نارسايي مزمن قلبي بیماری واگیردار برای زندانیان سیاسی!

گفتنی است پيکر رضا هدی‌صابر امروز در ميان محاصره مأموران امنيتی با تأخير چند ساعته به خاک سپرده شد. در ساعت حدود ۱۲ بعد از ظهر خانواده هدی صابر پس از ساعت‌ها انتظار در ميان حضور سنگين و پرتعداد نيروهای امنيتی و نظامی و آزار و اذيت کلامی آنان مراسم تدفين اين روزنامه‌نگار را در قطعه ۱۰۰ بهشت زهرای تهران رديف ۱۶۵ همراه با حجم انبوه دوربين‌های نیروهای امنیتی آغاز کردند.

به گزارش فارس صبح امروز مراسم تشييع و خاك‌سپاري هدي صابر در قطعه ۱۰۰ بهشت زهرا در آرامش كامل !! برگزار شد.

گفتني است رئيس بيمارستان مدرس در مورد علل درگذشت صابر گفته بود: مرگ هدي صابر به‎علت نارسايي مزمن قلبي و افت شديد فشار خون بود.

رامين طلايي اظهار كرد: هدي صابر روز جمعه با علايم مشكل قلبي و تنگي نفس به بيمارستان مدرس تهران آورده شد و در هنگام ارجاع به بيمارستان به افت شديد فشار خون و پايين بودن شديد برون‎دهي قلب دچار بود.

وي افزود: مسئولان بيمارستان به محض ارجاع بيمار كار احياي وي را آغاز كردند و آنژيوگرافي و اكوي قلب نيز براي شناسايي جزئيات نارسايي قلب براي وي انجام شد و علايم حياتي بيمار نرمال شد اما بيمار در بيمارستان بستري شد و قرار شد پزشك معالج وي روز شنبه دوباره آنژيوگرافي قلب را براي وي انجام دهد.

وي گفت:‌ اما بيمار هنگام انجام آنژيوگرافي دوم در بيمارستان ناگهان دچار افت فشار خون و ايست قلبي شد و متأسفانه اقدامات احيا براي وي موجب احياي وي نشد و فشار وي نرمال نشد و به اين ترتيب بيمار به علت ايست قلبي ناشي از نارسايي قلبي در صبح روز شنبه در بيمارستان مدرس درگذشت.

این گزارش در حالی ارسال میشود که ۶۴ زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین با ارسال شهادت نامه ای، شهادت دادند که شهید هدی صابر در هشتمین روز اعتصاب غذای خود در بهداری زندان اوین از سوی مامورانی که حدس می زنند ماموران امنیتی و اطلاعاتی بوده اند، به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. آنها شرایط بد جسمانی وی را از نزدیک شاهد بوده اند.

همچنین طلايي در گفتگو با فارس اضافه كرد: علت اينكه در روز شنبه جسد متوفي تحويل نشد اين بود كه مدارك شناسايي وي در بيمارستان موجود نبود و امكان صدور گواهي فوت براي وي وجود نداشت به همين علت بعد از ارائه مدارك شناسايي وي در حضور نماينده دادستان، پزشكي قانوني، بازپرس، سركلانتر غرب تهران و رئيس كلانتري شهرك قدس، گواهي فوت وي صادر شد و جسد متوفي به مقامات ذي‎صلاح تحويل شد.

گفتنی است پيکر رضا هدی‌صابر امروز در ميان محاصره مأموران امنيتی با تأخير چند ساعته به خاک سپرده شد.

در ساعت حدود ۱۲ بعد از ظهر خانواده هدی صابر پس از ساعت‌ها انتظار در ميان حضور سنگين و پرتعداد نيروهای امنيتی و نظامی و آزار و اذيت کلامی آنان مراسم تدفين اين روزنامه‌نگار را در قطعه ۱۰۰ بهشت زهرای تهران رديف ۱۶۵ همراه با حجم انبوه دوربين‌های نیروهای امنیتی آغاز کردند.

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.