تلاش پدری برای یافتن فرزندش پس از سی سال بیخبری

فاضل هاشمی پدری است که چندین سال در جستجوی پسرش می باشد و برای بسته نشدن پرونده و پیگیری دزدی فرزندش تلاش می کند او همچنان خواستار رسيدگي مجدد به پرونده برای یافتن سرنخ های جدید است .

 

 فاضل هاشمی در مورد تولد فرزندش می گوید، در تاریخ 3/10/1363 ساعت1:45دربيمارستان سجاد تهران پسرم به دنیا آمد.اين بچه سه روزمتوالي دربيمارستان باقي ماند، همسرم در روزاول مرخص شد و من هر روز به ملاقات او به بيمارستان ميرفتم . در روزچهارم وقتيكه به ملاقات فرزندم به بيمارستان رفتم دکتر ازغندی فوت نوزاد را به من اعلام كرد علت مرگ هم نارس بودن نوزاد بود، ولی جسد را به من نشان ندادند ، من حرف دكتر را كاملا باور كردم و بيمارستان را ترك نمودم  آنها هزينه دفن فرزندم را نیز از من گرفتند.

آقای هاشمی افزود، پس از11 سال و باتوجه به گزارشات زيادي مبني بر سرقت نوزاد منتشر شده  به بيمارستان رفتم وهيچ مدركي دال بر فوت نوزادم پيدا نكردم! برعكس مدارك سالم بودن نوزاد را یافتم بلا فاصله علیه بیمارستان شکایت كردم ومدرك شكايت هم گواهي ولادت نوزاد بود. باتوجه به تحقيقات اي كه انجام شد اعلامیه فوت درتاریخ 14/10/1363یعنی هشت روز بعد از اعلام فوت از بهشت زهرا صادر شده بود پيدا شده وجعلی بوده که فاقد تاریخ فوت و فاقد اسم مادر و پدر نوزاد و حتی جنس نوزاد بوده است، علاوه براین مسئول واحدمتوفیات اعلامیه را امضا نكرده بود علت مرگ هم نارس بودن نوزاد اعلام شده درحالیکه مدارک بیمارستانی نوزاد حاکی ازسلامتی اوبوده، در بهشت زهرا مشخص شده که درآن قبراسم دو نوزاد ذكرشده بود (هاشمی وصالح آبادی)، دادگاه با توجه به اعلامیه مزبور پرونده رامختومه اعلام کردند وبراي نبش هم قبر موافقت نكرد.

وی در مورد ادامه پیگیری هایش می گوید ،درسال 1387 مجددا شکایت کردم و براساس فتوای آیت الله مکارم شیرازی نبش قبر انجام شد، فقط جسد يك نوزاد پیدا شده وآزمايشگاه كوثر با انجام تست(دی ان ای) برروی استخونهاي كه از قبر بدست آمده ثابت كرده كه جسدی که در قبر دفن شده فرزند خانواده هاشمي نمي باشد.

 آقای هاشمی افزود، دکترازغندی چندین سال پیش وهنگامیکه پرونده بسته بود به من در حضور شاهد اظهار نمود که سرقت نوزاد حقیقت دارد اما پس از آن باوجود تناقض در اظهارات دكترهيچ عكس العملي ازطرف دادگاه انجام نشد حتی از بقیه پرستارهای موجود بیمارستان وكارمندان بهشت زهرا متاسفانه تا بحال بازجویی نشده است.

وی در مورد نتیجه پیگیری هایش اظهار داشت قاضی پرونده سعی کرد پرونده را ببندد ولی باتلاشهای فراوانی که کردم جلو یش را گرفتم ولی کار جدی روی پرونده تاکنون انجام نشده است .

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.