تایید ديوان عالي كشور بر حكم اعدام دو تن از فعالان اهوازي

حكم اعدام دو زندانی سیاسی اهوازی به نامهای علی چه بیشاط و سید خالد موسوی، که از ١٨ مارس سال جاری، توسط نیروهای اداره اطلاعات، از زندان فجر دزفول به مکان نامعلومی منتقل شده اند، توسط ديوان عالي كشور تاييد شد. امروز ١/٥/٢٠١٤ خانواده هاي آنها با خبر شدند كه حكم اعدام علي چه بيشاط و سيد خالد موسوي توسط ديوان عالي كشور تاييد شده است.

مقامات امنیتی از دادن هرگونه اطلاعاتی در مورد این دو زندانی سیاسی طفره می روند. خانواده های آنها از  روز انتقال  تا كنون آنها را ملاقات نكردند.

 پيشتر وکیل این دو فعال عرب نیز از دادگاه انقلاب اهواز و اداره اطلاعات در خواست دیدار با موکلین خود نموده که مقامات قضائی و امنیتی درخواست وی را رد کردند. آقای ” ترابی” حتى از نتیجه حکم صادره از دیوان عالی کشور اظهار بی اطلاعی می کند. اما اخيراً خانواده ها با خبر شدند حكم اعدام تاييد شده به اهواز رسيده است.
 
طبق معاهدات و قوانین بین المللی که ایران به آنها پایبند است وکیل حق دارد با موکل خود ارتباط داشته باشد.
 
علی چه بیشاط و سید خالد موسوی به موجب دادنامه شماره ٩١٠٩٩٨۶١١٩٩٠١٢٢١ شعبه ۴ دادگاه انقلاب اهواز به اتهام “محاربه با خدا” و اقدام علیه امنیت ملی به اعدام محکوم شدند.
 
این دو نفر به همراه چند نفر دیگر در تاریخ ١١/١١/٢٠١٢ توسط اداره اطلاعات شوش دستگیر شده و پس از ماهها تحت شکنجه شدید جسمی و روانی در بازداشتگاه اطلاعات اهواز مجبور به “اعترافات” اجباری شده اند امری که  بر خلاف تمام میثاق ها و کنوانسیون های بین المللی و حتى بر خلاف اصل ٣٨  قانون اساسی ایران است.
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.