شود، جمعیت بیکاران، کشتی‌ ایران را به قعر اقیانوس خواهد فرستاد. اگر ایران امروز به فرض ۷۰ میلیون جمعیت دارد، ۲۰ میلیون این افراد از در آامد نفت و گاز حقوقی دریافت میکنند. ۲۰ میلیون نون به نرخ روز هستند. ۲۰ میلیون دزد هستند.۱۰ میلیون بقیهٔ نیز "" لشگر بیکاران ""به زودی به صف دزدان و نون به نرخ روز خوران خواهند پیوست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بعد از فروپاشی ایران، همانند اتحاد جماهیر شوروی، و تقسیم آن به هفت کشور متنوع و الوان، کار خیلی از لوسانجلسیها به بیمارستانهای روانی کشیده خواهد شد، و آمار خودکشی در بین شاهنامه چیها بالا خواهد رفت،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
""" خوش خیالی و لبهٔ تیز شمشیر واقعیت """ جناب کردی در این مقاله به وضوح "" نیروی گریز از مرکز """ را نادیده میگیرند، ایشون به این امر مهم واقف نیستند که دیگر دوران پهلوی نیست و """ زمان و تکنولوژی """ به ضرر ایران وارد کارزار شده اند. در افاضات ایشون، پدیده "" فرار مغز‌ها "" هیچ نقشی‌ ندارند، شاید در دنیای جناب کردی، یک کشور را میتوان بدون "" پشتوّانهٔ مغزی "" ساخت. ایشون به این واقعیت مهم آگاه نیستند که """ توسعه تابع حل بحران مشروئیت است """ که تضاد را در "" حوزه‌های فرهنگ، اقتصاد و سیاست "" از بین میبرد. جناب کردی شاگرد و فارغ‌التحصیل "" کشور شاهنامه "" هستند، انتظار بیش از حد از ایشون محال است. در دنیائی که علم هر ۷ سال دو برابر می‌‌شود، ایشون حرکت لاکپشتی و حلزونی را برای حفظ وضع موجود پیشنهاد میکنند، همکلاسی دیگر ایشون، جناب کرمی است.