علیرغم اشغال کامل پارک و پیرامون آن ماداران عزادار اعتراضات خود را برگزار کردند
02.01.2010 - 18:41

بنابه گزارشات رسیده به فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،نیروهای سرکوبگر پارک لاله و پیرامون آن را بطور کامل در اشغال خود داشتند و با تهدید و توهین اجازه قرار گرفتن مادران در کنار همدیگر را نمی دهند.

از ساعت 17:00 روز شنبه 11 دی ماه ، مادران که عازم پارک لاله بودند در شعاع های مختلف بیرون از پارک لاله توسط مامورین مورد تعقیب قرار می گرفتند و برای هر مادر عزادار 2 الی 3 مامور گذاشته بودند و او را بطرو دائم همراهی می کرد. این مامورین آنها را تهدید به بازداشت می کردند و اجازه ورود به پارک را نمی دادند.

تعدادی از مادران که موفق به ورود به پارک شده بودند از قرار گرفتن آنها در کنار همدیگرممانعت کردند. مادران چندین بار از جهت های مختلف قصد تجمع داشتند ولی با یورش مامورین سرکوبگر مواجه شدند.

مادران علیرغم تهدید و تعقیب و همراهی چند مامور با هر مادر آنها تا زمان تعیین شده در پارک و بیرون آن حضور یافتند و بدین طریق به حرکت اعتراضی خود ادامه دادند.

مامورین سرکوبگر ولی فقیه که بصورت گروهای 4 الی 5 نفره بودند در دربهای ورودی پارک مستقر شده بودند آنها همچنین گروهای 4 الی 5 نفره را در قسمت های مختلف پارک در حال گشت زدن بودند و هر مادری را می دیدند با او برخودر وحشیانه می کردند و او را تهدید به دستگیری و ضرب وشتم می کردند. علاوه بر گروهای پیاده نیروی انتظامی،لباس شخصی و بسیج نیروهای موتور سوار خود را در پارک و حوالی پارک مشغول دور زدن بودند. نیروهای سرکوبگر پارک لاله و پیرامون آن را به شعاع چند صد متری در اشغال کامل خود داشتند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

 Missing media item.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال
برگرفته از:
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما