توهین به بختیاری، جدا از سیاست توهین رژیم اسلامی به ملت و اقوام ایرانی نیست!

اقدامات اعتراضی در استانهای خوزستان، اصفهان و چهارمحال بختیاری حول مطالبه عادلانه و دمکراتیک اخراج مزدور ولی فقیه در صدا و سیما متمرکز گشته است. این حرکت شایسته پشتبانی شهروندان کشور و تبدیل آن به مبارزه ای سراسری در دفاع از حق دمکراتیک ملی شهروندان کشور مبنی بر لغو انحصار رژیم اسلامی بر رسانه ها و در گام نخست برکناری ضرغامی می باشد.

مدتی است سریال های فرمایشی برای تخریب چهره های اقوام ایرانی از منظر تطهیر نقش پلید روحانیت شیعه و شیعه گری باب شده است. اسلامگرایان همواره تلاش کرده اند تا بر ویرانی های تخریب و تضعیف هویت ملی ایرانیان، استبداد  و ارتجاع ایرانی ستیز را بنا کنند. سیاست نفاق افکنی میان اقوام ایرانی معلول هراس حاکمان از زیر گرفته شدن هویت اسلامی توسط هویت ملی ، طبقاتی ویا قومی است.
رسالت صدا و سیمای جمهوری اسلامی در چارچوب تاریخ نویسی جعلی برای روحانیت شیعه و ملاها در ایران است تا بخیال خود سلطه اسلام و اسلامگرایان را موجه جلوه دهند. توهین به اقوام ایرانی از تبعات اجتناب ناپذیر حکومت اسلامگرایان بر ایرانیان است. 
توهین از تریبون نظام به  اقوام، نژادها، ادیان، بی دینان، توهین به ملت ایران تلقی می گردد و این امر بعنوان یک سیاست دیرینه در کشور جاری است.
توهین صدا و سیمای سیدعلی خامنه ای به بختیاری ها نه تنها امری تصادفی نبوده ، بلکه حرکتی آگاهانه برای  تخریب روح ایراندوستی، سلحشوری و ازادیخواهی در کشور است.
اقدامات اعتراضی در استانهای خوزستان، اصفهان و چهارمحال بختیاری حول مطالبه عادلانه و دمکراتیک اخراج مزدور ولی فقیه در صدا و سیما متمرکز گشته است. این حرکت شایسته پشتبانی شهروندان کشور و تبدیل آن به مبارزه ای سراسری در دفاع از حق دمکراتیک ملی شهروندان کشور مبنی بر لغو انحصار رژیم اسلامی بر رسانه ها و در گام نخست برکناری ضرغامی می باشد.
توطئه جمهوری اسلامی برای نفاق افکنی قومی را با حمایت از اعتراضات بختیاری ها به جنبش مدرن شهروندی برای آزادی، دمکراسی و رهائی از دیکتاتوری و بربریت تبدیل کنیم.
جوانانی که اکنون بخیابان آمده و در برابر مزدوران جمهوری اسلامی قد علم کرده اند، چشم انتظار حمایت ملی شهروندان، و اتحاد در جنبش خیابانی برای ایرانی آزاد و بدون حکومت دینی و موروثی هستند.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اقای رازی،جنبشی با ان عظمت که کل شهر های اذر بایجان را فرا گرفت، وحتا به خود تهران هم نفوذ کرد را به خاطر چند شعار انحرافی عده ای معدود نه باید بایکوت خبری ورسانه ای می کردند.در تمامی جنبش ها وحرکت های اجتماعی امکان انحراف ویا گفتن شعار انحرافی وجود دارد،با حمایت ودخالت عناصرسالم ومترقی ان مشکلات بر طرف می شود.در ضمن خود شما اگاهانه ویا نا اگاهانه از همین شعار های انحرافی را منحرفتر کرده اید.مثلاشعار"روس،فارس،ارمنی" را فارس،کرد،ارمنی" نوشته اید.که این خود کل کیفیت و معنا ومفهوم شعار را تغییر می دهد.اقای رازی، راست راستی شما با کلیت جنبش مدنی اذربایجان مخالف هستید یا با شعار های انحرافی؟ایا می توانید ساف صادقانه نظرتان را نثبت به جنبش مدنی اذربایجان بیان بکنید؟ یا مثل همیشه می خواهید با کامنت های بو دارتان مساله اصلی را لاپوشانی کرده وموضوع را به انحراف بکشید.
تصویر اژدر بهنام

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
seeb گرامی، می دانیم که مشکل را همان یک کلمه بوجود آورد. همان یک کلمه بود که میلیونها انسان را روانه خیابانها کرد. اگر دقت کنید، زبان روایت همان "داستان لوس و بی مزه" زبان فارسی است. اگر مانا نیستانی و نویسنده آن "داستان لوس و بی مزه" در چهارچوب همان زبان روایتی می ماندند، هیچ مشکلی پیش نمی آمد و کسی احساس توهین نمی کرد. نه فارسی زبانان و نه ترکی زبانان. من نمی دانم که آیا مانا نیستانی و نویسنده "داستان" و گردانندگان "ایران" قصد توهین داشتند و یا نه. همان یک کلمه "نمنه" با توجه به زمینه توهینهایی که همواره از طریق جکها و شیوه های دیگری به هم میهنان ترکی زبان شده، این احساس را هم بوجود آورد که روزنامه ایران و مانا نیستانی قصد توهین داشتند و این کار را انجام داده اند. اعتراضات میلیونها انسان، در حقیقت خروشی بود علیه سالها توهین و تحقیر و همان کلمه "نمنه" جرقه ای بود برای جوشش آن خروش.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اقای اژدر بهنام؛ آیا کاریکاتور معروف مانا نیستانی واقعا توهین به مردم آذربایجان بود؟ خواهش می کنم در لینک زیر نگاه دوباره ای به این کارتون بیاندازید:.http://upload.wikimedia.org/wikipedia/fa/9/92/Soosk.jpg ....تمام کاراکترهای این کارتون به زبان فارسی سخن گفته اند. از جمله یک قورباغه!!!! و جالب است که همان سوسک بحث برانگیز در یکی از اپیزودها، به فارسی می گوید:«نه جون مادرت هی هی..».و فقط در یکی از اپیزودهاست که کلمه «نمنه» استفاده شده است. آیا به کار بردن یک کلمه ترکی در یک کارتون، توهین به مردمان ترک تلقی میشود؟ آیا چون سوسک و قورباغه به زبان فارسی هم حرف زده اند، نباید به من فارسی زبان بر بخورد؟ غیر از این کلمه ترکی چه چیز دیگری شما را متقاعد کرده است؟ آیا ساختار کلی کارتون و یا داستان نقل شده در کنار آن(که بسیار لوس و بی مزه هم هست) چیزی دال بر توهین به ترک زبانان دارد؟
تصویر مرحوم مسؤل سابق کامنتهای ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای یوسف آذربایجان. لطفا نظر خودتان را بدون نام بردن از افراد حقیقی و حقوقی بنویسید. امکان کامنت‎ها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادنه نقد، نظرتان رادر مورد مطالب سایت بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چرا اسامی ....... را از کامنت من حذف کرده ايد
تصویر اژدر بهنام

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
رازی گرامی واقعا علت عدم حمایت سازمانهای سیاسی و مردم فارسی زبان از تظاهرات اعتراضی مردم آذربایجان همین بود؟ آیا اینها بهانه هایی برای توجیه عدم حمایت نیستند؟ فکر نمی کنم برای فعالین سیاسی، وجود شعارهای انحرافی در هر جنبشی و حرکتی چیز عجیبی باشد. در همه حرکتها و اعتراضات بویژه زمانی که خودجوش باشند، از این شعارهای انحرافی هم وجود دارد. در اعتراضات مردم آذربایجان، چنین شعارهایی، ولی در سطحی محدود و توسط تعدادی معدود، داده شد. این واقعیت تاسفباری است. ولی کل مساله چه می شود؟ آیا می توان به دلیل وجود چند شعار انحرافی توسط بخشی کوچک، کل حرکت را زیر سؤال برد؟ نگاهی به مقالات و موضعگیریهای آن زمان نشان می دهند که بسیاری از نخبگان جامعه ما، چه در پوزیسیون و چه در اپوزیسیون، بر این بودند که هیچ توهینی صورت نگرفته و کل این اعتراضات را زیر سؤال بردند. من نمی دانم که در همین حرکت اخیر هم میهنان

