واکنش‌ها به دستگیری یک مأمور وزارت اطلاعات در هلند
29.03.2014 - 19:23

سایت ایران گلوبال در چهاردهم مارس خبر "یک ایرانی مقیم هلند به جرم ارتباط با وزارت اطلاعات دستگیر شد" را انتشار داد. لینک این خبر از سایت ایران گلوبال در سایت "بالاترین" درج شد و در عرض 24 ساعت 1790 خواننده داشت و 140 رأی آورد که نشان از استقبال گسترده ایرانیان آزاده از اقدام پلیس هلند دارد. بعد از آن جناب مجتبی فتحی این خبر مسرت‌بخش را بدون سانسور و تنگ نظری در صفحه فیسبوک خود منتشر کرد. معمولاً در جریان تمام افشاگری‌ها و اقدامات قانونی علیه مزدوران، اصغر کیانی فعالیت خویش را جهت تخطئه آن در پستو نظیر تلفن، مسنجر و پیام‌های خصوصی آغاز می کند و آیدی‌های آرش کمان و امین نامداری هم در تخطئه علنی ابایی نداشته و مشغول کامنت نویسی می شوند. چند ماهی هست که دیگر آیدی آرش کمان او فعالیتی ندارد اما این‌بار آیدی امین نامداری به تنهایی این وظیفه را بر عهده گرفت و در زیر لینک جناب مجتبی فتحی نوشت " مجتبی گرامی وقتی خود منبع مربوطه (سایت ایران گلوبال) به درستی خبر خود اعتقاد ندارد چه دلیلی دارد شما خبر را انعکاس میدهید ؟ همچنین فراموش نکنید شما هم بهتر از بنده بقول خودشان گروه ( ضد جاسوسی!!!) را میشناسید و میدانید نام مستعار چه کسی است , که تا دیروز در مدح عریزه ( منظور آیدی امین نامداری عریضه است) نویس ٢٣٠ صفحه ایی مینوشت و امروز ... مجتی عزیز کمی بیشتر دقت کن." جناب مجتبی فتحی هم در جواب او ننوشت که اگر منظورتان از "عریزه نویس " ایرج مصداقی است، وقتی اعترافات مزدور احمد جعفری با تیتر " اعترافات یا ننه من غریبم بازی مزدور افشا شدۀ وزارت اطلاعات در هلند" ظرف چند ساعت در سایت " بالاترین" 1810 خواننده داشت، این اصغر کیانی بود که به او عریضه نوشت و او هم سریعاً لینک این اعترافات را از سایت حذف کرد. همانطور عریضه تهدید آمیز او به سایت ایران گلوبال هم موجود است. ده‌ها و شاید هم صدها نفر دیگر صرفاً برای لایک زدن در زیر لینک فراخوان از او پیام تهدید آمیز دریافت کردند تا لایک زیر فراخوان و اعترافات مزدور احمد جعفری را پس بگیرند. راستی! به چه دلیل نباید مردم اعترافات مزدور احمد جعفری را بخوانند و بفهمند که در پیرامون ما چه موجوداتی جاخوش کرده‌اند؟ خبر "یک ایرانی مقیم هلند به جرم ارتباط با وزارت اطلاعات دستگیر شد." چرا باید موجب وحشت اصغر کیانی گردد؟ مگر نه این است که می ترسد این مزدور هم همچون مزدور احمد جعفری چیزهایی را اعتراف کند و پرده از ماهیت او و یارانش بر دارد؟ لازم به ذکر است که مزدور احمد جعفری بعد از اینکه سازمان اطلاعات و امنیت هلند مکالمه ضبط شده اصغر کیانی با سر کرده وزارت اطلاعات را در دادگاه ارائه نمود، اعتراف کرد که رئیس‌شان از آنجا با اصغر کیانی در هلند تماس تلفنی داشت. بهتر بود جناب مجتبی فتحی در زیر کامنت آیدی امین نامداری می نوشت اگر فکت‌های درج شده در " فـــراخـــوان بــرای تـحـت فـشـار قــرار دادن دولـت هـلـنـد جـهـت دسـتـگیــری مــزدوران وزارت اطــلاعــات در ایــن کــشــور" صحت ندارد، اصغر کیانی علناً آنها را تکذیب کند تا هم سرکرده وزارت اطلاعات که از ایران به او فرمان می داد، هم سازمان اطلاعات و امنیت هلند که مکالمه تلفنی او را ضبط و به دادگاه ارائه کرد و هم ما و مردمی که از این جریان بی خبریم، بخوانیم. امّا بدون هیچگونه سئوال و حتی تأمل به این نکته که چرا این خبر باید حال صاحب آیدی امین نامداری را پریشان و آشفته سازد، خبر را از صفحه فیسبوکش حذف کرد.
در روز دوشنبه هفدهم مارس سایت ایران گلوبال خبر جدیدتری دریافت کرد و نوشت " فرد بازداشت شده در هلند کیست؟

روز جمعه در اخبار ایران گلوبال آمده که یک ایرانی مقیم هلند به جرم ارتباط با وزارت اطلاعات دستگیر شد. بنا به خبر رسیده سازمان اطلاعات و امنیت هلند یکی از مرتبطین با وزارت اطلاعات در آن کشور را دستگیر کرده است. این خبر حاکی است که قرار بر این بوده که شش تن دستگیر شوند اما تا کنون فقط یکی از آنها دستگیر شده است. سایت ایران گلوبال از صحت و سقم این خبر اطلاعی ندارد اما پیگیر ماجراست تا پوشش دهد. شاکی پرونده مأموران و خبرچینان وزارت اطلاعات در هلند گروه ضد جاسوسی آذرخش است که چندی پیش یکی از اعضای آن برای تحت فشار قرار دادن دولت هلند جهت دستگیری مزدوران وزارت اطلاعات فراخوان داده بود ولی در حال حاضر موفق به بر قراری تماس با او نشدیم تا در این مورد سئوال کنیم.
روز یکشنبه ارتباط ما با ایشان بر قرار شد و او دستگیری یک نفر را تأئید کرد اما گفت " تا بعد از ظهر روز سه شنبه 25  مارس در این مورد چیزی نمی توان گفت." همچنان پیگیر خبر بودیم که دقایق بیش از کانال دیگری مطلع شدیم که در هلند فردی به نام علیشاهی بازداشت شد ولی علت بازداشت او معلوم نیست. سایت ایران گلوبال نمی داند که او همان فردی است که در خبر قبلی به آن اشاره شده و یا اینکه فرد دیگری است. "لینک این خبر هم در سایت بالاترین درج شد و طی 24 ساعتی که کلیک شمار کار می کرد، 2130 بازدید کننده داشت.
در عصر بیست و سوم مارس صفحات فیسبوکی و وبلاگ هواداران سازمان مجاهدین خلق اصل خبر را در کلینیک خود جراحی نموده و جراحی پلاستیک شده آن را که ناقص الخلقه به نظر می رسد، آنهم بدون ذکر منبع منتشر کردند. خوشبختانه این‌بار دیگر هیچ "آرش کمان" و "امین نامداری" را یارای تخطئه نبود اما واکنش دیگری را در پی داشت که آنرا هم بدون سانسور و ویرایش، در زیر درج می کنم.

جای پای مجاهدین در این توطئه بچشم میخورد

 همینطور که در سطور و لینک پائین مشاهده میکنید مطلبی از طرف یک فرد ناشناس در سایت بهار ایران منتشر شده که سراپا دروغ و جعل آشکار است وتنها یک هدف را دنبال میکند و آنهم ضربه زدن به انسان شریف و بیگناهی میباشد که بخاطر اهمال در تمدید اجازه اقامت از طرف اداره مهاجرت هلند بجرم اقامت غیر قانونی بزندان افتاده. این دقیقا رفتاریست که مجاهدین با جداشدگان از آن سازمان بکار میبرند و کوشش میکنند در هر فرصتی بکسانیکه نخواستند در جنایت ها و خیانت ها شریک جرم مجاهدین باشند ترور شخصیت روا بدارند. مجاهدین جنایات و خطاها را بنام خودشان انجام نمیدهند. بنام یک بنیاد جعلی اقدام بجمع آوری پول در خیابان ها مینمودند و با عناوین غیر واقعی مردم را به تظاهراتی دعوت میکردند که بعدا معلوم میشد متعلق بمجاهدین میباشد. اینجاهم مطلبی را نوشته اند که باسم مجاهدین نیست ولی دستیست که از آستین آنها درآمده. یادتان هست که مجاهدین چندین بار در پایگاه اشرف مورد حمله قرار گرفتند و هربار تقریبا تمام گروهها و شخصیتهای اپوزیسیون از آنان حمایت نمودند منتها نظر بسرشت زشت مجاهدین هروقت یکی از مجاهدین سابق با مشکل روبرو گردد تا آنجا که دستشان برسد به افشاگریهای جعلی و پرونده سازی برای آن فرد نگون بخت میپردازند.به دروغهای زیر توجه کنید. مینویسند: یکی از عوامل وزارت اطلاعات در هلند بنام بهزاد علیشاهی طی روزهای اخیر توسط سازمان اطلاعات و امنیت هلند دستگیر شده است. طبق این خبر اتهام او همکاری با وزارت اطلاعات ایران اعلام گردیده است. در سطر بعد اضافه میکنند که: قرار بود شش نفر از مزدوران وزارت اطلاعات در هلند دستگیر شوند ولی تا این ساعت از دستگیری سایر مزدوران خبری نیست. در اینجا از مسعود جابانی بعنوان یکی از این مزدوران نامبرده اند. 
بهزادعلیشاهی انسان شریفی است که هیچوقت و هرگز از سوی هیچ مقام دولتی هلند و یا سازمان و شخصیت ایرانی (بجز مجاهدین) متهم بتماس با وزارت اطلاعات نگردیده. بهزاد را اداره مهاجرت هلند بجرم عدم تمدید اجازه اقامت دستگیر نموده و نه سازمان اطلاعات هلند. ثانیا هرگز خبری درباره اتهام او در جائی منتشر نگردیده دیگر چه برسد باینکه اتهام او همکاری با وزارت اطلاعات ایران اعلام شده باشد. این خبر فقط از طرف مغز معیوب مجاهدین منتشر گردیده وگرنه بد نمیبود چنانچه خبر و منبع آنرا هم ذکر مینمودند. درهیچ کجا گفته و نوشته نشده که وزارت اطلاعات هلند در تعقیب شش مزدور دیگر از جمله مسعود جابانی میباشد چون اصلا چنین چیزی واقعیت ندارد. مسعود جابانی مانند همیشه به فعالیتهای فرهنگی خود در شهر خرونینگن هلند ادامه میدهد.
مدتی بود که بعضی از فعالین اپوزیسیون معتقد بودند که مجاهدین تغییر روش داده اند و میتوان با آنها همکاری نمود. امیدوارم نمونه هائی از این نوع بتواند نشان دهد که طینت و مقاصد مجاهدین کوچکترین تغییری ننموده و اگر محافل راست رادیکال آمریکا با صحنه سازی سعی در نشان دادن چهره دموکراتیکی از مجاهدین داشتند و یا اگر سرکار مریم خانم با ژستهای شبه دموکراتیک سعی در پنهان نمودن چهره واقعی خود داشتند ولی مردم ایران بهیچوجه حاضر نیستند رژیم جمهوری اسلامی را با تمام دنائت و خباثتی که دارد با معجون شناخته شده ای که در حقیقت همزاد جمهوری اسلامی است عوض کنند. مجاهدین چنان در منجلابی که خود برای خودشان ایجاد نموده اند دست و پا میزنند که هر روز بیش از گذشته بعمق آن فرو میروند.

واکنش آخری (جای پای مجاهدین در این توطئه به چشم میخورد) فقط تخطئه در روند قانونی پرونده بهزاد علیشاهی نیست بلکه یک فراخوانِ برای حمایت از او است و نویسنده‌اش با اختراع تیتر " جای پای مجاهدین در این توطئه به چشم میخورد" و محتوای غیر واقعی، می خواهد اضداد مجاهدین را برای نجات ایشان بسیج کند. بنده با بسیج کنندگان که سر در آخور جانیان حاکم بر ایران دارند حرفی ندارم اما می خواهم به عرض بسیج شدگان و آنهایی که مطلب فوق را دریافت کرده‌اند برسانم که اولاً که هیچ "توطئه‌ای" در کار نبوده و فرد دستگیر شده در واقع سزای اعمال خویش را می کشد. ثانیاً، اگر مجاهدین در جریان این دستگیری می بودند، مطمئناً تاب دو هفته سکوت را نداشتند و همان لحظه خبر را اعلام می کردند. در حال حاضر هم نه از چند و چون این دستگیری اطلاع دارند و نه از اسامی پنج نفر دیگر واقفند. البته بعید به نظر می رسد که نویسنده " جای پای مجاهدین در این توطئه به چشم میخورد"، جای پایی بجز جای پای پلیس هلند که از آوریل سال گذشته با جدیت بیشتری ارتباطات او و همکاران و همراهانش را زیر نظر داشته و در جریان تمامی مسائل بوده و هست، دیده باشد. اما از آنجایی که می خواهد فرد دستگیر شده را منتقد مجاهدین جلوه دهد تا برای او حمایت کسب کند، اینگونه قلم فرسایی کرده است. لازم به ذکر است که پلیس حتی از جلسه هفته آخر ژانویه سال گذشته در شهر ماستریخت هلند که طرح برنامه برای مراسم سی خرداد در فرانسه مورد بررسی قرار گرفت هم اطلاعات کامل دارد و برای همین بر خلاف شهرداری‌های آلمان و فرانسه به آنها اجازه آکسیون در هیچ شهر و روستایی را نداده است. دور نیست روزی که حقایق بر همگان آشکار گردد و " سیه روی شود هر که در او غش باشد". به امید آن روز

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما