اعتراض شدید مکارم به لغو حکم اعدام سعید ملک پور

مکارم شیرازی مدعی شد که این فرد مصداق واقعی مفسد فی الارض است و تاکید کرد: من نمی دانم از نظر فقه اسلامی حکم مفسد فی الارض برای عده ای روشن نیست. . . . دستگاه قضایی نباید در برابر اینها کوتاه بیاید چرا که همین مساله سبب چراغ سبز برای این گونه افراد می شود از این رو ضروری است دستگاه قضایی قوی تر در این مسائل برخورد کند.

 

به گزارش جهان، روز گذشته ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، در آخرین جلسه درس خارج فقه خود در سال تحصیلی حوزه‌های علمیه که در مسجد اعظم قم برگزار شد با اشاره به برخی از مسائل داخل کشور، گفت:

” اخیرا برخی از حوادث در کشور واقع شده که بسیار دردناک است.”

وی افزود: “اخیرا یک نفر سیصد هزار حلقه سی دی از بدترین نوع مستهجن پخش کرده است که خوشبختانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همت و این فرد را دستگیر کرد و وی نیز محکوم به حکمی شد، اما متاسفانه این حکم شکسته شد.”

مکارم شیرازی مدعی شد که این فرد مصداق واقعی مفسد فی الارض است و تاکید کرد: “من نمی دانم از نظر فقه اسلامی حکم مفسد فی الارض برای عده ای روشن نیست.”

این مرجع تقلید یادآور شد: “کم تر از این مفسد فی الارض است و دستگاه قضایی نباید در برابر اینها کوتاه بیاید چرا که همین مساله سبب چراغ سبز برای این گونه افراد می شود از این رو ضروری است دستگاه قضایی قوی تر در این مسائل برخورد کند. ما از دستگاه قضایی کشور تشکر می کنیم اما انتظار داریم با این گونه مسائل و امور قوی تر برخورد کنند.”

طی روزهای اخیر برخی دیگر از رسانه های دولتی نظیر گرداب نیز از قوه قضاییه در خصوص این اقدام انتقاد کردند.

گفتنی است سعید ملک پور در مهرماه ۱۳۸۷ در شرایطی که به تهران آمده بود، بازداشت شد

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.