انتقال 300 نفر از دستگیر شدگان روز عاشورا به بند سپاه
05.01.2010 - 12:13

 

حوالی نیمه شب پنجشنبه 10 دی ماه نزدیک به 300 نفر از دستگیر شدگان روز عاشورا به سلولهای انفرادی بند 8 معروف به بند سپاه منتقل شدند. دستگیر شدگان در حالی که دستهای آنها از پشت بسته شده بود و بر سر آنها کیسه مشکی کشانده شده بود به سوی این بند برده می شدند. دستگیر شدگان در بازداشتگاهها مورد شکنجه قرار گرفته اند و در حالی که آنها به سختی قادر به راه رفتن بودندواز درد شدید ناله می کردند.

تمامی زندانیان سیاسی،دانشجوئی و سایر فعالین در بدو دستگیری به این بند منتقل می شوند و گاها تا چند ماه در سلولهای انفرادی آن نگهدار می شوند.

بند 8 زندان گوهردشت که معروف به بند سپاه می باشد این بند در دست بازجویان وزارت اطلاعات است و زندانیان در سلولهای انفرادی نگه داری می شوندو شرایطی بسیار بدتر از بند 209 را دارا است. از جمله بازجویانی که در این بند زندانیان سیاسی را مورد شجنکه قرار می دهند محبی و رضا عارفیان می باشند. خانواده زندانیان برای اطلاع یافتن از عزیزانشان و یا ملاقات با عزیزانشان منوط به موافقت آنها می باشد. بازجویان فوق الذکر خانواده زندانیان سیاسی را تحت فشار و مورد تهدیدهای مختف خود قرار میدهند .

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال
برگرفته از:
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما