25 درصد از کارخانجات صنعتی رسما تعطیل شدند

دبیر انجمن صاحبان صنایع استان تهران گفت: 21 درصد کارخانجات نیمه فعال و 16 درصد رو به تعطیلی هستند و 25 درصد نیز عملا تعطیل شده‌اند.

به گزارش مهر، مهدی میرعبداللهیان در دومین جشنواره تجلیل از مدیران برتر و اشتغالزا گفت: در حال حاضر 90 بنگاه صنعتی به لحاظ حجم فعالیت در رتبه‌های برگزیده کشوری جای دارند، این درحالی است که متاسفانه در حال حاضر صرفا 38 درصد از کارخانجات داخلی فعال هستند.

دبیر انجمن صاحبان صنایع استان تهران افزود: 21 درصد کارخانجات، نیمه فعال و 16 درصد رو به تعطیلی هستند و 25 درصد نیز عملا تعطیل شده‌اند.

وی تصریح کرد: هم اکنون برای راه‌اندازی هر شغل نیازمند 100 میلیون تومان سرمایه‌گذاری هستیم در حالی که به نظر می‌رسد حفظ اشتغال موجود باید در اولویت قرار گیرد.

همچنین در این مراسم، رضا قصری رئیس انجمن صاحبان صنایع تهران با انتقاد از عدم تخصیص یارانه‌های بخش صنعت در فاز اول هدفمندی یارانه‌‌ها، گفت: اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها اگرچه گام مثبتی در کشور به شمار می‌‌رود، اما در فرایند قطع وابستگی بنگاه‌ها به یارانه‌های دولتی، دولت ابتدا باید گام به گام بنگاه‌ها را حمایت کند و سپس به قطع کامل یارانه‌ها بپردازد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر دولت اعطای تسهیلات بلندمدت به بنگاه‌هایی که افزایش هزینه‌های کابردی حامل‌های انرژی، 0.3 درصد سرمایه در گردش آنها باشد را در دستور کار دارد که مدیران بنگاه‌های صنعتی باید از این ظرفیت استفاده کنند.

منبع: 
سایت ایران گلوبال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.