انتقال ارژنگ داوودي به مراكز درماني خارج از زندان

زنداني سياسي ارژنگ داوودي بر اثر وخامت جسمي ديروز به مراكز درماني خارج از زندان منتقل شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، ديروز چهار شنبه ٢٣ بهمن ماه ، ارژنگ داوودي زنداني سياسي واقع در زندان مركزي بندرعباس بر اثر آسيب ديدگي جسمي از ناحيه كتف و درد شديد جسمي به مراكز درماني خارج از زندان منتقل شد.
گفتنی است این زندانی سیاسی تنها زندانی است که در یک سالن کاملا ایزوله شده در زندان مرکزی بندر عباس نگهداری می‌شود. مدتهاست که هیچ زندانی دیگری در این سالن نگهداری نمی‌شود. نگهبان او ماموران اطلاعات زندان هستند و حق صحبت کردن با آنها را ندارد.
این معلم زندانی که ده سال از زندانش می‌گذرد در سلول ۶ این سالن نگهداری می‌شود. این سلول فاقد دریچه، پنجره و تهویه مطبوع بوده و نور به داخل نمی‌تابد و همچنین از امکان هواخوری نیز محروم است. گفته می‌شود که هدف بازجویان وزارت اطلاعات از اعمال اینگونه شرایط سخت و شکنجه‌های روانی، در هم شکستن روحیه او است.
یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی به کمپین گفت: ارژنگ هفته‌ای یک بار حق مکالمه تلفنی با همسرش را دارد، آنهم تحت کنترل و شنود و در حد احوالپرسی می‌تواند گفتگو کند. او اجازه ملاقات و تماس با کسی را ندارد و حتی از مسوولان و یا زندانبان زندان هم حق حرف زندن را با وی ندارند.
زندانی سیاسی ارژنگ داودی معلم بوده و از سال ۱۳۸۲ تاکنون در زندان به‌سر می‌برد. وی در طول ده سالی که از زمان زندانی شدنش می‌گذرد بارها به سلول‌های انفرادی اطلاعات برده شده و ماه‌ها تحت شکنجه‌های جسمی و روحی بازجویان این اداره قرار گرفته است.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.