سازمان مجاهدین خلق ایران، داعش و جنگ عراق

سایت مجاهدین پس از سقوط موصل در یک خبر به نقل از الجزیره نوشت، تسخیر کامل شهر موصل توسط انقلابیون و عشایر عراق. سازمان مجاهدین خلق در این خبر و خبرهای دیگر نیروهای داعش را نیروهای انقلابی و عشایر عراقی می نامند که برای سقوط مالکی تلاش می کنند. در طول این چند روز آنها حتی یک بار از داعش نام نبرده اند و حتی به هوداران خود در دنیای مجازی گفته اند که تلاش کنند این را به همه بقبولانند که شهرها به دست نیروهای انقلابی و عشایر عراقی آزاد می شود و نه داعش. این حرفها که اینها داعش هستند گفته مزدوران رژیم

بیش از یک سال است که جنگ خانمانسوز در سوریه می گذرد و برای اولین بار یک کشور به نقطه قدرت نمائی کشورهای منطقه و ابرقدرتهای جهانی تبدیل شده است. در همین کشور دولتهای منطقه راه را برای درست کردن یک گروه تندرو تر از القاعده، داعش باز کردند. گروهی که رهبر القاعده ایمن الظواهری آنها را تندرو تر از القاعد می داند. 
ابوبکر بغدادی رهبر داعش پس از چند ماه جنگ و گریز و تسلط بر استان انبار عراق، هفته گذشته به نیروهای تحت امر خود فرمان داد که سامرا که محل تولد وی است تسخیر نمایند. آنها پس از چند روز جنگ و گریز در اطرف شهر نتوانستند آن شهر را تسخیر کنند و در نهایت به سوی موصل رفتند تا جبهه جنگ را در آنجا باز نمایند. پس چند روز جنگ روز سه شنبه 20 خرداد موصل را تسخیر نموده و این حرکت داعش باعث شد که ارتش نوری الماکی در کمترین زمان همه امکانات خود در سه استان سنی نشین عراق به جا بگذارند و به جای دفاع از مردم شهرها در مقابل تروریست های اسلام گرای داعش ، جان خود را به در برند.
هدف من از این نوشته تحلیل داعش و چگونی پیدایش آنها نیست. هدف من در این نوشته نگاه سازمان مجاهدین خلق ایران در رابطه با وقایع امروز درعراق است.
سازمان مجاهدین خلق ایران پس از سقوط صدام حسین هم پیمان استراتژیک خود در طول سالهای گذشته تلاش نموده است که به هر صورت شده با بازماندگان صدام حسین در عراق رابطه خوبی داشته باشد. آنان برای این ارتباط از شیوه های مختلف استفاده نموده اند از جمله می توان به برگزاری جشن های بزرگ در عراق، دعوت سران قبایل به اروپا، کمک و درست کردن سازمانها و انجمن های مختلف در عراق و کمک مالی به آنها می توان نام برد. مجاهدین خلق اگر چه پس از سقوط صدام می دانستن جای در عراق ندارد ولی تا به امروز حاضر نشده است که از امکانات مالی و دست بالایش در انتقال نیرو به اروپا برای انتقال نیروها در عراق استفاده کند( مجاهدین در جنگ اول خلیج بیش از 1000 کودک و نوجوان را در کمتر از دو هفته بصورت قاچاق وارد کشورهای غربی کردند). رهبری مخفی سازمان مجاهدین فکر می کند که در نهایت با کمک نیروهای باقی مانده بعث بار دیگر دست آنان در عراق باز می شود و یا اگر هم کسی از نیروهای آنان کشته شود صف شهیدان آنان طولانی تر می شود و آنها می تواند برای تبلیغ زنده ماندن خودشان از آن استفاده کنند.
پس از سقوط موصل بار دیگرسازمان مجاهدین در میدیای خود با خوشحالی از آنچه در عراق اتفاق افتاده است کار تبلیغی را آغاز نمود. آنها فکر می کنند که این فضای جدید و تحولات آن به سود آنها است. اگر چه رهبری مجاهدین در این شرایط جرات این را ندارد که مانند گذشته تحلیل های خود را آشکارا اعلام نماید. ولی هواداران تشکیلاتی آنها همان تحلیل را می کنند که در زمان اشغال کویت توسط صدام کرده بودند. در آن زمان آقای رجوی در قرارگاه اشرف با خواندن این شعر" تغاری بشکند ماسی بریزد - جهان گردد به کام کاسه لیسان، تحلیل خود را شروع نمود. آخر در آن زمان وی فکر کرد که با اشغال کویت وی هم می تواند با کمک صدام ایران را فتح کند. اگر چه با شکستن آن تغار نه تنها دنیا به کام سازمان مجاهدین و آقای رجوی نشد بلکه جهنمی برای آقای رجوی و سازمانش بوجود آمد و نتیجه آن کشته شدن تعدادزیادی از نیروهایش و مخفی شدن او تا به امروز است و تازه این کشتار تا به امروز ادامه دارد.
من به عنوان یک روزنامه نگار از روزی که موصل سقوط کرده است تمام اخبار را بررسی می کند و هر روز تمام خبرهای خروجی سایت مجاهدین را می خوانم. رهبران این سازمان تا به امروز حتی یک کلمه از طرف سازمان و شورای ملی مقاومت وابسته به خودش در رابطه با وضعیت کنونی عراق نداده اند. این در صورتی است که بیش از 1200 نفر از هوداران آنها در عراق می باشند. اما این بار آنها در سایت رسمی خود اخبار جنگ در عراق را بصورتی کاملا جانبداران از نیروی که شهرها را تسخیر می کند پبلیش می کنند. سازمان مجاهدین خلق ایران همانند سایت فارس نیوز که خیلی وقت ها خبری را از یک خبرگزاری بزرگ جهانی نقل می کند، وقتی خبر اصلی را نگاه می کنی آن خبر صد در صد خلاف آن است که فارس می گوید و یا خبری که به نقل از آن خبرگزاری نوشته وجود خارجی ندارد. مجاهدین با این شیوه به تحریف خبرهای امروز عراق ادامه می دهند.
سایت مجاهدین پس از سقوط موصل در یک خبر به نقل از الجزیره نوشت، تسخیر کامل شهر موصل توسط انقلابیون و عشایر عراق. سازمان مجاهدین خلق در این خبر و خبرهای دیگر نیروهای داعش را نیروهای انقلابی و عشایر عراقی می نامند که برای سقوط مالکی تلاش می کنند. در طول این چند روز آنها حتی یک بار از داعش نام نبرده اند و حتی به هوداران خود در دنیای مجازی گفته اند که تلاش کنند این را به همه بقبولانند که شهرها به دست نیروهای انقلابی و عشایر عراقی آزاد می شود و نه داعش. این حرفها که اینها داعش هستند گفته مزدوران رژیم جمهوری اسلامی ایران و دولت مالی است.!
برای من که از نزدیک مجاهدین را می شناسم آشکار است که این بار مجاهدین باز هم به قول رهبر مخفی آنها به فکر ماستی افتاده است که از تغار ریخته است. ولی من به آنها می گویم این ماست، سمی تر از حتی ماستی است که در جریان اشغال کویت خوردید. این ماست چه با شکست داعش و چه با پیروزی داعش می تواند عواقب جبران ناپذیری برای شما و مردم منطقه بخصوص کشورعراق داشته باشد. البته این را هم نباید پنهان کرد که برای رهبری مجاهدین 1200 نفری که در عراق هستند خروس های قربانی عزا و عروسی هستند و جان آنها برایشان ارزشی ندارد. 
به غیر از مجاهدین که همانند کبک سر خود را زیر برف کرده اند و نیروهای داعش را به نام آزادیخواهان عراقی می نامنند. علامه رافعی مفتی عراقی نیز از ارتش عراق می خواهد که اسلحه شان را تسلیم انقلابیون کنند و می گوید این انقلابیون برادران شما هستند. وی آزاد سازی موصل، تکریت و محاصره کرکوک، را مبارزه برای رهایی ملت عراق به ویژه سنی ها از ظلم وستم مالکی توصیف می کند. در ادامه رافعی می گوید: حکومت مالکی و همپیمانانش برای ایجاد اختلاف میان فرزندان شهرهای آزاد شده و انقلابیون تهمت وابستگی به "داعش" و تروریسم را به آنها می زنند".خنده دار بودن حرفهای این مفتی در اینجا است که وی می گوید داعش یک گروه تروریستی است و در جای دیگر از همه می خواهد که به آنها کمک کنند. به قول آن مثل معروف قسم حضرت عباس را باید قبول کرد یا دم خروس آقای مفتی عزیزرا ؟
آخرین سخن من با هوادران اروپا و آمریکا نشین این سکت مذهبی این است؛ برای اینکه به دور از حصارهای تشکیلاتی بدانید که در عراق چه می گذرد و به جای تنها نگاه کردن به سایتها و میدیای سازمان مجاهدین ، سری هم به میدیای آزاد جهانی بزنید تا خود پی ببرند که کسانی که امروز در عراق می جنگند چه کسانی هستند. آیا اینها داعش و بازماندگان نیروهای صدام هستند یا به قول سازمان مجاهدین ،انقلابیون و سران عشایر عراقی ؟. البته شکی نیست که مردم عراق از دولت مالکی به خاطر رشوه خواری و فساد مالی و نقص حقوق بشر و فشار اقتصادی خسته شده اند اما این حرکت و جنگ توسط داعش رهبری می شود. 
به نظر من تحولات کنونی عراق نشانه شکست کامل سیاست قدرت های جهانی در عراق و منطقه است. زیرا با حمله نظامی به عراق و سقوط صدام، دولت مرکزی عراق و غرب تا این لحظه کنترل همه چیز را در عراق از دست داده و اگر جنگجویان اسلام گرای داعش بتواند در عراق حتی در این مناطق که در دست دارند تثبیت شوند یک افغانستان، سوریه و پاکستان دیگری در خاورمیانه بوجود آمده که امنیت منطقه و جهان را به خاطر خواهد انداخت.

برگرفته از: 
http://www.kurdane.com/news-details.php?id=12826
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پیوند ارتش آزادیبخش آقای رجوی با دارالسلام عراق و شام (داعش) مبارک

استراتژی شکافزی آخرش به اینجا ختم میشود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
داعش در حد واندازه های ایران نیست کما اینکه مسخره است کسی فکر کنه بودن دشمن سنی متعصب که مدام درحال توهین به مقدسات شیعیان چیزی جز اتحاد اکثریت شیعه ایران رودرپشت حکومت شیعه ایران درپی خواهد داشت بلکه برعکس کاملا توجیه کننده تمام کمک های ایران به حزب الله وسوریه و....خواهد شد هرحمله به ایران اتحاد ایرانی ها را درپی خواهد داشت وبس تازه اینجوری سپاه میگه ما خواستیم جنگ رو خارج از مرزها نگه داریم وگرنه هدف ایران بوده وقهرمان هم میشه در نزد مردم بابت کمک هاش به لبنان وسوریه و...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است!
نگارنده بجای رهنمود به دیگران که: «سری هم به مدیای آزاد جهانی بزنید...» خودش هم نگاهی به مدیای آزاد جهانی بیندازد بد نیست! باید امیدوار بود که منظور ایشان از مدیای آزاد جهانی فارس نیوز، ایرنا و ... نباشند وگرنه رسانه های زیادی و از مدتها پیش عملکرد دولت نوری المالکی را بحران زا و برخلاف منافع ملی عراق و منطقه ارزیابی کرده بودند و مهمترین عوامل را هم آلت دست حاکمیت ایران بودن وی و افزایش فرقه گرایی در دولتش عنوان کرده اند. این هم موضوع جدیدی نیست اما اینکه نگارندۀ مقالۀ فوق ناگهان با دیدن اخبار در سایتهای یک سازمان سیاسی به یادش آمده باشد که ای داد بی داد و همین روزهاست که امنیت جهان به خطر بیافتد و .... واقعا موضوع جدیدیست. شاید بهتر بود بجای این همه آسمان و ریسمان بافتن و غمزه آمدن مینوشت «روحانی مچکریم!» و خلاص.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقاي نويسنده درانتهاي مطلب نتيجه گيري كرده كه «اگر جنگجویان اسلام گرای داعش بتواند در عراق حتی در این مناطق که در دست دارند تثبیت شوند یک افغانستان، سوریه و پاکستان دیگری در خاورمیانه بوجود آمده که امنیت منطقه و جهان را به خطر خواهد انداخت» خواب بوديد ، بيدار شديد ! صبح بخير . مگر طي اين سالها درعراق امنيتي بود كه الان شما براي امنيت اين كشور نگران هستيد . هرروز انفجار بمب هاي كنار جاده وماشين انتحاري ، هر روز ترور ، هر روز دستگيري وشكنجه ... دولت مالكي اين كشوررا به لبه پرتگاه برده است . آن وقت معلوم نيست شما براساس چه معياري ميگوييد امنيت جهان !!! به هم مي ريزد . آخر مگرامنيت جهان به چند شهر عراق ربط دارد . حداقل بگوييد امنيت جمهوري اسلامي ( بخوانيد ملاهاي حاكم برايران ) به هم مي ريزد چون حواسشان به مرزهاي خودشان باعراق مي رود ومردم درداخل كاري را كه نبايد بكنند ، مي كنند .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
می دونی بدی حادثه در چیه ؟ در تحلیلی که بی موقع میشە!
۲سال است که مردم عراق ،برای آزادی ،با رژیم وابسته به جمهوری اسلامی مبارزه میکنند .برای اولیه ترین حقوق انسانی، تو این مدت هیچ کدام را ندیدی، برای سرکو ب این مردم از هیچ کاری فرو گذار نیستند، و شمایان تو این مدت در این خصوص هیچ نگفتید، حالا که پیشروی ها این مردم آغاز شده ، همه را ول کردی یقه مجاهدین را گرفتی، که آی بشاتبید مجاهدین از تروریست های داعش حمایت میکنه! بابا جان حده اقل می گذاشتی حقیقت یکم برات روشن بشه بعد تا دلت می خواست به ریش مجاهدین بخند! یا حده اقل یه سند و مدرک هم می گذاشتی، که نوشته ات یه کم اعتبار پیدا می کرد، حیفه اعتبار خودتان را همین جور نفروشید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شرایط کم کم دارد شفاف می شود و موارد مصرف داعش برای همگان روشن می شود.آنچه که مسلم است داعش چو بی است برای گل آلود کردن آب، در سوریه، باعث شد رژیم اسد تحت لوای این لو لو به جنایت ضد انسانی خودش ادامه بده، حالا دقیقا همان عمل را در عراق انجام می ده، آخوندها با هوشیاری ضد انسانیشان همه را مات دجالیتشان کرده اند، ولی خو ب یک مقاومتی هست که روسواشان کندو آب را شفاف.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به احتمال زیاد؛ رهبری سازمان مجاهدین خلق؛ پشت داستان داعش ، سرنگونی رزیم را می بیند، بعبارت دیگر سکوت عربستان در برابر داعش پر معنی است .احتمالات زیادی مطرح می شود؛ این است که هدف نهایی داعش ایران باشد.نقشه این شاید باشد که پای ایران را به عراق باز کنند و سپس عربستان با راهنمایی و کمک غیر مستقیم اسرائیل دست به بمباران ایران بزنند، مجاهدین با جنگجویان داعش ،وارد خاک ایران شوند. یعنی فروغ جاویدانی دیگری ....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خطابم به آقاي نويسنده است كه به نظرم ابتدا بايد كل خبرهارا بخوانيد بعدمطلب بنويسيد . به طورواقعي هم رزمندگان عراقي وهم تعداد چند صد نفر ازداعش دراين حملات شركت داشتند ولي ازمجموعه خبرها برمي آيد كه الويت اصلي با رزمندگان عراقي بوده است واينكه ابتدا داعش- داعش شده است دقيقا ازطرف يك سري ازدولتها بود كه منافع خودشان را درعراق درخطر مي ديدند . چون مارك تروريست زدن دراين دنياي بي صاحب با رسانه هاي غول پيكري كه دراختيار صاحبان منافع است ، هزينه اي ندارد . مهم وابتدا به ساكن حفظ منافع است . ولي تعجم ازشما آقاي محترم است كه درمارك زدن گوي سبقت راازاين دولتها هم برده ايد ، لطفا هم خوب بخوانيد بعد خوب تحقيق كنيد بعد مارك ها وانگ هايتان را بزنيد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در عراق پس از سقوط صدام تعداد زیادی از ارتشی‌ها و حزب بعث بر کنار شدند گروههی سنی و غیر شیعه هم پس زده و قدرت در دست مالکی که دوست دیرین آخوند هاست افتاده, بیش از دو سال است که در مناطق سنی نشین مردم و عشایر تظاهرات می‌کنند که با سرکوبی و زمینه اجتماعی از چند ماه پیش اعتراض‌ها مسلحانه شد گروه داعش بیش از یک سال در سوریه فعال است مسئله در عراق نمیتواند فقط داعش باشد دیروز خبر نگار آلمانی از اربیل گزارش داد که مسیحیان در موصول فرار نکرده اند. به نظر من یک گروه تروریستی نمیتواند به تنهای در مدت کوتاهی چند منطقه بزرگ راا آزاد کند. مالکی امروز تهدید کرد که تلوزیون العربیه ببندد چون گزارش‌های مستند پخش میکرد . این تحلیل هم متاسفانه بسیار یک طرفه و غیر واقعی است.