ادای احترام اتحادیه ملی دانشجویان کرد به دکتر قاسملو و شهدای کردستان

اعضای " اتحادیه ملی دانشجویان کرد " نهال می‌کارند به یاد رهبری که باغبان درخت زندگی و صلح در کردستان بود و هست.

 

 

دو گروه 25 نفره متشکل از دختران و پسرانی که عضو " اتحادیه ملی دانشجویان کرد " هستند به مناسبت بیست و پنجمین سالروز شهادت دکتر عبدالرحمان قاسملو دبیر کل حزب دمکرات کردستان، روز شنبه 21 تیرماه 1393 به سمت مزار شهدای کردستان راهپیمایی کردند. پس از رسیدن به مزار شهدا، ابتدا شرکت کنندگان در حالی که پرچم کردستان و تصاویر دکتر قاسملو و نهال‌های زیتون در دست داشتند، برای ادای احترام نسبت به شهدای راه آزادی کردستان دقیقه‌ای سکوت کرده و پیام " اتحادیه ملی دانشجویان کرد " توسط خانم بیان چوکلی خوانده شد.   

مهمترین نکات پیام تاکید بر عقلانیت، فداکاری، صلح دوستی و صبر و استقامت رهبری بود که تا لحظه‌ی مرگ از صلح حرف می‌زد و برای دستیابی به صلح در پای میز مذاکره بوسیله دیپلماتهای جمهوری اسلامی ترور شد. همچنین در این پیام گفته شده بود تا زمانی که دولت اتریش بابت کوتاهی در پیگیری پرونده ترور رهبر شهید، دکتر عبدالرحمان قاسملو از ملت کرد عذرخواهی نکند آنها به اعتراض خود ادامه خواهند داد.

پس از آن، 25 گروه 2 نفره که متشکل از یک دختر و یک پسر بود نهال‌های زیتون را در کنار مزار شهدای کردستان کاشتند، نهال‌های زیتونی که در دنیا به عنوان نماد صلح و دوستی شناخته می‌شوند. در آخرین قسمت یادبود نیز جوانان شرکت‌کننده یک‌صدا شعر مشهور " ای شهیدان " را خواندند و زمزمه کردند.

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوست عزیز، من آرش لرستانی هستم عضو حزب دمکرات کردستان و این عکسها رو منتشر کردم. اتفاقا توی این عکس خودم هم حضور دارم.
این هم یک لینک دیگه

http://www.akhbar-rooz.com/news.jsp?essayId=61142

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بعید به نظر می رسد که اینها با جریانات سیاسی کردستان نزدیکی داشته باشند، با توجه به اینکه عکسهای خود را هم در سایتهای گوناگون منتشر کرده اند. هیچ مبارزی در کردستان ایران، آنهم در این شرایط، نمی آید عکس خود را در چنین مراسمی منتشر کند. به احتمال زیاد اینها نیروهای ارتش و سپاه و بسیج اند که برای نفوذ بین کردها و شناسایی مبارزین بالقوه دست به چنین اقدامی زده اند.