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اژدر در تأیید گفته های آقای اقبالی باید اضافه کنم که مقصر کسانی بودند کع در تظاهرات تبریز و ارومیه و زنجان شعارهای نژادپرستانه از قبیل «زبان فارسی، زبان سگ»، «هرکس که بی طرف است، از فارها هم بی شرفتر است»، «فارس، کرد، ارمنی، دشمن همه ترکان!» و امثالهم را سر دادند. آیا شما اگر بجای من بودید با چنین کسانی ابراز همدردی می کردید؟
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در پاسخ به اژدر عزیز!
اژدرجان بدرستی در راستای ضرورت همبستگی و مبارزه فراگیر نوشتی که "آغازگر جنبشهای مدنی کوبنده ای باشد که در نهایت به عمر ننگین این رژیم پایان دهد." و اینکه: "ایکاش که این پوشش رسانه ای و پشتیبانی، در اعتراضات آذربایجان به توهین روزنامه ای رژیم به ترکهای ایران که آنها را سوسک نامیده بود، عملی می شد و ایکاش که همگان از آن پشتیبانی می کردند."
حق با توست و من فراتر میروم؛ ایکاش ملت ایران از سنگر آزادی (کردستان) و از حقوق کرد و کردستان و ... دفاع می کرد. ایکاش با فرهنگ، سیاست و توطئه توهین به شهروند ایرانی بخاطر اندیشه، مذهب، جنسیت، تبار و نژاد وداع میشد. ایکاش برخوردهای آسوسیال انسان ستیزانه جرم محسوب می شد و ایکاش ...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به عنوان فعالین ملی آزربایجان از هر حرکتی که به تضعیف تمامیت خواهان مذهبی- فارسی تهران شود. حمایت می کنیم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اسلام و اخوندها هدفی جز نابودی مردم ایران و فرهنگ و زبانهای انرا ندارند.اسلام هر گز دین ملی ما نیست وهر چند فریب خورده گان ایرانی خود را مسلمان میدانند. توهین به بزرگان این سرزمیثن و همین گونه اقلیتها نشان میدهد که برنامه ای سازماندهی شده از سوی دستگاه تبلیغات نظام است . اخوند اساسن اشوب طلب است و در این اشوب است که میتواند به زنده گی ننگین خود ادامه دهد.روزی خواهد امد که مردان شجاع این سرزمین تاریخ ننگین اسلام و یورش عرب به ایران و گشتار سال 67 و زندانهای اسلام را به مردم جهان نشان خواهند داد.اسلام جز ننگ و خوار ی و ذلت برای پیروان خود نداشته است .
اگر گارگردان و فلیم نویس و بازی گر وجدان انسانی میداشتند برای لقمه نانی این چنین خود را حقیر و خوار نمیکردند.
تصویر اژدر بهنام

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بخشی از مردم مینهمان با انتشار یک سریال تلویزیونی احساس توهین کرده و به آن اعتراض کرده اند و راهپیمایی ها راه انداخته اند. این حق شهروندان ایرانی است که به اعتراض برخیزند و همانطوری که نوشته اید "این حرکت شایسته پشتبانی شهروندان کشور و تبدیل آن به مبارزه ای سراسری در دفاع از حق دمکراتیک ملی شهروندان کشور...." است. پشتیبانی همگانی در چهار گوشه ایران می تواند، در صورتی که درست هدایت شود، آغازگر جنبشهای مدنی کوبنده ای باشد که در نهایت به عمر ننگین این رژیم پایان دهد. خوشبختانه این اعتراضات تحت پوشش رسانه ای قرار گرفته اند و امید است به پشتیبانی همگانی دست یابد. ایکاش که این پوشش رسانه ای و پشتیبانی، در اعتراضات آذربایجان به توهین روزنامه ای رژیم به ترکهای ایران که آنها را سوسک نامیده بود، عملی می شد و ایکاش که همگان از آن پشتیبانی می کردند. اگر چنین می شد، امروز وضعیت دگرگونه ای داشتیم.