ترور نایب رئیس موساد در اسپانیا

خبرهای ضد و نقیضی از ترور "تسیوی اشکالف" نایب رئیس سازمان اطلاعات اسرائیل (موساد) در رسانه ها منتشر شده است.
شماری از رسانه ها صبح پنجشنبه 16-2-2012 اعلام کردند که نایب رئیس موساد در پی انفجار بمبی در خودرویش در اسپانیا کشته شد.

رادیو بین المللی "بی بی سی" در گزارشی اعلام کرد که اشکالف در اثر انفجار بمبی در خودروش در یکی از خیابان های اسپانیا ترور شد. این گزارش افزود که گمانه زنی ها نشان می دهد احتمالا حزب الله لبنان مسئولیت این عملیات را بر عهده بگیرد و آن را به عنوان پاسخی به ترور عماد مغنیه فرمانده نیروهای نظامی خود اعلام کند. 

عماد مغنیه فرمانده نیروهای نظامی حزب الله لبنان 12 فوریه سال 2008 در اثر انفجار بمبی در خودروش در دمشق پایتخت سوریه کشته شد. حزب الله موساد را مسئول ترور او می داند و وعده داده که انتقام خون او را بگیرد. 

این گزارش ادامه داده است که ترور نایب رئیس سازمان موساد پاسخی است به ترور دانشمندان اتمی ایرانی است. 

در سالهای اخیر چند دانشمند اتمی ایران به دست افراد ناشناس ترور شده اند. ماه گذشته هم مصطفی احمدی روشن معاون سایت اتمی نطنز در انفجاری در تهران کشته شد. مقام های ایرانی اسرائیل را مسئول این ترور ها معرفی می کنند. منابع خبری آمریکا هم می گویند اسرائیل اقدام به آموزش و تجهیز عاملان ترور دانشمندان اتمی ایرانی می کند. 

خبر ترور نایب رئیس سازمان موساد را شماری از رسانه های لبنانی از جمله شبکه خبری "المنار" وابسته به حزب الله و همچنین شبکه خبری "الجدید" منتشر کرده اند.

انتشار این خبر در میان لبنانی ها از ساعت های صبح پنجشنبه به طور وسیع گزارش شده است. 

البته سایت خبری "الیوم السابع" به نقل از لینور بن دور سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل، کشته شدن نایب رئیس سازمان موساد را رد کرد و آن را «خبری عاری از صحت» دانست اما منابعی که این خبر را رسانه ای کردند هنوز اشاره ای به نفی آن از سوی اسرائیلی ها نکرده اند.

منبع: 
العربیه
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.