دستگیری بیش از 200 نفر در جریان اعتراضات 25 بهمن در تهران

نیروهای سرکوبگر حکومت اسلامی، بیش از 200 تن از شرکت کنندگان در اعتراضات خیابانی 25 بهمن را به اسارت گرفته اند و از سرنوشت آنها خبری نیست. روز 25 بهمن چکمه پوشان تا دندان مسلح جمهوری اسلامی خیابانهای تهران را قرق کرده و به ضرب و شتم وحشیانه و دستگیری معترضین پرداختند. حکومت اسلامی برهبری مافیای روحانیت شیعه، هیچگاه اینچنین رسوا، آبروباخته و منفور نبوده است. سیاست های فریب و تحمیق ملت ایران توسط روحانیت، دیگر نتیجه نمی دهد و سردمداران رژیم ناچارند برای تداوم حکومت به سرنیزه تکیه کنند.

در سه دهه گذشته شناخت جامعه ایران از اسلام، حکومت اسلامی و سنت های عصر جاهلیت تعمیق یافته و مدتهاست که پروسه بازپس دادن سمومات وارد شده در اندیشه، فرهنگ و عادات اجتماع آغاز شده است و بستر عینی گذار از دوران دین سالاری و دینخوئی به خردمحوری، سکولاریسم و لائیسیته فرا رسیده است. راهی را که ملت ایران به پایانش نزدیک می شوند، شوربختانه ملت های مصر، ترکیه، لیبی و ... تازه آغاز کرده اند.
"فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" نگرانی عمومی از سرنوشت اسرای اعتراضات خیابانی 25 بهمن را بازتاب داده است:
*****

http://www.rahesabz.net/images/sized/uploads/images/a53a1d5ff61151b8e8ebe621d2b07e90-300x225.jpg

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"در جریان اعتراضات گسترده مردم تهران در روز 25 بهمن سالگرد قیام مردم ایران ،گزارشات موثق حاکی از آن است که بیش از 200 نفر از مردم تهران دستگیر شده اند. دستگیر شدگان ابتدا به مراکز نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات منتقل شد.
اما حوالی نیمه شب همان روز آنها را به بند 209 زندان اوین شکنجه گاه وزارت اطلاعات و همچنین به بندهای 2- الف سپاه پاسداران و بند 240 منتقل شدند.
بنابه گفتۀ یکی از شاهدین عینی دستگیر شدگان حین انتقال و در بازداشتگاه ها وحشیانه مورد ضرب و شتم نیروهای سرکوبگر قرار گرفته اند.
از طرفی دیگر خانوده های دستگیر شدگان به پلیس امنیت ،دادگاه انقلاب و زندان اوین مراجعه کردند و خواستار مطلع شدن از وضعیت وشرایط عزیزانشان هستند اما هیچ کدام از این مراکز حاضر به پاسخگوی به خانواده ها نیستند وبرخوردی غیر انسانی با آنها داشتند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،دستگیریهای گسترده و غیر قانونی مردم تهران را محکوم می کند و از کمیسر عالی وگزارشگر ویژه حقوق بشر خواستار دخالت برای جلوگیری از شکنجۀ دستگیر شدگان و آزادی بی قید و شرط تمامی آنها می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
27 بهمن 1390 برابر با 16 فوریه 2012

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.