طرح پیشنهادی برای تشکیلات (همراه با فیلم)

یکشنبه ۷ آذر ۱۳۸۹ و ۲۸ نوامبر ۲۰۱۰

در ابتدا باید عذر خواهی‌ کنم که امروز با لب خندان در خدمتتان نیستم، چرا که چند ساعت پیش خبر دادند که مادرم در تهران فوت کرده است. مصیبت بزرگی‌ است ، اما مصیبت بزرگتر همه ی ما مشکلات مادرِ بزرگمان، میهنمان است. میهنی که در آن مادران در زندان هستند، مادرانی که فرزند از دست داده اند و فرزندانی که چشم به راه مادران زندانیشان هستند و مصائبی که بر تمام ملت ایران می‌‌آید. خداوند مام میهن ما را از چنگال اهریمنان حاکم بر آن به دست فرزندان اش رهایی دهد.

امروز راجع به ۸ موضوع صحبت خواهیم کرد:

موضوع اول اینکه آقای ابوالفضل قدیانی( از اعضای سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی) در دادگاه چشم در چشم قاضی جمله ی بسیار زیبایی را بیان کرده است .ایشان گفته اند که حاکم ولایی در حکومت جور،طاقت سخن حق را ندارد. آقای مصطفی تاج زاده هم در زندان و در ملاقات کوتاهی که با خانمش داشته در واکنش به تکذیب شکنجه از طرف آقای اژه ای، بیان کرده است که خود آقای اژه‌ای متهم اصلی‌ است و ایشان کسی‌ است که شکنجه‌های بعد از انتخابات در دوره ی ایشان انجام شده و شخص آقای اژه‌ای است که آقای مرتضوی، عامل اصلی‌ جنایات کهریزک و متهم قتل زهرا کاظمی، را معاون خود قرار داده است. در ضمن امروز قرار است که دادگاه نسرین ستوده هم برگزار شود. نسرین ستوده وکیل مدافع آزادی بیان است که بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشر خواهان آزادی او شده اند و کمیساری عالی‌ حقوق بشر خواهان آزادی بی‌ قید و شرط او شده اند.

نکته دوم اینکه کارگران مخابرات از راه دور شیراز در محوطه کارخانه تجمعی را در اعتراض به 17 ماه حقوق معوقه شان داشتند که برای چندمین بار انجام میشد.

نکته سوم اعتراض کامیونداران جلوی سایپا دیزل است که به آنها به جای کامیون های ژاپنی کامیون های بی کیفیت چینی داده شده است.

نکته چهارم اینکه به گزارش ایلنا قیمت لوازم خانگی در همین مدت کوتاه ده درصد افزایش پیدا کرده درحالیکه دولت اعلام کرده بود با هیچ افزایش قیمتی مواجه نخواهیم بود. فارس هم گزارش داده که طلا فروشان افزایش سه درصدی مالیات بر ارزش افزوده را اعمال نمی کنند ومعتقدند که اینکار با توجه به قدرت خرید پایین مردم، کسب وکارشان را از این که هست بی رونق تر می کند.

نکته پنجم انتخاب آقایان دکتر سروش و مهدی کروبی جزصد شخصیت تاثیرگذارسال توسط مجله فارین پالیسی است. سال گذشته هم خانم رهنورد انتخاب شده بود.

نکته ششم اخبار ضدونقیضی است که درباره داستان هواپیما ربایی خط تهران-دمشق به گوش می رسد.درحالیکه مسولان هواپیمایی هواپیماربا را شخصی با ناراحتی روانی معرفی کرده اند، سپاه او را از عوامل بیگانه وخارجی معرفی کرده که قصد دزدیدن هواپیما را داشته است.

نکته هفتم اینکه بخش هایی از پارس جنوبی که قرار بوده 30ماهه تکمیل بشود بعد از گذشت 30سال هنوز نیم درصد هم پیشرفت نداشته این درحالیست که قطر شریک ما در منطقه گازی پارس جنوبی تا به حال میلیاردها متر مکعب گاز از این منطقه استخراج کرده است.

نکته هشتم اینکه آقای فراهانی معاون امور مدارس حوزه علمیه قم اعلام کرده که 300حوزه جدید در کشور ساخته خواهد شد .این خبرها درحالیست که هر روزه مشکلات بیشتری بر سر راه دانشگاههای کشور ایجاد می شود ومحدودیت ها برای دانشگاهیان افزایش می یابد.

بحث درباره اقدامات عملی جنبش در برابر وضعیت اقتصادی را به روزهای دیگر وا می گذاریم

به امید پیروزی ایران وایرانی

 

شنبه 6 آذر 89، 27 نوامبر 2010 میلادی

امروز درباره ی 10 موضوع صحبت می کنیم.

نامه ی عبدالله مومنی و تاکید بر وقوع شکنجه ها

آقای عبدالله مومنی نامه ای را از زندان اوین منتشر کرده و در آن در پاسخ به محسنی اژه ای تاکید کرده است که آنچه پیشتر گفته بوده درست است و آزار و شکنجه ی زندانیان صحت دارد. سحام نیوز در گزارش خوب خود نقل قول هایی را از آقای خامنه ای آورده که مربوط است به سال های 81 و 83 که ایشان درمورد آمریکایی ها و شکنجه در زندان ابوغریب صحبت کرده است. اما امروز که این نقل قول ها را نگاه می کنیم، گویا یک مخالف در مورد حکومت تحت امر حکومت آقای خامنه ای و به ویژه در زمینه ی شکنجه صحبت کرده است.

وضعیت وخیم کریمی و سلیمانی در زندان

آقای پیمان کریمی از بند 359 اوین به انفرادی 240 منتقل شده است. پیمان بیماربوده و بارها به بهداری زندان مراجعه کرده است و حتی در بهداری هم با ضرب و شتم مواجه شده و او را به انفرادی منتقل کرده اند که باعث افزایش نگرانی ها در مورد وضعیت وی شده است. همچنین آقای دکتر داوود سلیمانی، عضو شورای مرکزی جبهه ی مشارکت و استاد دانشگاه که به دلیل بیماری قلبی از زندان رجایی شهر به بیمارستان منتقل شده بود و به دلیل ضرباتی که به سر وی زده اند گرفتاری هایی در گوشش به وجوده آمده است، وضع خوبی از نظر سلامتی نداشته و خانواده ی ایشان به دلیل مشکلات به وجوده آمده برای مغز و قلب ایشان ابراز نگرانی می کنند. این استاد دانشگاه به سه سال حبس محکوم شده و به او هیچ وجه هم مرخصی نمی دهند.

جایزه ی مطبوعاتی برای ندا

انجمن مطبوعات خارجی بریتانیا، جایزه ی بهترین روزنامه نگار را مشترکا به سعید کمالی دهقان و آنتونی توماس، کارگردان فیلم آمریکایی برای فیلم "برای ندا" اعطا کرد. این فیلم جایزه ی بهترین مستند سینمایی سال را هم ازآن خود کرده است. انجمن مطبوعات خارجی بریتانیا یکی از قدیمی ترین انجمن های مطبوعاتی است.

تهدید دانشجویان از سوی دفاتر فرهنگی

بیانیه ی شدیداللحنی از سوی دفاتر فرهنگی چهار دانشکده در دانشگاه علم و صنعت برای مقابله با بدحجابی منتشر شده که دانشجویان را به برخورد تهدید کرده و الفاظ زشتی را نسبت به دختران و بدحجابی در دانشگاه به کار برده است.

دعوای علی آبادی و سعیدلو

موفقیت نسبتا خوب کاروان ورزشی ایران در مسابقات آسیایی که توانسته اند بعد از چین، ژاپن، کره ی جنوبی و کره ی شمالی مقام چهار را به دست بیاورند باعث مطالب حاشیه ای هم شده است به طوری که دعوای سعیدلو و علی آبادی که هر یک برای مطرح کردن خود و اعطای مدال تلاش می کنند بالا گرفته و حتی چینی ها هم از آن بی اطلاع نماندند. به هر حال زحمت این موفقیت ها را جوانان می کشند ولی آقایان بر سر مطرح کردن خود دعوا می کنند.

افزایش قاچاق مواد مخدر از سوی سپاه

روزنامه ی استرالیایی "سیدنی مورنینگ هرالد" گزارش داده است که فعالیت های دسته های مافیایی سازمان یافته ی ایرانی در خصوص قاچاق مواد مخدر در شرق آسیا بسیار افزایش پیدا کرده که باعث نگرانی است. بعد از اینکه تروریسم سازمان یافته به مرکزیت ایران و سپاه پاسداران شروع به کار کرد حال با پدیده ی قاچاق مواد مخدر مواجه شده ایم که در درست بخش هایی از سپاه است.

احتمال سه نرخی شدن بنزین

بعضی ها احتمال می دهند که بعد از عقب نشینی دولت بر سر مسئله ی گران کردن بنزین حال احتمال سه نرخی شدن بنزین وجود دارد. یکی نرخ روی همان نرخ بنزین 60 لیتر در ماه اما با مقدار کمتر، مثلا 20 یا 30 لیتر، نرخ دیگر همین بنزین لیتری 400 تومان و یک نرخ هم نرخ آزاد باشد. به هر صورت تمام ماجرا این است که می ترسند بنزین را یکجا گران کنند و شاید با این روش دنبال این هستند که مردم ناگهان گرانی را احساس نکرده و دست به مقابله نزنند. اگر دست به این 60 لیتر بنزین در ماه بزنند آنگاه زمانی است که می توان آکسون های اعتراضی را شروع کرد.

معضل آلودگی هوا و بی خیالی مسوولان

نکته ی هشتم اینکه آلودگی هوای تهران که مسوولان هیچ هم به فکرش نیستند، یک ساعت تعطیلی را برای شنبه و یکشنبه ایجاد کرده است. و احتمال دارد برای یکشنبه ساعات طولانی تری را هم در نظر بگیرند. تمام مطالعات فنی نشان می دهد که با هزینه ی صد و خرده ای میلیون دلار می شود فیلتری که در اگزوز خودرو جلوی آلودگی را می گیرد را وارد ایران کرده و و بر روی خودروها نصب کرد که این کار به سرعت پنجاه الی شصت درصد از آلودگی هوا را به سرعت پایین می آورد. متاسفانه آقایان اصلا به فکر این کارها نیستند و سلامتی چندین میلیون تهرانی در خطر است.

ضمیمه ی برنامه

سایت توانا مقاله ی خوبی از خانم آنگ سان سو چی را ترجمه و منتشر کرده است که آن را ضمیمه ی برنامه امروز می کنم.

طرحی برای ایجاد تشکیلات

نکته ی آخر ادامه ی بحث ماست مبنی بر شکل گیری شبکه هایی که برای جنبش در سطح محلات، دانشگاه ها و جاهای مختلف. همانگونه که پیشتر هم صحبت کرده بودیم و لزوم آنها که در جاهای مختلفی باشد که خانواده و محله باشد که حکومت نتواند به راحتی با آن مقابله کند این خلاصه را سعی کردم که خدمت شما ارائه کنم تا روزهای بعد بیشتر درباره ی آن صحبت کنیم.

طرح پیشنهادی برای تشکیلات

هرگروه بین 3 تا 7 نفر است و یک رابط با گروههای دیگر دارد.

هرگروه در محله یا در اقشار گوناگون مثل دانشجویان، دانش آموزان، کارگران، کارمندان و ... قرار دارد.

وظایف هر گروه:

مطالعه

انجام آکسیون ها (شعار نویسی، عکس و فیلم گرفتن، تهیه ی گزارش، تظاهرات پراکنده (که الآن از دستور کار جنبش خارج است)، کمک به سازماندهی الله اکبر گفتن، کمک به اعتصاب ایتالیایی، برق و مخابرات و کامپیوتر، کمیته ی اعتصابات و انتقال کارهای حکومت به مردم و ...)

ارتباط افقی و شبکه ای با گروه های دیگر و خبر رسانی به ده تا بیست نفر دیگر

در روزهای آینده بیشتر در اینباره صحبت خواهیم کرد. ما برای حرکت مرحله ای نوین جنبش که همانگونه که پیشتر گفتم 4 بخش در آن وجود دارد که شکل گیری شبکه ها هم یکی از همان 4 بخش است که هم در مرحله ی کنونی ما را جلو می برد وهم برای آینده به آن نیاز داریم.

اندکی صبر سحر نزدیک است

تا فردا شاد، پیروز، موفق و سرافراز باشید

به امید پیروزی ایران و ایرانی

 

جمعه 5 آذر 89 ، 26 نوامبر 2010 میلادی

درمورد ده موضوع امروز صحبت می کنیم.

موضوع اول این که خانم پروین فهیمی، مادر شهید گرانقدر جنبش سبز سهراب اعرابی، در مصاحبه ای اعلام کرده است که خوب است آقای بان کی مون دبیرکل سازمان ملل با خانواده شهدا ایران صحبت کند و در جریان جزییات حقایق قرار بگیرد. خانم فهیمی لیستی از شهدایی که کمتر اسمشان را شنیده ایم اعلام کرده است و گفته که من تنها نیستم.

نکته دوم این که مهدی یارمحمدی از اعضا ستاد مهندس موسوی در محلات که به یک سال و نیم حبس محکوم شده است. پرونده دومی برای اش باز کرده اند و اتهامات سنگینی برای او تراشیده اند. همین طور آقای احمد قابل اتهام جدیدی مطرح کرده اند که حاکی از کار خوب آقای قابل است برای خبررسانی از اعدام هایی که در زندان های مشهد انجام شده است. جمع کثیری از فعالین مدنی و سیاسی هم خواستار آزادی آقای دکتر یزدی شده اند. روز گذشته به مناسبت عید غدیر هم نوزده نفر از زندانیان بند 350 آزاد شدند اما جزییات بیشتری مطرح نشده است.

نکته سوم این که خانم رهنورد در نامه ای به آقای لاریجانی رییس قوه قضاییه به مناسبت روز جهانی مبارزه علیه خشونت علیه زنان گفته است که در تاریخ معاصر چنین خشونتی را با زنان سراغ ندارد و مبارزه این زنان که برای آزادی مردم ایران از مشروطه آغاز شده همچنان ادامه خواهد داشت.

نکته چهارم این که دولت نیجریه آقای عظیم آقاجانی 43 ساله و عضو سپاه را به همراه یک تبعه نیجریه محاکمه می کند. در همین حال نیجریه اعلام کرده که محموله دومی از سلاح های قاچاق را هم کشف کرده و این محموله های برای گامبیا هم می رفته که در اخبار بود که با ایران قطع رابطه کرده است. یک نفر از اعضا ایران هم در سفارت ایران پناه گرفته و هنوز نیجریه نتوانسته به او دسترسی پیدا کند.

نکته پنجم این که کشور امارات که دو سال پیش تصمیم گرفت که خط لو له ای بکشد و نفت ابوظبی را از خاک امارات به این سمت تنگه هرمز بیاورد. این خط لوله را افتتاح کرد و از این به بعد نفت به فجیره در دریای عمان منتقل می شود و در واقع امارات برای بارگیری نفت صادراتی اش از تنگه هرمز بی نیاز می شود.

نکته ششم این که پارلمان اروپا طرحی را تصویب کرده که این اتحادیه با آقای اوباما صحبت کند و سازمان مجاهدین خلق را از لیست سازمان های تروریستی آمریکا خارج کند.

نکته هفتم این که گزارشی که آژانس منتشر کرده بود و در آن گفته بود که از صلح آمیز بودن برنامه اتمی ایران مطمئن نیست با استقبال آقای صالحی مواجه شده و ایشان گفته که روند مثبتی برقرار است و گفته که فراتر از معاهده ان پی تی با آژانس نخواهد داشت.

نکته هشتم این که روز گذشته که قرار بود صدهزار نفر را برای بیعت با رهبری جمع کنند فقط یک عکس از آن منتشر شده و همه سایت ها ملزم به کار کردن این عکس فرمایشی شدند اما در عکس به زحمت ده هزار نفر نشان داده می شوند و همان بحثی که بود که بودجه را برای صد هزار نفر می گیرند و ده هزار نفر را جمع می کنند و بقیه را حیف و میل می کنند. برگزاری مراسم های این چنینی دل مشغولی آقایان برای تزلزل موقعیت آقای خامنه ای را نشان می دهد.

آقای نقدی هم در این مراسم جمله ای گفت که حکم ولایت حکم خداوند است و دقیقا همان تئوری قدیمی استبداد مطلقه را یادآوری می کند که می گفتند چه فرمان یزدان چه فرمان شاه. این استبداد کهن سال ما این بار در شکل استبداد دینی بازآفرینی شده و خود آقای خامنه ای هم باز از جنبش سبز صحبت کرد و آدم هایی که بی بصیرت هستندو تکرار حرف های گذشته اما یک نکته جدید در این حرف ها هم بود که ایشان مخالفین را به قدرت طلبی متهم کرد در حالی که ایشان بیسیاری از هموطنان ما را شهید کرده است فقط برای این که قدرت اش را از دست ندهد.

نکته نهم اما گزارش هایی است که نشان می دهد طرحی در میان کودتاچی ها نهایی شده که به موجب آن بسیج را از سپاه جدا می کند و دو بخش بسیج فرهنگی زیر نظر سه تن از روحانیون قرار بگیرد و بسیج نظامی هم زیر نظر بخش امنیتی تحت فرمان مجتبی خامنه ای قرار بگیرد برای سرکوب مردم. این تحرکات برای قرار دادن بیسج زیر نشر مستقیم آقای خامنه ای بیش از هر چیز نشان دهنده بی اعتمادی آقای خامنه ای به سپاه است که مجبور به یک تصفیه جدید و یک سازمان جدید نزدیک تر به خودش درست کند مانند مدلی های صدام یا رهبر کره شمالی یا پیراهن سیاه ها. این خبر نشان دهند تشدید شکاف در ماشین سرکوب آقای خامنه ای است.

اما نکته آخر در خصوص اعتراض به بنزین است که با موفقیت حکومت را به عقب راند و راه هایی که از این پس در بسیج مردم و تقویت همبستگی ملی در برابر تصمیم های غلط های دولت است. در باره تشکیل شبکه های اجتماعی در محله ها و فامیل هاست که به سه وظیفه مطالعه، ارتباط گیری و اطلاع رسانی است صحبت کردیم و روزهایی آینده هم در بازه آن بیشتر صحبت می کنیم .

اندکی صبر سحر نزدیک است

تا فردا شاد پیروز موفق و سرافراز باشید

به امید پیروزی ایران و ایرانی

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.